Енергія успіху

Новости

  22 Мар , 2012

Зміни – ворог стабільності. Але інколи вони є життєво необхідними. Тому що за поняттям «стабільність» досить часто ховаються відверто застійні явища, що гальмують прогрес, позитивні починання, змушують тупцювати на місці. Сьогодення ж потребує динаміки та вміння миттєво орієнтуватись у лабіринті сучасного життя, приймати важливі рішення в режимі реального часу. Лише за таких умов можна досягнути успіху.

У 2011 році Україні довелося пережити чимало змін. Численні реформи, часом складні й болючі, торкнулися всіх, без винятку, сфер життєдіяльності країни. З огляду на це, чимало складних питань змушені були вирішувати і вітчизняні підприємства. Для ПАТ «Миколаївобленерго» рік минулий також став роком змін, але ці зміни були позитивними. На початку 2011-го підприємство очолив новий генеральний директор Ю.М. АНТОЩЕНКО – досвідчений професіонал, перспективний керівник і талановитий організатор.

Він прекрасно розумів, що підприємство приноситиме прибуток лише тоді, коли споживач отримає якісні послуги, а підвищення якості послуг у рівній мірі залежить і від професійності фахівців, і від осучаснення виробничих потужностей, використання інноваційних напрацювань. У випадку енергопостачальної організації – це модернізація енергомереж, технічного та технологічного обладнання. Відповідні рішення були прийняті, і за лічені місяці компанія вийшла на якісно новий рівень роботи. У рази зріс обсяг інвестицій, спрямованих на поточні та капітальні ремонти, заміну опор, електродротів, придбання сучасного обладнання для підстанцій, розширення парку спецтехніки, автомобілів оперативно-виїзних бригад. І якщо в 2010 році інвестиційна програма була профінансована на рівні 54,365 млн. грн., то 2011-го ця цифра становила вже 84,931 млн. грн., збільшившись на 56% (30,566 млн. грн.). Варто зазначити, що інвестиційна програма 2012 року передбачає освоєння 102,566 млн. грн. Модернізовані мережі й обладнання гарантували безперебійне постачання споживачів Миколаєва та області якісною електроенергією, а відключення було вже надзвичайною подією. Наслідки будь-якої аварії ліквідовувались у стислі терміни. До речі, саме завдяки проведенню запланованого обсягу планових та поточних ремонтів енергомережі ПАТ «Миколаївобленерго» гідно витримало випробування складними погодними умовами цьогорічної зими.

ПАТ «Миколаївобленерго» постійно йде назустріч своїм споживачам, максимально покращуючи якість і комфортність їхнього обслуговування. У 2011 році миколаївці отримали змогу обмінювати абонентські книжки на дому. Це нововведення найбільше припало до душі людям похилого віку, інвалідам, які постійно дякують енергетикам за позбавлення необхідності стояти в чергах. Наразі на підприємстві діють пільгові акції в напрямку надання платних послуг населенню та юридичним особам. Наприклад, виготовлення проектної документації за одну гривню.

Підвищення якості наданих послуг, прозорі та надійні стосунки зі споживачем стали гарантією практично стовідсоткових показників оплати спожитої електроенергії. А від цього напряму залежить і головний показник діяльності підприємства – фінансовий результат, тобто прибуток. Так, у 2011 році ПАТ «Миколаївобленерго» отримано дохід від реалізації продукції в сумі 1381995 тис. грн. Порівняно з 2010-м, коли аналогічний показник становив 1171856 тис. грн., сума доходу зросла на 18%. Це, в свою чергу, позитивно вплинуло на обсяг чистого прибутку, який у 2010 році обчислювався лише 2767 тис. грн., а в 2011-му ця цифра становила 49005 тис. грн., що майже у вісімнадцять разів більше. Основними складовими збільшення прибутку стали зростання доходів та зниження витрат і втрат, зокрема втрат нетехнічних. У той же час, зменшення витратної частини бюджету підприємства жодним чином не позначилось на заробітній платі його працівників. Навпаки, вона значно збільшилась, а показник росту становить 30%. І якщо в 2010 році середня зарплата була 2575,41 грн., то в 2011-му – 3341,31 грн. Значно зросли витрати на вирішення питань, пов’язаних із технікою безпеки. Структура служби охорони праці максимально оптимізована. З минулого року в кожній філії підприємства введено штатну одиницю інженера з ОП, проводиться систематичне навчання спеціалістів, серйозна роз’яснювальна робота серед населення. Фахівці підприємства розробили посібник із електробезпеки для учнів молодших та середніх класів загальноосвітніх шкіл. Брошура «Абетка електробезпеки», видана за кошти підприємства, надійшла до бібліотек усіх ЗОШ міста та області. Наразі готується до друку її нова редакція. ПАТ «Миколаївобленерго» бере активну участь у громадському житті області, надає всебічну допомогу громадам міст і сіл, йде назустріч місцевій владі (зокрема стосовно реалізації програми освітлення населених пунктів). Енергетики допомагають дитячим будинкам, школам, медичним установам.

Окрім реалізації серйозних соціальних проектів, ПАТ «Миколаївобленерго» робить значний фінансовий внесок до бюджету області. За підсумками минулого року підприємство увійшло до п’ятірки, зайнявши четверте місце, найбільш значущих платників податків Миколаївщини. Енергетики сплатили загальнодержавних і місцевих податків і зборів на суму 102294 тис. грн., що на 55% більше, ніж у 2010 році. Тоді ця цифра становила 66123 тис. грн. Таким чином, у 2011 році підприємство забезпечило 6,4% від загального обсягу бюджетних відрахувань усієї області.

Завдяки ефективній роботі всього колективу підприємство в 2011 році досягло високих результатів, що не лише забезпечили його стабільний розвиток у 2012-му, а й принесли ПАТ «Миколаївобленерго» загальнодержавне визнання – відзначення Національним сертифікатом «Лідер галузі-2011». Він засвідчує, що серед більш ніж трьохсот тисяч вітчизняних підприємств (відповідно до офіційних даних Держстатистики) ПАТ «Миколаївобленерго» зайняло 31-ше місце в Україні за наступними критеріями: «Обсяг реалізованої продукції», «Продуктивність праці», «Чистий прибуток», «Заробітна плата» і за основним видом діяльності КВЕД 40.13.0 – «Розподілення та постачання електроенергії». Згідно з Указом Президента України генерального директора ПАТ «Миколаївобленерго» Ю.М. Антощенка нагороджено ювілейною медаллю «20 років незалежності України». Відзначили земляка і миколаївці. Юрій Михайлович став переможцем загальноміської програми «Городянин року-2011» у номінації «Благодійність». Міська громада високо оцінила благодійну діяльність енергетиків і особисто їхнього очільника та допомогу, яку вони надавали для міста протягом 2011 року.

Підготувала Н.Л. МАКАРОВА, член Національної Спілки журналістів України

Комментарии:

  1. Юра:

    Макарова, чтоб у тебя пальцы поодсыхали этого откатчика пиарить. :(

Сообщение:

*

НОВОСТИ