«НІБУЛОН» не продавався

7 лютого 2012 року Інформаційно-аналітичний портал «КОММЕНТАРИИ» (сomments.ua) розповсюдив недостовірне та неперевірене інформаційне повідомлення під заголовком «Юра «Єнакіївський» став хазяїном «НІБУЛОНа».
Структуры народного депутата от Партии регионов Юрия Иванющенко получили под контроль 50% акций крупнейшего украинского агрохолдинга «Нибулон».

Об этом «Комментариям» сообщил источник, близкий к руководству компании.
«Вадатурский (Алексей Вадатурский – основатель и владелец «Нибулона». – Ред.) уступил структурам Иванющенко 50% акций. Последней каплей стал арест заместителя гендиректора (эту должность занимает единственный сын Вадатурского. – Ред.). Однако его уже выпустили. Почти сразу после передачи акций», – рассказал источник изданию.

Напомним, «НИБУЛОН» является одной из крупнейших агрокомпаний Украины, специализирующейся на выращивании сельхозпродукции и ее экспорте. «НИБУЛОН» – совместное украино-венгерско-британское предприятие, которое обеспечивает контроль над всеми стадиями движения зерна по цепочке «поле – линейные элеваторы – перегрузочный терминал». Компания входит в топ-5 экспортеров зерновых Украины.

Проблемы у «НИБУЛОНа» начались летом 2010 года с затруднением строительства речных терминалов и появлением уголовных дел против руководства филиалов компании. Позже, суда СП с зерном не могли пройти украинскую таможню, «НИБУЛОН» также не получил достаточно квот от Минагпропрода для экспорта урожая зерновых.

В СМИ появилась информация, что проблемы у компании появились после заинтересованности ее работой Юрия Иванющенко. Однако Алексей Вадатурский опровергал существование такого «интереса» к своей собственности со стороны нардепа.

Дана інформація не лише не підтверджена фактами або документами, але й абсолютно не відповідає дійсності. До того ж, ніхто з вищезгаданої редакції не звертався по коментарі в компанію «НІБУЛОН» для підтвердження або спростування цього твердження.

Недостовірна новина миттю розлетілася по інформаційному простору не лише України, але і світу. Тема обговорювалася на деяких центральних каналах телебачення. Ця версія виглядала правдоподібною ще й тому, що щоденно на сторінках різних українських ЗМІ з’являється багато новин подібного змісту з приводу захоплення тієї чи іншої компанії. І люди почали звикати до такого.

На адресу компанії та співробітників надходили та продовжують надходити сотні запитів від небайдужих людей стосовно уточнення інформації. Телефонували з посольств та представництв різних країн світу, представники фінансових інститутів, різноманітних бізнес-асоціацій світу та України, представники всеукраїнських ЗМІ. Посольства низки країн проводили двосторонні зустрічі з керівництвом компанії для більш детального вивчення ситуації та надання необхідної допомоги для стабілізації ситуації. До речі, пропозиції про зустрічі продовжують надходити і сьогодні, і ми дуже цінуємо таке небайдуже ставлення до нашої компанії. Керівники миколаївських філій іноземних банків відвідували центральний офіс компанії особисто. Всі вони були не лише здивовані та схвильовані такою заявою, але й пропонували свою допомогу. І така допомога буде неодмінно надана, якщо виникне необхідність.

Зазвичай наша компанія не реагує на різного роду плітки та спроби її дискредитувати, але, отримавши таку шалену кількість відгуків та велику зацікавленість щодо подальшої долі «НІБУЛОНу», ми не могли не відреагувати. І для якнайшвидшого інформування громади та партнерів, керівництво компанії прийняло рішення особисто прокоментувати цю ситуацію та розмістити коментар як на корпоративному сайті компанії, так і на інших Інтернет-ресурсах країни.

Пропонуємо Вашій увазі повну версію коментаря О.О. Вадатурського:
– Немає і не було навіть будь-якого приводу для появи подібної дезінформації. Але можу сказати, що ця «новина» серйозно стурбувала дуже багатьох людей, які щиро і доброзичливо цікавляться справами нашої компанії. Мені телефонувало дуже багато людей. З Миколаєва, зі столиці, з-за кордону. Телефонували банкіри, виробничники і просто небайдужі люди. Велике спасибі їм усім. Спасибі й тим ЗМІ, що утримались від сліпого розповсюдження неправдивої інформації та зателефонували мені або співробітникам «НІБУЛОНу», щоб з’ясувати реальний стан справ.

Наша компанія ніколи не приховує своїх планів і завжди заявляє про них відкрито. Ми працюємо з першокласними світовими банками, з міжнародними фінансовими інститутами, з провідними українськими банками, тому подібна угода як така просто не могла залишитися непоміченою. Замовчати її було б просто неможливо. У нас приваблива кредитна історія і надійна репутація, великий інвестиційний портфель, ми оперуємо значними кредитними коштами, тому нашим партнерам не байдужа доля «НІБУЛОНу». У нас є своя стратегічна задача, яку ми успішно реалізуємо, подобається це комусь чи ні. Зараз ми починаємо реалізацію в Київській області чергового інвестиційного проекту з будівництва річкового терміналу. Найближчим часом – реалізацію проекту в Херсонській області. Таким чином, до 1 липня Дніпро буде задіяний для річкового транспортного сполучення від низов’я до вищої точки його судноплавної частини. Ми успішно реалізуємо програму будівництва нашого судноплавного флоту. Якщо виникнуть труднощі в Миколаєві, будемо будувати на іншій українській верфі або за кордоном, але ми свій флот обов’язково збудуємо. Чи можемо ми в умовах такої напруженої роботи і чітких інвестиційних планів навіть думати про поділ бізнесу або щось подібне?

У нас немає конфліктів з обласними адміністраціями в тих регіонах, де ми реалізуємо свої інвестиційні проекти, всі наші партнери раді співпраці з «НІБУЛОНом». Саме наша успішність є причиною злоби і зведення наклепів, що час від часу в різних формах «виливаються» на нашу компанію. Брудні технології використовуються і для того, аби очорнити «НІБУЛОН» в очах нинішньої влади. Нас звинувачують у «компроментуючих зв’язках» з попередньою владою, нам приписують неіснуючі конфлікти з регіональною владою, зокрема з М.П. Кругловим, а також фінансування виборчих кампаній певних партій, звинувачують в участі в якихось корупційних зв’язках, будь-якими методами намагаючись кинути на нас тінь, дискредитувати керівництво нашої компанії. І все це для того, щоб «потрібна публікація» лягла на стіл тим, хто приймає рішення.

Нас постійно намагаються втягнути в якісь з’ясування або розслідування тільки для того, щоб перешкодити нашій нормальній роботі, відвернути наші сили і увагу на непотрібні нам дії.
Я вже багато разів говорив представникам центральних і місцевих ЗМІ: ніколи не було ніяких переговорів про продаж компанії або її частини, у тому числі і з названою людиною або її структурами. Повторюю ще раз: ніяких операцій з частками у статутному капіталі нашого товариства, зокрема щодо відчуження або передачі прав власності, або інших речових прав, нами не проводилося, ніяких змін в установчі документи товариства не вносилося, склад учасників і керівництва товариства та його місцезнаходження не змінювалися. Будь-які переговори з цього приводу не ведуться, намірів щодо відчуження часток у статутному капіталі «НІБУЛОНу» у нас немає.

Олексій Опанасович також спростував чутки про арешт свого сина і заступника генерального директора Андрія Вадатурського.
– Сьогоднішня дезінформація – тільки частина спланованої акції. Я в ці дні отримую смс-повідомлення із погрозами на свою адресу. Вважаю, що це ланки одного ланцюга. Але спроби дискредитувати мене, налякати або вивести з рівноваги – безглузді і безрезультатні, ми не зійдемо з наміченого нами шляху.

Нас засмучує тенденційність деяких ЗМІ, що навмисно викривляють інформацію про події, пов’язані з «НІБУЛОНом». Але ми неодноразово переживали нав’язані нам інформаційні війни і завжди могли захистити честь і репутацію нашої компанії, – зазначив Олексій Вадатурський.

Також повідомляємо, що «НІБУЛОН» не має наміру переносити свій центральний офіс з Миколаєва до Києва.
– Я патріот Миколаєва, в Києві у нас навіть немає свого представництва. Ми знаходимося в прекрасному портовому місті, ми тут встали на ноги, тут будемо працювати і розвиватися, – підкреслив генеральний директор «НІБУЛОНу».

Здавалося, все стало на свої місця, інформація спростована, «НІБУЛОН» працював і працює в звичайному режимі. Але сталося так, як це завжди буває, коли «смажену» неперевірену інформацію ЗМІ розповсюджують зі швидкістю світла, а от правдива та дійсна інформація вже не користується таким попитом. Адже всім хочеться сенсації, а її немає.

Щоб остаточно розставити всі крапки над «і», ТОВ СП «НІБУЛОН» звернулося до редакції інформаційно-аналітичного порталу «Комментарии» (сomments.ua) з офіційним листом, в якому була викладена не лише принципова позиція компанії, а й вимога спростувати недостовірну інформацію та провести внутрішнє службове розслідування за фактом розповсюдження недостовірної інформації та незвернення співробітників редакції до компанії «НІБУЛОН» щодо підтвердження або спростування вищезгаданої інформації.

Відповідно 9 лютого 2012 року на сторінці інформаційно-аналітичного порталу «Комментарии» (сomments.ua) було розміщено спростування.
Дослівно:

«Вадатурський не продавав «НІБУЛОН». Публікація «Юра «Єнакіївський» став хазяїном «НІБУЛОНа» від 07.02.12 не відповідає дійсності.
7 лютого 2012 року Інформаційно-аналітичний портал comments.ua опублікував в стрічці новин інформаційне повідомлення під заголовком «Юра «Єнакіївський» став хазяїном «НІБУЛОНа». В зв’язку з цим повідомляємо, що ця публікація не відповідає дійсності.

Редакція порталу приносить свої вибачення за поширення недостовірної інформації і завданого в зв’язку з цим збитку Герою України, генеральному директорові ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексію Вадатурському, заступникові генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Андрію Вадатурському, народному депутатові України Юрію Іванющенко.

Редакція також приносить свої вибачення численному трудовому колективу «НІБУЛОНа», діловим партнерам компанії, зокрема авторитетним міжнародним і вітчизняним фінансовим установам, що співробітничають з сільськогосподарським підприємством».

ПІСЛЯМОВА…
З тих пір минуло вже кілька тижнів, а віз і нині там. Деякі регіональні ЗМІ, наступаючи на ті ж самі граблі своєї непрофесійності, продовжують розповсюджувати «свіжу» недостовірну сенсаційну новину та вводити в оману не лише громаду, а й представників державних органів влади. Керівники міністерств та відомств продовжують цікавитися ситуацією, ставити запитання з цього приводу та надавати поради щодо можливих шляхів виходу із ситуації.

 

Користуються цією ситуацією і деякі нечесні бізнесмени. Так, зокрема, в одному населеному пункті Хмельницької області, де розташовується виробнича філія компанії, шахраї спробували ввести в оману місцеву громаду та укласти договори оренди землі, мотивуючи, що компанія вже не належить своїм попереднім власникам, яким довіряють власники земельних паїв. Але, на щастя, жителі були добре обізнані з ситуацією і, не піддавшись на провокацію, вигнали «чесних» орендарів за двері.

Така спланована акція може бути і тестом на витривалість власників компанії з метою з’ясування можливих засобів захисту від недружнього поглинання та агресивної поведінки, з метою виявлення уразливих місць, а також підбору засобів майбутньої атаки. Спробами розхитувати репутацію стабільної компанії, посіяти зневіру та сумніви у міцності компанії серед контрагентів та орендодавців.

Але в компанії розуміють, що чесний бізнес завжди легше захистити, і ця ситуація показала, що у нас з’явилося ще більше прихильників та небайдужих до компанії людей.
Та все ж ми змушені вже вкотре спростовувати цю інформацію.

На сьогодні компанія «НІБУЛОН» – це стабільно працююче підприємство, національний інвестор, виробник сільськогосподарської продукції та соціально відповідальна компанія.
За 20 років своєї успішної діяльності ми інвестували в розвиток економіки держави більше 8,5 мільярда грн.

Ми, відповідно до попередньо узгодженого плану програми, продовжуємо успішно реалізовувати розпочатий у 2009 році патріотичний інвестиційний проект з відродження річок Дніпро та Південний Буг як транспортних артерій України. Тільки в рамках проекту за останні кілька років ми вже збудували 11 елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів у Запорізькій, Полтавській, Миколаївській, Київській, Житомирській та Черкаській областях. Усього ж компанія вже збудувала 20 сучасних елеваторних комплексів, і ювілейним виявився елеваторний комплекс у с. Денихівка Київської області, введений в експлуатацію 1 грудня минулого року, напередодні двадцятиріччя компанії. Вже в першому півріччі цього року ми збудуємо та введемо в експлуатацію ще два перевантажувальні термінали в Київській та Херсонській областях, а Дніпро запрацює на повну силу для аграрної України, від верхів’я до низов’я.

Ми збудували свій власний річковий несамохідний та самохідний флот дедвейтом 111 тис. тонн. Наразі продовжуємо будівництво власних буксирів. А за навігаційний сезон 2011 року «НІБУЛОНівський» флот транспортував внутрішніми водними шляхами України більше 700 тисяч тонн сільгосппродукції. І це незважаючи на вимушений п’ятимісячний простій у першому півріччі 2011 року через протиправне втручання контролюючих та правоохоронних органів у діяльність компанії. По завершенні реалізації інвестиційної програми, компанія планує забезпечити 3 млн. тонн річкових перевезень внутрішніми водними шляхами України щороку.

Щороку ми вирощуємо високоякісні врожаї. А наші виробничі філії щороку займають лідируючі позиції в своїх районах відповідно до виробничих показників.
Ми єдина українська компанія в країні, яка успішно здійснює поставки високоякісної пшениці в країни, що потерпають від голоду, в рамках продовольчої програми ООН «World Food Programе».

Ми співпрацюємо з першокласними фінансовими установами світу, зокрема ЄБРР та Світовим банком, поряд з цим до співпраці залучаються й інші, не менш авторитетні, фінансові установи світу. А уряди багатьох країн світу, через свої експортно-кредитні фонди, виділяють нам кошти для здійснення інвестиційної діяльності.
Ми щороку, незважаючи на будь-які перешкоди, інвестуємо в соціальну сферу населених пунктів, де працюють підрозділи компанії, більше 12 млн. грн.

Ми завжди працювали не завдяки, а всупереч. Нам було складно працювати в період становлення та розвитку компанії, складно зараз, і, можливо, в майбутньому буде ще складніше. Адже ми добре розуміємо, чим успішніше підприємство, тим більше спротиву це викликає. Та ми ніколи не чекаємо, що хтось зробить нас щасливішими чи вирішить всі складні питання за нас. І це дає нам можливість завжди зміцнювати свої позиції і не звертати з наміченого шляху. Адже ми чесно працюємо на благо нашої країни! Працюйте і ви! Не чекайте, що хтось за вас створить привабливий інвестиційний клімат в Україні, або зробить вас щасливішими. Все залежить від нас самих!

Ми будемо вам також вдячні, якщо ви повідомлятимете нас про будь-які провокації з боку недоброзичливих громадян. Звертайтеся за телефонами: 0512-37-23-44 або 0512-58-04-22.
А якщо хтось запитає у вас, як справи в «НІБУЛОНі» – можете сміливо відповідати: «НІБУЛОН» не продавався!»

Прес-служба компанії «НІБУЛОН»
НА 1-му ЗНІМКУ: генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України О.О. Вадатурський

Сообщение:

*

НОВОСТИ