Контролювати, але не перешкоджати

Новости

  8 Мар , 2012

У четвер, 1 березня, відбулося розширене засідання ради підприємців при облдержадміністрації, присвячене питанням розвитку підприємництва у Миколаївській області. У ньому взяли участь голова ОДА Микола КРУГЛОВ, голова обласної ради профспілок Юрій ТОЛМАЧОВ, начальники управлінь, керівники органів виконавчої влади.

Спершу слово взяв Микола Круглов. Він повідомив, що на останньому засіданні Ради регіонів Президент України Віктор Янукович доручив кожному голові обласної адміністрації вивчити стан роботи бізнесу. Глава держави переконаний, що настав час кардинально поміняти функції контролюючих органів. Для цього треба внести зміни до діючих нормативних актів, згідно з якими заборонити зупинку діяльності підприємств на основі приписів, які видають контролюючі органи. Тож тепер тільки суд має право закрити будь-яке підприємство.

«Сьогодні Миколаївська область щодо розвитку бізнесу знаходиться на 11-му місці серед інших регіонів України, проте ми з вами повинні розуміти, що це лише початок. Ми маємо зробити все можливе для того, щоб втримати наш внутрішній ринок від зарубіжних постачальників», – підкреслив Микола Петрович.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника головного управління економіки облдержадміністрації Михайло Тульський розповів про роль малого підприємництва для розвитку економіки Миколаївщини. Зокрема він повідомив, що наразі в даній сфері бізнесу задіяні більше 136 тисяч осіб (20% працездатного населення). У 2010 році обсяги реалізованої продукції суб’єктами малого та середнього бізнесу становили 9,7 млрд. грн.

Також він нагадав, що в поточному році, окрім дозвільних центрів у містах та районах, розпочне свою роботу й обласний дозвільний центр. А з 3 січня цього року всі документи дозвільного характеру видаються виключно через державних адміністраторів упродовж п’яти днів (окрім випадків, визначених законом).

У свою чергу, голова ліквідаційної комісії представництва Держкомпідприємництва в Миколаївській області Валерій Вєтров зауважив, що за останні 20 років склалася певна практика регулювання бізнесу. «Сьогодні перед місцевими контролюючими органами поставлені два основні завдання: створення оптимальних умов для функціонування існуючих суб’єктів господарювання та стимулювання громадян, які тільки планують відкрити власну справу», – наголосив Валерій Євгенійович.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ