На черзі – нові соціальні реформи

Новости

  15 Мар , 2012

Днями на розширеному засіданні Кабінету Міністрів Президент України Віктор Янукович окреслив основні напрямки нових соціальних реформ. Саме цьому питанню був присвячений брифінг, який 13 березня провів голова облдержадміністрації Микола Круглов.

«Безумовно, всі ці реформи є своєчасними, адже сьогодні найбільш вразливі соціальні групи нашого суспільства потребують підвищеної уваги з боку держави, а особливо в період фінансової кризи, – переконаний Микола Петрович. – Тому наше завдання полягає у тому, щоб створити таке правове поле, яке б дозволило постійно підтримувати та нарощувати кількість робочих місць, збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів. Усе це, в свою чергу, впливає на розміри соціальних виплат».

Основні стратегічні напрямки якісно нової соціальної політики, які будуть реалізовані вже найближчим часом, передусім передбачають відхід від надання пільг тим, хто їх не потребує. Більшість законів, які регулюють дану сферу суспільного життя, були прийняті ще за часів Радянського Союзу, тому наразі вони потребують певних змін. «Ставши членом Всесвітньої торговельної організації, ми обов’язково повинні звертати увагу на те, наскільки наше чинне законодавство відповідає європейським стандартам», – наголосив голова облдержадміністрації.

Сьогодні в Миколаївській області нараховується 281 тис. найманих працівників, які справно сплачують податки, в той час як соціальних виплат потребують 318 тис. 635 чоловік. Окрім того, 110 тисяч 632 пенсіонери отримують мінімальну пенсію. Ця невтішна статистика є незаперечним фактом того, що настав час змін.

«Я не маю жодних сумнівів із приводу того, що органи державної влади, які покликані реалізувати систему нових соціальних ініціатив, обов’язково це зроблять», – резюмував голова ОДА.
Також Микола Круглов зауважив, що Президент України дав команду Ощадбанку та Нацбанку здійснити всі необхідні перерахунки та вже найближчим часом розпочати виплату заборгованих державою коштів у розмірі 16-18 млрд. грн., на які до цих пір очікують близько шести мільйонів українців.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно процесу виплати заробітної плати на Миколаївському суднобудівному заводі ім. 61 комунара, Микола Круглов повідомив, що наразі тут не існує ніяких проблем. Найближчими днями буде проведений конкурс на продаж даного об’єкта державної власності. Також голова облдержадміністрації торкнувся питання погашення заборгованості на ще одному суднобудівному заводі – «Океан». За словами Миколи Петровича, сьогодні вона становить 5,3 млн. грн., з них – більше 3 млн. грн. належить колишньому директорові заводу. При цьому працівники регулярно отримують заробітну плату.

Не залишив поза увагою Микола Круглов й актуальну проблему забезпечення Миколаєва та області сімейними лікарями. Зокрема він наголосив, що в рамках реформування галузі охорони здоров’я передбачається здійснити перекваліфікацію вузькопрофільних лікарів у лікарів сімейної медицини. Окрім того, на базі МНУ ім. В.О. Сухомлинського ближчим часом планується відкрити окремий факультет, який готуватиме таких спеціалістів.

Анна НІКУЛІНА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ