Новини з регіонів

Новости

  1 Мар , 2012

АРБУЗИНСЬКИЙ  РАЙОН
На Масляну в Арбузинці

У суботу, 25 лютого, на Центральній площі селища Арбузинка відбулося святкування Масляної – свята, яке традиційно відзначається перед початком Великого посту, за 50 днів до Великодня.
До його організації долучилися селищна рада, районна адміністрація, відділ культури, Будинок творчості школярів, професійний аграрний ліцей, НВК «Пролісок». Не обійшлося і без допомоги СТОВ «Промінь», ДП ДГ «Агрономія», ФГ «Маяки», КП «Колосок».

Усі, хто прийшов цього дня на селищну площу, мали можливість скуштувати смачні млинці зі сметаною та медом, бутерброди, кашу, булочки та запити все це надзвичайно доречною того холодного дня гарячою юшкою. Масляна недаремно вважається одним із найвеселіших народних свят, коли люди радіють проводам зими та готуються зустрічати весну.

У святкуванні взяли участь голова райдержадміністрації Євгеній Травянко, перший заступник голови РДА Володимир Неграй, голова районної ради Віктор Захарченко, заступник голови РДА Людмила Постовик, Арбузинський селищний голова Наталія Солдатова.

На сцені, поряд із народними гуляннями, з цікавою програмою виступили артисти-аматори, працівники культури. Оригінальні костюми, українські народні пісні – все це доповнювало загальну картину свята.
А традиційним завершенням кількагодинних гулянь стало спалення Масляної (Мари, Зими), що символізує проводи холодів та народження нового життя.

Роман СЕВАСТЬЯНОВ

БРАТСЬКИЙ  РАЙОН
Кидалися сніжками та ласували млинцями

Немає такого свята в Україні, яке проходило б так бурхливо і весело, як Масляна! Це – веселі проводи зими, осіяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи.
З ініціативи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Братської райдержадміністрації (керівник – Т.М. Кравець), Молодіжної колегії при райдержадміністрації, ФСТ «Колос» (Г. Г. Ушкалов), з метою створення умов для подальшого розвитку фізичної культури і спорту в Братському районі, підвищення рівня здоров’я, фізичного і духовного розвитку населення, до Дня захисника Вітчизни 23 лютого на стадіоні «Юність» проведено День здоров’я за участю голови райдержадміністрації Т.П. Підборської та голови райради Т.М. Фесько.

У зимових спортивних змаганнях боролися команди з установ та організацій селища, а саме: управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Братська селищна рада, філія Братського району «Миколаївобленерго», управління експлуатації газового господарства, Братський районний Будинок культури, райдержадміністрація, ПТУ-17, Центральна районна бібліотека, відділ освіти райдержадміністрації, представники райради.

Ігри проходили у вигляді рухливих естафет на засніженому стадіоні. В програмі: катання на санчатах, влучення в ціль сніжкою, стрибки з м’ячем, перетягування каната. Найкращий результат вибороли команди «Вихор» та «Метелиця».

Всі учасники залишилися задоволені змаганнями, почастували смачними млинцями, які приготували учні ПТУ-17 разом зі своїми майстрами Г.А. Бабською та Г.В. Лисенком.
Завдяки тісній співпраці відділів освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, вчителям фізкультури шкіл селища та ПТУ-17 М.О. Толстіку, В.Ф. Онопрієнку, Г.Г. Поліщуку, Н.В. Корінь, А.І. Прожогі, директору ДЮСШ О.В. Зінченку та тренерам захід пройшов весело, захопливо, з великим успіхом.

Т.М. КРАВЕЦЬ, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Братської райдержадміністрації
НА ЗНІМКУ: голова Братської райдержадміністрації Т.П. Підборська (2-га зліва) та голова Братської райради Т.М. Фесько (3-тя зліва).

Сообщение:

*

НОВОСТИ