У дружному колі рідних мов

Новости, Общество

  8 Мар , 2012

Протягом  лютого 2012 р. у Миколаївському муніципальному колегіумі тривав фестиваль мов «Мова кожного народу – неповторна і – своя», організований за підтримки Ради національних товариств Миколаївської області в рамках роботи інформаційно-аналітичного та культурно-освітнього центру етнічних громад колегіуму. На І етапі фестивалю, який проходив з 7 по 17 лютого, учні 7-10 класів за допомогою вчителів національно-культурних товариств змогли ознайомитися з алфавітом, особливостями та звучанням, основними фразами для спілкування, історією виникнення й розвитку 12 мов світу: азербайджанської, болгарської, вірменської, грузинської, івриту, корейської, новогрецької, польської, російської, угорської, японської та чеської.

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, відбувся ІІ заключний етап фестивалю, на якому учнями колегіуму та національно-культурними товариствами були презентовані мови етнічних громад Миколаївщини; відбулося нагородження переможців ІІІ обласної олімпіади з мов етнічних спільнот, кращих знавців української і російської мов. Представникам миколаївських загальноосвітніх шкіл № 22, 45, 43, 19, 53, 42 та інших були вручені грамоти за значну увагу до формування культури міжнаціонального спілкування серед дітей і молоді.

Фестиваль мов – результат спільної творчої роботи учнів колегіуму та представників етнічних спільнот, один із проектів центру національних культур, що діє в колегіумі впродовж 3 років. За його ініціативою в цьому навчальному закладі відбулося багато цікавих заходів: Дні культури народів Кавказу, Далекого Сходу, Німеччини, Польщі й Ізраїлю; «круглі столи» та семінари в рамках Європейського тижня протидії расизму, до Міжнародного дня толерантності й Міжнародного дня боротьби з фашизмом і антисемітизмом, Дня слов’янської писемності й культури, учнівські конференції «Слов’янський світ», концерти Всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба» та багато інших.
 

Міжнародний день рідної мови проголошений 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. В Україні його відзначення започатковано 2002 року, коли Президент України підписав відповідний Указ. За словами Коїтіро Мацуури, колишнього Генерального директора ЮНЕСКО, «нині в світі існує 6 тисяч мов, і всі вони визнаються рівними, бо кожна є живою спадщиною, яку нам слід оберігати». Проект «День рідної мови» було започатковано 2004 року Радою національних товариств Миколаївської області та міським центром національних культур за підтримки Миколаївської облдержадміністрації і облради, управління культури, відділу в справах національностей ОДА, управління у справах сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому, Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, міського Будинку вчителя. Також підтримують проведення свята депутат обласної ради Фазіль Гаджиєв, Миколаївський муніципальний колегіум та спеціалізована ЗОШ № 22, ЗОШ № 43 та інші навчальні заклади, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова.

Захід відбувся на виконання Миколаївської обласної Цільової програми «Збереження і розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2010-2013 рр. Серед присутніх на святі були Микола Васильович Жук (на фото – праворуч), начальник управління у справах сім’ї та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації, голова фракції Партії регіонів у Миколаївській обласній раді, Світлана Миколаївна Литвин, заступник начальника управління освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, Віктор Олександрович Чебатарьов, виконуючий обов’язки начальника відділу у справах національностей Миколаївської обласної державної адміністрації, представники міськвиконкому та міського управління освіти, загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів Миколаївщини, голови національно-культурних товариств, учителі недільних шкіл, класів, факультативів з вивчення рідної мови і культури.

Лоліта КАЙМАРАЗОВА, заступник голови Ради національних товариств Миколаївської області

Сообщение:

*

НОВОСТИ