Унікальне мистецтво різьблення

Культура, Новости

  2 Фев , 2012

Петро Середюк із с. Лимани має добру вдачу. Будь-який природний матеріал, до якого доторкається рука майстра, за деякий час перетворюється на справжній витвір мистецтва. В творчому доробку різьбяра по дереву – десятки, сотні експонатів. В основному митець увіковічує природу – краєвиди, тварин, птахів. Чимало виробів мають прикладне значення – наприклад, дзеркало в обрамленні дубового віття, шафки, картини тощо.

Хист різьбяра Петро Миколайович успадкував від свого батька. Благо, сама мальовнича унікальна природа привертала молодого галичанина, а П. Середюк народився і виріс на Івано-Франківщині, до прекрасного мистецтва, що зігріває душі, заспокоює, надихає на оптимізм. Перебравшись майже сорок років тому на терени приморської Березанщини, майстер дарує свою творчість уже степовикам. Що показово, Петро Миколайович принципово не займається комерцією – свої витвори він дарує друзям, знайомим, односельцям.

А, так би мовити, у вільний від основного заняття час Петро Миколайович допомагає у справах своїй другій половинці – Поліні Олександрівні, яка завідує кооперативним магазином у селі Лимани. Стіни й приміщення в торговельному закладі, звісно ж, щедро оздоблені шедеврами митця.

Андрій Тюрін

Березанський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ