Діти – у центрі уваги

Новости

  1 Мар , 2012

У середу, 22 лютого, у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації за участю заступника голови ОДА Наталі ІВАНЦОВОЇ, заступника голови постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміли БУГАЄНКО, начальників районних відділів освіти та директорів професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів, шкіл-інтернатів.

Головне питання, що розглядалося під час засідання, – підготовка закладів освіти до нового навчального року. «Наступний навчальний рік буде особливим, адже з 1 вересня 2012 року в Україні розпочинається впровадження нового державного стандарту для початкової школи. Він, насамперед, передбачає вивчення іноземної мови з першого класу, інформатики – з другого та введення до шкільної програми нового предмета «Природознавство», – зазначив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко.

Важливе значення має і матеріально-технічне забезпечення закладів освіти. Сьогодні потужності загальноосвітніх навчальних закладів області використовуються лише на 47%. Разом з тим не в усіх школах молодші класи розташовуються в окремих блоках, не завжди виконується норма щодо облаштування спальних приміщень для першокласників. Окрім того, потребує суттєвого покращення забезпечення початкової ланки технічними засобами навчання, наочними посібниками.

Актуальним залишається питання організації єдиного освітнього простору Миколаївської області, який дозволить створити електронну систему з детальною інформацією про педагогічних працівників, дітей, структуру, матеріально-технічну базу навчальних закладів. Даний проект активно впроваджують Первомайський, Миколаївський Баштанській та Новобузький райони.

Про стан фінансово-господарської діяльності в установах та навчальних закладах у 2011 році присутніх поінформував заступник начальника управління освіти і науки ОДА Андрій Зінченко. Зокрема він наголосив, що існують певні порушення у діяльності закладів освіти, на які слід звернути увагу. Серед них – незаконні витрати при наданні працівникам щорічних відпусток, неправильне обчислення суми середнього заробітку, зарахування до педагогічного стажу часу навчання у вузах тощо.

У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова повідомила, що днями на засіданні Верховної Ради в першому читанні було прийнято закон про введення в штат сільської, селищної ради нової штатної одиниці – інструктора з фізичної культури та спорту. Вона ще раз нагадала освітянам, що в кожному навчальному закладі області обов’язково повинен бути психолог.

Потребує нового підходу й система роботи з батьками. «Нам слід радикально поміняти свою позицію стосовно батьківських зборів – вони мають стати лікнепом для батьків, – переконана Наталя Борисівна. – Я хочу, щоб ви звернули увагу, в першу чергу, не на кількість, а на якість їх проведення. Недостатньо просто прочитати лекцію, батькам потрібно якомога докладніше розповісти про фізіологічні та психологічні особливості дітей певного віку, щоб попередити негативні прояви їх поведінки».

Також під час засідання колегії були озвучені результати роботи районних відділів освіти Миколаївської області за 2011 рік. Серед міст третій рік поспіль у рейтингу лідирує Миколаїв, серед районів – Жовтневий.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ