Складні погодні умови – перевірка професіоналізму енергетиків

Новости

  22 Мар , 2012

Зима врешті-решт здала свої позиції, але встигла перевірити на міцність і професіоналізм колектив ПАТ «Миколаївобленерго». Варто згадати кінець січня та першу половину лютого 2012 року. Тоді в Україні значно ускладнились погодні умови. Падіння температури до -20°С із посиленням вітру місцями до 25 м/с негативно позначилися на роботі електромереж і додали клопоту миколаївським енергетикам. Та фахівці ПАТ «Миколаївобленерго» вкотре довели, що можуть з успіхом виконувати свої обов’язки за будь-якої погоди.

Так, 3 лютого, о 17.17, пориви вітру спричинили обрив дроту високовольтної лінії 150 кВ «Миколаївська – ЧСЗ – Трихати». Внаслідки цього без електропостачання залишилися центр міста та мікрорайон Намив. Завдяки чітким і професійним діям працівників диспетчерської служби й оперативно-виїзної бригади філії м. Миколаєва, споживачів було перепідключено від іншої підстанції вже о 17.36. Таким чином, миколаївці залишались без електроенергії менше ніж 20 хв. А в цей час, незважаючи на сильний мороз та поривчастий вітер, фахівці служби високовольтних ліній (ВЛ) якісно та оперативно відремонтували пошкоджену мережу.

7 лютого, о 7.49, пориви вітру спричинили аварійну ситуацію на високовольтній лінії 150 кВ «Нова – Темвод». Спрацювало захисне обладнання, мережа відключилася. Енергетики терміново перепідключили споживачів на інші лінії, а на місце аварії виїхали спеціалісти СВВЛ ПАТ «Миколаївобленерго». На жаль, ураганний вітер не дозволив монтерам вирішити проблему того ж дня. Але вже наступного ранку, попри сімнадцятиградусний мороз та пориви вітру до 10 м/с, бригада розпочала ремонт. Варто зазначити, що роботи виконувались на висоті в 32 метри, де єдиною гарантією від падіння є стандартний монтажний пояс. Завдяки професіоналізму та мужності спеціалістів-верхолазів служби високовольтних ліній і цю аварію було ліквідовано, а працездатність ВЛ підтримується належним чином.

Але робота енергетика потребує не лише підйому на висоту, а й уміння працювати нижче «рівня асфальту», в процесі обслуговування та ремонту кабельних ліній. Наприкінці січня та на початку лютого фахівці ПАТ «Миколаївобленерго» були змушені опускатись декілька разів на триметрову глибину в промерзлу землю, аби усунути наслідки аварій кабелю. Завдання ускладнювалось ще й тим, що ремонтні роботи доводилося виконувати в нічний час. Зокрема уночі із 30-го на 31 січня на вул. Южна, 41 оперативно-виїзна бригада виявила та усунула пробій електрокабелю. Роботи виконувалися з 23.20 до 04.22. У ніч із 2-го на 3 лютого на пр. Миру, 7 та з 6-го на 7 лютого на перехресті вул. Чайковського і Авангардної аналогічні роботи виконувались з 23.22 до 9.00 та з 23.50 до 06.43, відповідно. Завдяки професіоналізму енергетиків та ефективному застосуванню спецтехніки, ці проблеми також були вирішені в стислі терміни, а споживачі вчасно підключені до електропостачання.

Підготувала Н.Л. МАКАРОВА, член Національної Спілки журналістів України

Сообщение:

*

НОВОСТИ