Доманівщина: піклування про село – спільна справа

Новости, Общество

  1 Мар , 2012

Сьогоднішній наш співрозмовник – голова Доманівської районної державної адміністрації Тарас Леонідович КУШНІР. Попри свою молодість, ось уже десятиліття Т.Л. Кушнір працює на відповідальних посадах в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, зокрема понад півтора року – в керівництві райдержадміністрації.

БІОГРАФІЧНА  ДОВІДКА
Тарас Леонідович Кушнір, 32 роки. Народився в с. Мостове Доманівського району.
Вища освіта: Миколаївський державний педагогічний університет, Одеський регіональний інститут державного управління.
Трудову біографію починав з посади керівника допризовної підготовки юнацтва ЗОШ № 60 м. Миколаєва. З 2002-го по 2010-й роки Тарас Кушнір очолював Мостівську громаду в якості сільського голови. У червні 2010 року призначений на посаду заступника, а 17 листопада 2011 року Указом Президента України Т.Л. Кушніра призначено головою Доманівської районної державної адміністрації.
Одружений, виховує доньку й сина.

Яким видався минулий рік для Доманівщини? – запитали ми Тараса Кушніра на початку бесіди.
– Звичайно, переламати негативні тенденції тієї «спадщини», що дісталася нам від попередників, досить непросто. Проте певні зрушення є: виконано і перевиконано бюджетні показники, забезпечено підвалини продовольчої безпеки населення. Радує й те, що два роки поспіль Доманівський район нарощує обсяги промислового виробництва, чому великою мірою сприяли стала робота ТОВ «Прибузький гранкар’єр» та ПП «Фаворит М». Принагідно треба зауважити, що лише минулого року Прибузька сільська рада отримала 150 тисяч гривень у рамках укладеного з кар’єром договору соціального партнерства.

– А як справи у тваринницькій галузі? Запитую невипадково, бо колись район славився на весь Союз своїми рекордами щодо виробництва м’яса і молока, яєць тощо.
– Влада всіляко сприяє розвитку тваринницької галузі, адже це, насамперед, – нові робочі місця. За останні 20 років втрачено багато, та все ж наші аграрії сповнені бажання надолужити згаяне. Так, 2011 року збільшено поголів’я великої рогатої худоби, свиней, овець. Серед лідерів із розвитку тваринництва – ПСП ім. Шевченка і СПрАТ «Україна». Зокрема в останньому із названих господарств, у рамках упровадження інвестиційного проекту, завершено реконструкцію чотирирядного корівника для безприв’язного боксового утримання худоби на 150 голів, змонтовано доїльний зал, установлено обладнання з охолодження молока, придбано 46 племінних корів червоно-рябої голштинської породи.

– В якому стані озимина, і чи готовий район до початку весняно-польової кампанії, адже тепло – не за горами?
– На жаль, по більшості господарств ситуація щодо озимих культур є критичною, адже восени дощів упало обмаль, та й морози вплинули негативно. Тож наразі готуємось до пересіву значних площ. При цьому в структурі весняних посівів чільне місце буде відведено ярому ячменю та ярій пшениці. Продовжимо серйозну роботу й по сорго. Ця культура є досить непримхливою в наших кліматичних умовах і дає вагомий економічний ефект для аграріїв.

Щодо готовності до весни-2012, то ключові сільськогосподарські підприємства повністю забезпечені насінням, паливно-мастильними матеріалами, засобами захисту рослин тощо.
– Яким чином сільгоспвиробники беруть участь у розбудові сільської інфраструктури?

– Я вдячний Стефану Антоновичу Зборовському (директор ПСП ім. Щорса), Михайлу Олександровичу Молдованенку (ПСП ім. Шевченка), Олександру Васильовичу Сіроштану (СПрАТ «Україна»), Володимиру Івановичу Комягіну (ТОВ ім.Б. Хмельницького), Миколі Павловичу Касімову (ПСП ім. Суворова) та багатьом іншим керівникам, котрі поряд із вагомими виробничими показниками спромоглися досягти й високих стандартів щодо допомоги місцевим територіальним громадам. Натомість є й зворотні приклади, тож намагаємось залучити до співпраці й цих землекористувачів. Адже піклування про село – це наша спільна справа.
– Над якими ще нагальними завданнями працює районна влада?

– Як ви знаєте, триває реформа системи охорони здоров’я. Ключовим питанням цієї реформи є підвищення якості наданих послуг. З цією метою проведено реорганізацію Мостівської та Маринівської дільничних лікарень в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, а також реорганізовано п’ять ФАПів. У Доманівській ЦРЛ створено Центр первинної медико-санітарної допомоги. На жаль, проблемним залишається кадрове питання: у районі не укомплектовані 14 посад лікарів. Задля залучення молодих спеціалістів у грудні минулого року придбано 1-кімнатну відомчу квартиру з усіма зручностями для лікаря-інфекціоніста. Також виготовлено проект реконструкції будівлі колишньої аптеки під шестиквартирний будинок для лікарів.

Стратегічне значення для Доманівщини має газифікація Маринівського і Мостівського напрямків, на території яких налічується понад 5 тисяч обійсть. Докладемо всіх зусиль, щоб відповідні державні кошти надійшли б і в наш район.

Серед пріоритетів – і залучення додаткових інвестицій. СФГ «Старий світ» продовжує впровадження інвестиційного проекту «Насадження садів та виноградників, будівництво іригаційної системи для їх крапельного зрошення та будівництво комплексу по переробці й зберіганню плодів та ягід». Реалізація цього проекту дозволить піднести розвиток виноградарства та садівництва на якісно новий рівень.

Велике значення приділяємо й залученню коштів міжнародних фінансових донорів. У рамках Проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» виграли конкурс, відтак залучили фінансовий ресурс Козубівська, Маринівська, Царедарівська та Мостівська сільські ради. А за рахунок коштів Зони спостереження здійснено ремонт і реконструкцію на 30-ти об’єктах соціально-культурного призначення.

– «Рідне Прибужжя» чимало писало про багатостраждальну реконструкцію Богданівської загальноосвітньої школи…
– Богданівська школа – це своєрідний іспит для нової влади. Сьогодні діти навчаються в гарних світлих приміщеннях, і ті незначні недоліки, що мали місце, в робочому режимі усуваються. Гадаю, багато міських шкіл можуть позаздрити тим умовам, в яких навчаються богданівські школярі.

Загалом, питання освіти, виховання молодого покоління – в центрі нашої уваги. Минулого року ми не лише не забрали жодної копійки з бюджету освітньої галузі, а й, навпаки, додатково залучили 1,6 мільйона гривень. Звичайно, є малокомплектні освітні заклади, котрі потребують підвищеного фінансового ресурсу, проте в 2012 році питання реорганізації сільських шкіл не стоїть.

– Тарасе Леонідовичу, а чим найбільше запам’ятався той період, відколи ви очолили райдержадміністрацію?
– В обласному бюджеті закладений ремонт Мостівської ЗОШ, однієї з найстаріших шкіл Миколаївщини. В тому, що буде продовжена реконструкція цього закладу, запевнив і голова облдержадміністрації Микола Петрович Круглов.

Справжнім святом стало відзначення у районі Дня працівників сільського господарства. На це професійне свято аграріїв на Доманівщину завітав народний артист України Іван Попович, який неабияк порадував моїх земляків своїм ярким талантом. А до чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану для колишніх воїнів наживо виступав відомий гурт «Контингент». Здавалося б, дрібниці, та люди й досі згадують приїзд у глибинку знаменитих артистів.
– Дякую за інтерв’ю!

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ