Зміна влади в Южноукраїнську

Про те, що повноваження мера Южноукраїнська Андрія Стуліна достроково припинені, мешканцям міста повідомив губернатор Микола Круглов під час зустрічі 12 березня. Таке рішення було прийняте минулого тижня на позачерговій сесії Южноукраїнської міськради. Втім уходити з високої посади Андрій Стулін не бажає.

РІШЕННЯ  ДЕПУТАТІВ

Напередодні 8 березня в Южноукраїнську вирували зовсім не святкові пристрасті. Нагадаю хроніку подій. Як повідомлялося, на 7 березня було призначено засідання позачергової 19-ї сесії Южноукраїнської міськради, до порядку денного якої на вимогу депутатів усе-таки було винесене питання про рішення Южноукраїнського міського суду, яким мер Андрій Стулін був визнаний винним у сумісництві. Будучи мером, Андрій Стулін залишався засновником ТОВ «Пластик Ярд».

Суд присудив Стуліну виплатити штраф у 2 тис. грн. І хоча міський голова негайно виконав цю законну вимогу, про рішення суду за законом треба обов’язково поінформувати депутатів і сесію міськради. На сесії, що відбувалася 22 лютого, депутатам зробити цього не вдалося: Стулін, як головуючий, не дозволив внести до порядку денного питання, яке означає його неминучу відставку. І тільки 7 березня питання розглянули на сесії, взяли до відома. Після цього секретар міськради Галина Поліканіна заявила, що повноваження Андрія Стуліна достроково припинені та оголосила себе виконуючою обов’язки мера Южноукраїнська.

Після чотирьох святкових днів, у понеділок, 12 березня, потрапити на робоче місце вона не змогла: ключі від кабінету та печатка залишалися у Андрія Стуліна. Він не тільки не залишив посаду, але й звернувся до Адміністрації Президента, Генерального прокурора, прокурора Миколаївської області, а також до голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. На прийняте рішення міськради Андрій Стулін наклав своє вето, але наступного ж дня його відмінив прокурор Южноукраїнська.

12 березня до міста приїхали представники обласної влади, які зустрілися з депутатським корпусом та працівниками виконкому міськради. Після цього у Будинку культури «Енергетик» з городянами зустрілися голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Ігор Дятлов, начальник УМВД України в Миколаївській області Валентин Парсенюк, перший заступник прокурора Миколаївської області Сергій Погорєлов, прокурор Южноукраїнська Євген Білан, генеральний директор Южно-Української АЕС Віссаріон Кім.

Микола Круглов повідомив мешканцям міста про ситуацію, яка склалася, підтвердив, що Андрій Стулін більше не є мером Южноукраїнська, а його обов’язки виконує Галина Поліканіна.
«Стаття 79 Закону України «Про місцеве самоврядування» говорить: сумісництво є порушенням, у тому числі, діяльність, яку неможливо поєднувати із обов’язками міського голови, – пояснив Микола Круглов. – Ця ж заборона є у статтях 12 та 24. Тоді депутатський корпус на сесії розглядає рішення суду. Бере його до відома. З моменту прийняття цього рішення повноваження міського голови достроково припиняються. Я не трактую, я читаю закон», – підкреслив Микола Круглов.

ЗВЕРНЕННЯ  ГОРОДЯН

Утім губернатор зачитав ще й звернення до нього мешканців Южноукраїнська, під яким є близько 600 підписів. Люди написали про те, що Андрій Стулін після обрання мером забув про свої передвиборні обіцянки, поламав систему соцзахисту в місті, незаконно, без громадського обговорення, підвищив комунальні тарифи, міську газету перетворив на своє особисте видання, не даючи там публікувати думки рядових жителів, а на всі скарги людей направляє їх до суду. Автори звернення просили губернатора встановити законність у Южноукраїнську.

У залі прозвучало багато критичних висловлювань жителів міста. Хоча на захист Стуліна лунали і виступи його прихильників. Вони запитували губернатора: чому, вирішуючи це питання, ніхто не спитав думки людей, адже Стуліна обрали міським головою близько третини виборців, і на них не можна не звертати уваги?
У розпалі емоцій, без запрошення до мікрофона, виступив і сам Андрій Стулін.

«Сьогодні влада в особі Миколи Круглова включає всілякі механізми, щоб відсторонити мене від посади, – сказав Андрій Стулін. – Кожне моє рішення комусь подобається, а комусь – ні. Якщо ми не підвищимо тарифи, то кожного місяця борг за електроенергію буде становити 2 млн. грн., і ми будемо порушувати закон про комунальні послуги. Може, це комусь подобається. А якщо рада прийняла неправильне рішення про підвищення тарифів, я пропоную вам розпустити цю раду!

Я не був засудженим, як каже Микола Петрович. Це був адміністративний штраф, який ніяких наслідків за собою не тягне. Жодна юридична служба не підтверджує рішення про моє звільнення. У мене є документ від Асоціації міст України, в якому сказано, що мера можна звільнити лише одним способом – зібрати дві третини голосів депутатів і тайно проголосувати».

ДАЛІ  БУДЕ

Останні новини з Южноукраїнська нагадують повідомлення з поля бою. У понеділок у приміщенні мерії перебували співробітники міліції та спецназівці, у тому числі озброєні. Вони очікували, що Андрій Стулін піде зі свого робочого кабінету.

Вночі з понеділка на вівторок співробітники підрозділу «Беркут» штурмом взяли приміщення міськради: нібито надійшло повідомлення про замінування будівлі. Андрій Стулін змушений був покинути мерію.
Наступного дня стало відомо, що вибухівку не знайшли. В.о. Галина Поліканіна підписала розпорядження не пускати до будівлі персонально Андрія Стуліна. Сам екс-мер, як і раніше, стверджує, що він – законно обраний міський голова Южноукраїнська, а навколо нього відбувається рейдерське захоплення органу місцевого самоврядування.

Тетяна ФІЛІППОВА
Фото Novosti-N

НА ЗНІМКУ: зал Будинку культури «Енергетик» був переповненим.

СИТУАЦІЮ  ПРОКОМЕНТУВАЛИ:

Микола КРУГЛОВ, голова обласної державної адміністрації:
– Стулін довгий час не включав до порядку денного питання про рішення суду. Просто не хотів – і все. Хоча за законом він не має права цього робити. Принцип «хочу – не хочу» треба забути, а орган державної влади повинен працювати відповідно до закону.

У мене є єдиний документ, який я розглядаю з точки зору закону, – це рішення сесії. Є стаття 79 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка чітко виписує правомочність, легітимність цього рішення.
Я приїхав у Южноукраїнськ не зі своїм розпорядженням. Спираючись на документи, я чітко і однозначно говорю: він для мене – не мер! Хоче оспорювати, будь ласка! Але з точки зору закону «потяг уже пішов».

Тепер за процедурою протягом 15 днів виконуючий обов’язки міського голови Южноукраїнська повинен направити документи до Верховної Ради України. Верховна Рада у встановленому порядку повинна розглянути їх та прийняти рішення про проведення виборів у Южноукраїнську.
До виборів містом керуватимуть секретар Южноукраїнської міськради, виконком та сесія. Відсутня лише одна людина, уся система влади збережена.

Ігор Дятлов, голова обласної ради:
– Мешканці Южноукраїнська були поінформовані про зустріч із губернатором та першими особами області. Двері були відчинені для всіх. Наскільки мені відомо, зал Палацу культури вміщує 600 чоловік. І він був переповнений. Думки пролунали різні.

Хочу зазначити, що за рішення про відставку мера проголосував 31 депутат з 36, а не 19, як було сказано. Зокрема це представники Партії регіонів, «Сильної України», Комуністичної партії та «БЮТ-Батьківщина» – практично 90% депутатського корпусу. Утрималися представники «Фронту змін», один член БЮТу та мер Стулін.

Южноукраїнський міський голова звинуватив владу у рейдерському захопленні. Втім тільки з початку року на моє ім’я надійшло не менше десяти звернень від южноукраїнців, Миколі Петровичу – також. Усі вони – про проблеми міста. Ми приїхали сюди, щоб попередити «рейдерське захоплення». А насправді я побачив дії самого Андрія Стуліна та його команди, які намагаються утриматися у своїх кріслах.

Для мера, м’яко кажучи, ситуація програна. Він повинен був розуміти, що, прийшовши до влади на цю високу посаду, отримавши кредит довіри людей, повинен був вирішити свої бізнес-справи. Передати близьким, друзям або продати. У нього було достатньо часу.

Вважаю, що в Южноукраїнську справедливість перемогла. Далі всі крапки над «і» розставить Верховна Рада. Сподіваюсь на те, що здоровий глузд переважить у людей, які оточують колишнього мера. В протилежному випадку кожен повинен розуміти, що всі наступні дії – це чергові порушення закону, які у нашій державі будуть дуже суворо каратися.

Андрій Стулін, екс-мер Южноукраїнська:
– На мою думку, все відбувалося з порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування». Там чітко прописаний механізм відсторонення від влади міського голови. Міський голова, допоки він живий та не визнаний недієздатним, веде сесії, приймає рішення та підписує їх. Комбінація, яку придумав Микола Круглов, м’яко кажучи, незаконна. Йому дуже хочеться мене прибрати з посади. Все, що відбувається, – це фарс. Це бунт на кораблі, де є капітан, і цей бунт буде придушений. Нехай готують дві третини голосів. Це єдиний механізм, за яким можна мене прибрати.

Сергій Погорєлов, перший заступник прокурора Миколаївської області:
– Сьогодні можу стверджувати: дії міської ради абсолютно легітимні, законні. Ми ретельно аналізували, обговорювали цю ситуацію. Тут немає ніякої політики, ніякої заангажованості. Є рішення суду, яке підтвердило, що колишній мер Южноукраїнська суміщав свою роботу з діяльністю у комерційній фірмі. Це рішення вступило у законну силу, і ми зобов’язані його виконувати. Згідно з чинним законодавством мер, звинувачений у сумісництві, не має права обіймати цю посаду. Все просто, інше – політика. Ми спиралися на рішення судів та колегіальних органів.

Якщо колишній мер вважає, що рішення прийнято незаконно, він також може звертатися до суду, не заважаючи сьогодні роботі законних органів влади. Наше завдання – і в подальшому забезпечувати дотримання законності в Южноукраїнську. Ситуація знаходиться на постійному контролі. Я переконаний, що з часом мешканці Южноукраїнська оберуть гідного мера, а ми будемо забезпечувати законність.

Сообщение:

*

НОВОСТИ