Запроваджуючи стандарти XXI століття

Новости, Общество

  24 Фев , 2012

Флагманами освітнього процесу Баштанщини є, безперечно, навчальні заклади районного центру. За останні роки дві загальноосвітні школи та гімназія набули сучасного вигляду, тож їх можна сповна назвати храмами освіти зразка XXI століття. У світлих і відремонтованих, забезпечених необхідними методичними матеріалами кабінетах і вчителям приємніше працювати, і дітям здобувати потрібні знання набагато легше та зручніше.

В усьому намагається відповідати своєму порядковому номеру Баштанська ЗОШ № 1, дружний та професійний колектив якої очолює досвідчений керівник О.М. Бабін. І невипадково саме Олександру Миколайовичу на минулих виборах місцева громада довірила представляти та захищати її інтереси в стінах Миколаївської обласної ради VI скликання.

Умови перебування в навчальному закладі дітей продумані до найменших дрібниць. Кожен клас має побутове приміщення та санвузол із гарячою та холодною водою, тож учні мають змогу «на місці» переодягнутися та вимити руки. А вже зайшовши безпосередньо до кабінету, дітки поринають у буяння кімнатних квітів. Доглядаючи за ними, школярі не лише дихають чистим, збагаченим киснем повітрям, а й долучаються таким природним чином до процесу естетичного виховання особистості.
 

Неабияк затишно й поза навчальними класами. Де ви бачили, щоб коридори шкільної будівлі прикрашали м’які килимки, а дату та час виміряли електронні табло? Й вже не дивуєшся тому, що хол для родинних свят обладнаний великим телевізором з пласким екраном, а для потреб кабінету обслуговуючої праці недавно купили новеньку плиту.

Поліпшення умов для ведення навчально-виховного процесу позначилося й на якості здобутої освіти. Так, гордістю та надією першої школи є учениця 7-го класу Олена Чайка, яка нещодавно стала призером IV етапу Всеукраїнського конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Неабияк пишаються у навчальному закладі й спортивними здобутками своїх вихованців, про що нагадують експонати музею спорту. Для фізичного гартування в школі є аж… три спортивні зали, одна з яких призначена для занять гімнастикою.

Високі стандарти запроваджені й у Баштанській ЗОШ № 2. У стінах цього навчального закладу регулярно проводяться обласні олімпіади з різних предметів. У них, як розповіла директор школи Галина Іванівна Гавва, Максим Яценко здобув перше місце з географії, а Андрій Ткаченко та Сергій Чорних стали призерами.

– Влада постійно дбає про потреби шкільної освіти, – додає Г.І. Гавва. – Частими гостями школи є голова райдержадміністрації І.В. Рубський та його перший заступник С.Д. Шевченко. І тільки останнім часом були встановлені пластикові вікна та двері, придбано нове обладнання для навчальних класів, капітально відремонтовано спортивну залу.

Гадаю, небагато знайдеться в області загальноосвітніх шкіл, які б могли похвалитися наявністю одразу двох інтерактивних дошок. А в ЗОШ № 2 вони є. Один із таких сучасних та дорогих приладів, до речі, подарував освітньому закладу голова облдержадміністрації Микола Петрович Круглов. Сталася ця радісна подія 1 вересня минулого року.
 

Нарешті, ще одним сучасним закладом освіти по праву вважається Баштанська гімназія, де директором – Олена Іванівна Кушнір. Цей заклад було створено лише десять років тому. Та за цей час десятки випускників гімназії успішно вступили до вишів Миколаєва, Одеси, Києва та інших міст України. Родзинками навчального закладу є й обладнаний усім необхідним кабінет хімії (лише обладнання коштує 35 тисяч гривень), й плавальний басейн. Хоч і невеличкий, завдовжки 11 метрів, проте дітки мають змогу оздоровлюватися протягом цілого року, навчитися плавати тощо. Хоча, як поділився зі мною голова РДА Іван Рубський, є мрія побудувати в районі великий басейн. Адже на Баштанщині свято бережуть пам’ять про свого видатного земляка, рекордсмена з плавання Семена Бойченка й плекають надії про продовження славних традицій.

Ось таким виявилося моє знайомство з освітнім полем Баштанщини. Нива, в яку кинуті зернятка любові та турботи, неодмінно віддячить щедрими паростками знань, добра та віри в краще майбутнє.

Андрій ТЮРІН
НА ЗНІМКАХ: Олександр Бабін; у фойє ЗОШ № 2.

Сообщение:

*

НОВОСТИ