Весна – наш отець і мати

Новости

  29 Мар , 2012

Після досить-таки суворої зими березень зігрів справжнім весіннім теплом. А відтак аграрії південних районів області вже приступили до посівної кампанії. Весняний день – на вагу золота, бо, як відомо, рік годує. Долучився до споконвічних селянських клопотів і СГВК «Зеленоярський» Миколаївського району, де керівником – депутат обласної ради Віктор Літвінов.

Відверто сказати, цього вівторка, коли завітав до Зеленого Яру, застав Віктора Григоровича не в доброму гуморі. Це й не дивно: через погодні катаклізми у вигляді минулорічної осінньої посухи та подальших лютих морозів господарство зазнало чималих фінансових збитків – у середньому до тисячі гривень на гектар ріллі. Озимий ячмінь загинув майже повністю, а зелені сходи пшениці хоч і починають потрохи пробиватися на світ Божий, та через слабкий стан навряд чи у подальшому порадують вагомим ужинком. Тому стратегія і тактика на поточну весну – максимально чітко та зорганізовано провести посівну кампанію. Недарма ж у народі кажуть: весна – наш отець і мати: хто не посіє, той не буде жати.

– Ще декілька днів тому в поле не можна було заїхати, – каже голова СВГК В. Літвінов, – але наразі верхній шар грунту швидко втрачає продуктивну вологу, адже останні два дні дули сильні степові вітри. Тож ближчими днями нам належить засіяти 600 гектарів під ярий ячмінь та льон.

Попри те, що через загибель озимини каса «Зеленоярського» зазнала відчутної фінансової пробоїни, господарство не відмовилося від усталеної роками практики: у грунт має лягти лише добірне насіння, кращі добрива. Вчасно мають бути підживлені й вцілілі острівки озимини, при цьому буде застосовуватися гумат – революційний для даного аграрного підприємства вид комплексного органо-мінерального добрива.
 

А вже на весняному полі молодий агроном Юрій Білоцький похвалився іще одним ноу-хау – модернізованими сівалками, в котрих металеві колеса замінені на гумові. Відтак краще утрамбовуються борозни, та й по сільських дорогах техніка пересувається більш м’яко. Як в іноземних аналогах. Автор новації, до речі, – керівник Віктор Літвінов, який якраз вдивляється в обрій, де потужні Т-150 нарізають чергові круги.

Буквально на хвильку вискакують із кабін механізатори, щоб просто неба провести виробничу нараду. Й хутко повертаються до своїх залізних «компаньйонів», аби встигнути задумане. Адже похмуре небо ось-ось має розрядитися довгоочікуваною вологою. Таким завжди бажаним для аграріїв Півдня дощем.

Андрій ТЮРІН
Миколаївський район

Фото автора
НА ЗНІМКУ: водій Олександр Ніколаєв, Юрій Білоцький, тракторист Іван Череднюк, сівач Олександр Фараонов.

***
Як повідомили редакцію в головному управлінні агропромислового розвитку ОДА, станом на 28 березня в області засіяно 54 тисячі гектарів під ярі культури, із них 51 тис. га – ранні зернові, що становить 17 відсотків до плану. Найбільше включилися у весняну кампанію Очаківський, Вознесенський та Березанський райони, котрі забезпечили близько 30 відсотків до прогнозних показників. І, нарешті, цього вівторка всю область «накрили» опади. Вологи випало хоч і не багато – від 3 до 5 сантиметрів, утім дощі розбили суху кірку, що почала утворюватися на поверхні грунту, окрім того, має покращитися стан озимини.

Сообщение:

*

НОВОСТИ