Новини з регіонів

Новости

  15 Мар , 2012

БАШТАНСЬКИЙ  РАЙОН

25 років як місто

Наразі важко в це повірити, але ще чверть століття тому Баштанка була не містом, а селищем міського типу. Але рівно 25 років тому, а саме 11 березня 1987 року, районний центр отримав статус міста.
Загалом село Полтавка (історична назва Баштанки) було засновано далекого 1806 року. Його першими мешканцями стали переселенці з Полтавської та Чернігівської губерній, переважно з числа селян та козаків. За даними на 1886 рік, населення Полтавки становило 2846 осіб, у 1959-му в Баштанці (таку назву село отримало 1928 року) вже проживало 5100 чоловік. А на 1 січня 2012 року місто Баштанку гордо називали своєю малою батьківщиною 12696 мешканців.

Нині степове містечко насамперед відоме в Україні акціонерним товариством «Баштанський сирзавод». У райцентрі є дві школи, гімназія, Будинок культури, музична школа, кінотеатр.
Із покоління в покоління степовики переповідають нащадкам про славні часи Баштанської республіки, що була проголошена у вересні 1919 року під час Громадянської війни та проіснувала два місяці. Пишаються баштанці й своїм легендарним земляком – першим радянським рекордсменом з плавання Семеном Бойченком. Йому встановлений пам’ятник на центральній магістралі міста.
Попри свою молодість, останнім часом місто Баштанка набуло нового сучасного вигляду. Протягом декількох років воно двічі ставало призером всеукраїнського конкурсу з благоустрою населених пунктів.

Влас. інформ.

ВОЗНЕСЕНСКИЙ  РАЙОН

Примирение – путь к любви

Недавно в Вознесенске состоялся марафон «Поделись своей любовью», организованный в рамках благотворительной акции, целью которой является сбор средств для обновления уже существующих детских площадок новыми игровыми комплексами.

Мероприятие началось с торжественного открытия «Лавки примирения». Лавка имеет весьма необычную конструкцию: ее края расположены выше, чем сама середина. И ни одна пара не может сесть так, чтобы не скатиться по гладкой поверхности в центр, тем самым не очутившись в объятиях друг друга. Именно так и происходит примирение.

«Лавку примирения» под аплодисменты собравшихся открыли городской голова Юрий Гержов и ее автор Олег Балан. Благодаря отзывчивости и доброму сердцу талантливого мастера у всех влюбленных города появилось новое место для встреч и примирения.
Особенно активно благотворительный марафон поддержали городские школьники. Им удалось собрать 5 тыс. грн., которые будут потрачены на обновление детских площадок.

Собст. информ.

ОЧАКІВСЬКИЙ  РАЙОН

Уклін матерям-героїням

Найпочесніша жіноча місія – народження та виховання дітей. Із самого їх дитинства мати є помічником, порадником і янголом-охоронцем. Напередодні Міжнародного жіночого дня матерів, які народили та виховали п’ять і більше дітей, відзначили державною нагородою – медаллю та посвідченням «Матері-героїні». Особисто з рук голови райдержадміністрації Олександра Росинця мешканка села Парутине О.М. Мишок, мати п’ятьох дітей, отримала це почесне і заслужене звання.

Її дітям від 18 до 30 років, вони мешкають у Парутиному і м. Миколаєві, а старша дочка переїхала до Західної України. Всі вони отримали освіту, працюють, декотрі мають вже власну сім’ю. Попри зайнятість кожного, велика та дружна сім’я часто зустрічається за батьківським столом.

У Рівненській сільраді медаль та квіти вручили Євдокії Хажанець, у якої семеро дітей. У Іванівській сільраді на святі 8 Березня отримала медаль Валентина Тімонова, котра виховала п’ятьох дітей.
Нагороди чекають ще на двох матерів-героїнь Очаківського району – Ганну Швець (с. Дмитрівка) і Аллу Умутаєву (с. Нове Кам’янської сільської ради). Ближчим часом вони також отримають свої посвідчення та відзнаки.

Тетяна ЛУПУЛ

СНІГУРІВСЬКИЙ  РАЙОН

А ми таки кращі!

З 1 по 3 березня 2012 року в Києві проходила Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2012», фундаторами якої є Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України та Національна академія педагогічних наук України. У виставці взяли участь 750 кращих навчальних закладів Швеції, Чехії, Словаччини, Польщі, Естонії, Росії, України та інших країн світу. Приємно усвідомлювати, що освіту Миколаївщини було довірено представляти Снігурівській районній гімназії.

У рамках виставки було проведено конкурс науково-дослідницьких робіт, в яких учасники мали викласти свої творчі здобутки у певних галузях педагогіки. За роботу «Обдарованість – дар і натхненна праця» (укладачі – директор гімназії Н.М. Пастухова, заступники директора В.П. Корольова, І.М. Довбік, психолог І.І. Панкратова) Снігурівську районну гімназію було нагороджено Золотою медаллю та дипломом (номінація «Інноваційні технології виявлення, навчання і підтримки розвитку обдарованої молоді»). Хотілося б відзначити, що це велике досягнення не тільки педагогічного колективу гімназії, але і відділу освіти Снігурівської РДА (начальник відділу Л.І. Мендус), районного методичного кабінету (завідуюча Г.О. Богданова) та всіх тих, хто має відношення до освіти Снігурівщини.

Н. ПАСТУХОВА, директор Снігурівської гімназії

Сообщение:

*

НОВОСТИ