Тополина радість Інни Данченко

Культура, Новости

  1 Мар , 2012

Цикл «Нові імена Миколаївщини» має на меті пошук талановитих майстрів нашої області. А таких у нас чимало, й творчість кожного з них по-своєму оригінальна та неповторна. У п’ятницю, 24 лютого, в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося відкриття персональної виставки майстрині творчого об’єднання «Прибужжя», учасниці другого виставкового циклу Інни Данченко.

На її урочисте відкриття із задоволенням завітали заступник начальника управління культури облдержадміністрації Лариса Піддубна, заступник директора обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Світлана Бабуріна, керівник обласного творчого об’єднання «Прибужжя» Валентина Кривцова, учасники першого виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини», студенти.

Інна Данченко ще з дитинства полюбляла створювати що-небудь своїми руками. Їй подобалися незвичайні техніки роботи. «У душі я – експериментатор, тому мені завжди було цікаво відкривати для себе щось нове, невідоме», – зізнається талановита майстриня.

Ще під час навчання у школі вона із захопленням вишивала картини. Кожна з них відображає тваринний та рослинний світ. Любов до природи надихнула майстриню і до створення картин із природних матеріалів: сухого листя, квітів. Слід зазначити, що їх збиранням вона займається власноруч, не довіряючи нікому цю відповідальну роботу. За короткий час Інні Данченко вдалося не просто опанувати складне мистецтво ошибани (пресована флористика), а й відшукати свій оригінальний стиль. Її творчість не залишилися поза увагою, кращі роботи молодої талановитої дівчини зайняли почесні місця на виставках у США, Японії, Кореї та Україні.

Проте й на цьому вона вирішила не зупинятися. Згодом художниця самостійно оволоділа дивовижною технікою створення картин із тополиного пуху. Це було нелегко зробити, по секрету розповідає Інна Данченко, адже про неї не написано в жодній книзі про мистецтво, та й в Інтернеті необхідної інформації не так вже й багато. Пантера, лемур, лев, кішка – головні персонажі її картин – дбайливо виписані з білого, як сніг, пуху. Той, хто ніколи не чув про таку техніку, навряд чи здогадається, як створювалися ці шедеври.

Наразі Інна Данченко працює ще в техніці валяння. Вона й надалі збирається дивувати всіх шанувальників мистецтва, створюючи свої унікальні роботи. Обдарована дівчина охоче ділиться своїми знаннями з іншими, постійно проводить майстер-класи не лише для своїх земляків, а й для іноземних майстрів.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

НА ЗНІМКАХ: Інна Данченко створює свій черговий шедевр; «Цар звірів» із тополиного пуху.

Сообщение:

*

НОВОСТИ