На часі – сесія

Новости, Официально

  15 Мар , 2012

Постійні комісії обласної ради розпочали розгляд питань, які виносяться на чергову сесію, котра відбудеться 23 березня. Учора за участю голови обласної ради Ігоря ДЯТЛОВА відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регуляторної політики, підприємницької діяльності та торговельно-побутового обслуговування населення (голова комісії – Артем ХАЧАТУРОВ).

Отже, 23 березня буде заслуханий звіт голови обласної державної адміністрації М.П. Круглова щодо виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку області, обласного бюджету та делегованих повноважень. Детально ознайомитися зі звітом можна на офіційному сайті облдержадміністрації та в нашій газеті. Депутати підтримали винесення цього питання на розгляд сесії, як і питання звіту голови постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій і затвердження звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного фонду непередбачених видатків за 2011 рік.

Згідно з рекомендаціями комісії, на сесії буде розглянуто внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на поточний рік, що, зокрема, дасть змогу використати кошти, які минулого року залишилися на рахунках Державного казначейства (понад 9 млн. грн.).
 

Наступної п’ятниці з-поміж інших питань буде також затверджена Програма зайнятості населення Миколаївської області на 2012-2013 роки. До речі, на засіданнях постійних комісій зазначалося, що Програму зайнятості населення Миколаївської області на 2010-2011 роки можна вважати такою, що виконана. Було зазначено, що за ці роки ситуація з безробіттям в області почала покращуватись. Одним з головних своїх завдань на наступні два роки обласний центр зайнятості та головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації вбачають легалізацію робочих місць, тож можна сподіватися, що в цьому напрямку буде досягнуто значних результатів, які покращать стан соціально-економічного розвитку Миколаївщини.

Також депутати рекомендували винести на сесію питання затвердження Програми проведення приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області на 2012-2014 роки. Необхідність затвердження пояснюється тим, що в січні поточного року було прийнято Державну програму приватизації на 2012-2014 роки.

Законодавством передбачається, що державна програма буде виконуватись трьома етапами. Під час першого етапу (І півріччя 2012 року) створюється необхідна правова, нормативна та організаційна база для переходу до приватизації. Під час другого етапу (ІІ півріччя 2012-го – 2013 рік) планується завершити продаж об’єктів малої і масової приватизації, а також об’єктів, приватизація яких розпочалася ще до набрання чинності Програми. Під час третього етапу (2014 рік) передбачається завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту, підготовка пропозицій щодо внесення змін до законодавства в частині визначення функцій органів управління, включаючи Фонд державного майна України, для забезпечення переходу від процесу приватизації до продажу об’єктів державної власності як функції з управління об’єктами державної власності.

Виконання даної програми допоможе провести трансформацію відносин власності, а також оптимізує державний сектор. До речі, частку державного сектора в економіці у 2014 році планується зменшити до 25-30% внутрішнього валового продукту.

Наявність аналогічної обласної програми допоможе в майбутньому оперативно проводити приватизацію на місцевому рівні.
Крім цього, на постійній комісії були розглянуті питання трудових відносин і затвердження статутів установ обласної комунальної власності, а також затвердження Програми розвитку місцевого самоврядування у Миколаївській області на 2012-2015 роки.

Дмитро ШВАРЦ
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ