Влада звітує перед громадою

Новости, Официально

  29 Мар , 2012

Як вже повідомлялося, 23 березня, у минулу п’ятницю, відбулася IX сесія обласної ради шостого скликання. На ній було розглянуто близько 40 важливих питань життєдіяльності нашої області.

ПІДСУМКИ  ДВОХ  РОКІВ

Перед будівлею обласної ради та облдержадміністрації до початку сесії проводили пікет прибічники опозиції на чолі з народним депутатом Романом Забзалюком та депутатами обласної ради Дмитром Кремінем та Оксаною Янішевською, які назвали себе представниками Комітету опору диктатурі. Мітингувальники виступали проти нинішньої ситуації, що склалася у країні, та вимагали від влади піти у відставку.

А у сесійній залі засідань голова облдержадміністрації Микола Круглов звітував щодо виконання програм соціально-економічного і культурного розвитку області, обласного бюджету та делегованих повноважень. Рівно два роки минуло відтоді, як нинішній склад ОДА почав свою роботу. Микола Круглов зачитав доповнення до звіту, який заздалегідь був розповсюджений в Інтернеті, у газетах та по телебаченню.

За його словами, одним з найбільш показових результатів ефективності діяльності влади є кількість звернень громадян. Так, середній показник по Україні становить 8,1 тис. звернень на кожні 100 тис. населення. У Київській області це 19,8 тис. звернень, у Житомирській – 17,2 тис., у той час як у Миколаївській – 3,2 тис. Загалом невдоволених вирішенням питань із земельних відносин у нашому регіоні було 7,8 тис. І тільки з правоохоронних питань Миколаївщина посідає «непочесне» п’яте місце: 86 тис. звернень проти 75 тис. у середньому по країні.

Миколаївська область відноситься до регіонів з позитивною ситуацією за показниками бідності. За даними Держкомстату, рівень бідності за 2010 рік становив 18,7%, що нижче середнього показника по Україні. Середня заробітна плата в 2011 році в області дорівнювала 2 тис. 448 грн., середня пенсія сьогодні – 1 тис. 194 грн.

На початок нинішнього року в області були розроблені і діяли 57 програм соціально-економічного і культурного розвитку, на які з бюджету виділено 46,7 млн. грн. Крім цього, обласною радою затверджені ще 11 програм, які фінансуються з державного бюджету. Одна з них – обласна Цільова програма відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів, прийнята ще у 2007 році попереднім скликанням депутатів. Загальна сума коштів, що були витрачені з бюджетів усіх рівнів на освітлення сіл з 2007-го по 2011-й рік, – 11 млн. 154 тис. грн. Результат – на сільських вулицях встановлено 125 тис. ліхтарів. Утім на сьогоднішній день освітленням забезпечено 519 населених пунктів з 904, тобто 58%, тому робота продовжиться і в цьому році.

СПІРНІ  ПИТАННЯ

Одразу після закінчення виступу Миколи Круглова слово взяв представник «Фронту змін» Ярослав Індиков. За його словами, звіт нагадує «переможний марш», але до нього не увійшло «кілька цікавих цифр». Посилаючись на сайт обласного управління статистики, Я. Індиков назвав такі факти: у добувній промисловості відбулося зростання лише по одній позиції, по інших чотирьох – падіння показників, у переробній промисловості зростання вдалося досягнути лише по 9-ти позиціях з 32, легка промисловість «впала» по 8-ми позиціях з 12. До того ж половина підприємств області у минулому році спрацювала зі збитками, а міжнародні інвестиції за 2011 рік зменшилися на 10 млн. доларів.

На це Микола Круглов відповів жорстко і чітко, що треба ретельно розбиратися з кожним показником, перш ніж критикувати. Що стосується інвестицій, то тут роль відіграла фіктивна діяльність фірми «Селтон», яка з’явилася у Миколаївській області у 2005 році. За 5 років вона не зробила жодної операції, жодної інвестиції, ось цифри і виявилися «дутими».

«Замість реальних коштів у фірми були цінні папери, які у 2011 році фактично були списані. Не працюючи, фірма збила всі показники в області», – сказав губернатор.
Падіння показників у переробній промисловості керівник ОДА пояснив тим, що пісчані кар’єри, які мають пряме відношення до цієї сфери, не працювали у період морозів.

Незважаючи на те, що представники опозиційних партій критикували звіт губернатора, позитивно оцінили діяльність облдержадміністрації та її голови 69 депутатів з 77 присутніх у залі.
Ціла дискусія розгорілася і з питання про надання у користування мисливських угідь ТОВ «Придністровське 777».

До сьогодні мисливськими угіддями Веселинівського району, а це 88 тис. га, розпоряджається місцеве відділення Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР). Але строк договору із обласним управлінням лісового господарства закінчується 1 червня. Відбувається перереєстрація договорів на право користування цими землями. Веселинівське УТМР чомусь не підготувало документи до перереєстрації. Натомість свою заявку подало одеське підприємство «Придністровське 777». Одесити і були представлені у сесійній залі як єдині претенденти. Представники Комуністичної партії розцінили цей факт як прихід «варягів» на миколаївські мисливські угіддя і запросили на сесію Володимира Мигеля, який 25 років поспіль очолює УТМР Веселинівського району. Він розповів: ще у серпні йому пропонували погодитись на передачу кращої ділянки у 5 гектарів одеським підприємцям. Однак він був упевнений у тому, що і надалі його товариство (а це 5 тисяч місцевих мисливців) залишиться господарем у районі.
 

Начальник лісгоспу П. Паламарюк навів перелік численних порушень з боку УТМР і наполягав на тому, що саме одесити, у яких є цілий план інвестування у миколаївські землі, повинні господарювати у Веселинівському районі.

Коли дали слово В. Мигелю, він був здивований претензіями до товариства, бо має численні грамоти і подяки за багато років роботи на цьому посту. І в минулому році Веселинівське УТМР отримало від П. Паламарюка грамоту за кращі показники у роботі.

Після того, як Ігор Дятлов поставив питання на голосування, депутат Микола Дзарданов наполіг на тому, щоб лічильна комісія чітко підрахувала кожен голос. Голова облради кілька разів просив депутатів не опускати свої мандати, щоб лічильна комісія встигла підрахувати всі голоси. Нарешті, переважною більшістю голосів тих депутатів, що були присутні в залі, – 49 голосами – угіддя віддали одеситам.
Пізніше на прес-конференції Ігор Дятлов пояснив, що «Придністровське 777» зараз перереєструється у Миколаївській області, тому називати його одеським не зовсім правильно.

– Існують закони України, – пояснив Ігор Дятлов, – які говорять: якщо є всі необхідні документи, ми повинні це питання виносити на сесію, а на сесії вже визначається – віддати чи не віддати. Я не маю права заборонити, я зобов’язаний зробити так, щоб питання було винесене на сесію.
Веселинівським мисливцям тепер треба встигнути підготувати всі документи і винести питання на розгляд депутатів, адже з 1 червня право користуватися угіддями воно втрачає.

Представники опозиції поставили вимогу: якщо Веселинівське УТМР встигне подати свої документи у передбачені строки, то його право треба задовольнити. Інакше рішення влади, зауважив, зокрема, комуніст Микола Дзарданов, буде оскаржено у суді.

ЩО  НОВОГО  У  ПРОМИСЛОВОСТІ?

На нинішній сесії депутати дали «добро» на внесення змін у схему планування території області у зв’язку із зверненням керівництва Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Підприємство планує провести через нашу область пульпопровід, по якому відходи виробництва доставлятимуться у порт Южний Одеської області, де їх перероблятимуть для подальшої утилізації. Комбінат згоден виділити 600 тис. грн. тільки на корегування схеми планування території області, на основі якої можна буде визначити, чи можливе взагалі прокладення пульпопроводу у нашому регіоні. Подальше рішення щодо початку такого будівництва пізніше також треба буде вирішувати на сесії.

Цікавою новиною стало повідомлення про те, що підприємство «Нібулон», яке очолює Герой України Олексій Вадатурський, погодилося викупити частину території заводу ім. 61-го комунара для того, щоб там розпочати відродження суднобудування. Про це повідомив у своєму виступі Микола Круглов. Таким чином він відповів на питання щодо того, що територія заводу нібито розпродається невідомо кому і з якою метою.

Микола Круглов зазначив, що з пропозицією Олексія Вадатурського погодилися і працівники заводу ім. 61-го комунара. На загальних зборах колективу підприємства, які відбулися на днях, 894 працівники проголосували за співробітництво з «Нібулоном» і лише двоє висловилися проти.

«Ми домовилися, що всю територію на лівій частині заводу ми продаємо за первинну ціну у 38 млн. грн. Під зобов’язання у 100 млн. доларів інвестицій Олексій Вадатурський збирається відновлювати суднобудівне виробництво на сучасному рівні. А ми зможемо виплатити заборгованість по зарплаті колишнім і нинішнім працівникам заводу», – повідомив Микола Круглов.

ОФІЦІЙНА  ВЕРСІЯ  РЕЗОНАНСНОЇ  СПРАВИ

Щоб офіційно проінформувати депутатів та журналістів про хід розслідування резонансної справи Оксани Макар, на сесію запросили начальника УМВС України у Миколаївській області Валентина Парсенюка та прокурора Миколаївської області Володимира Гальцова. У своєму виступі Валентин Парсенюк повідомив, що за рішенням колегії Генеральної прокуратури були звільнені троє співробітників правоохоронних органів Миколаївської області та кілька працівників прокуратури. Причинами звільнення міліціонерів стали порушення ними не закону, а відомчих інструкцій. Те, що двох затриманих відпустили після перших допитів, начальник відомства назвав «тактичною помилкою» слідчих та зазначив, що все одно таке рішення відповідає законним вимогам.

«Законодавство дає два строки для прийняття рішення у подібних випадках, – сказав В. Парсенюк. – перший – це три дні, другий – 10 днів, щоб слідчий мав змогу зібрати докази та встановити провину кожного з підозрюваних».
Валентин Парсенюк сказав також, що спочатку справа кваліфікувалася не як замах на вбивство, а як нещасний випадок через ті обставини, у яких знайшли Оксану Макар.

«Перше враження від місця події – бомжиха грілася біля вогнища. Там вона пила, тому що знайдено пляшку горілки, був пакет із якоюсь провізією. Грілася та палила вогнище. Все свідчило саме про таке. У вогнищі вона не була, а знаходилася поруч. Про себе на той момент постраждала нічого не могла сказати, тільки зізналася, що нічого не пам’ятає та попросила закурити. Огляд місця події розпочався слідчо-оперативною групою як при нещасному випадку. Він так і був зареєстрований з початку. І лише потім почали розглядати версію замаху на вбивство».

Стосовно того, як відео допиту головного підозрюваного по справі опинилося в Інтернеті, Валентин Парсенюк зазначив, що згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», а також із наказом міністра внутрішніх справ № 88 правоохоронці не тільки мали право, а «зобов’язані були знімати кліпи та розміщувати їх терміново на центральних відеоканалах, аби інформацію про те, що відбувається, люди мали можливість отримати з перших рук, щоб не було ніяких кривотлумачень».

Тетяна ФІЛІППОВА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

НА ЗНІМКАХ: звітує губернатор; у сесійній залі; перед пленарним засіданням відбулося нагородження кращих працівників державною відзнакою – ювілейною медаллю «20 років незалежності України» (серед лауреатів – і депутат обласної ради Олександр Бабін).

Сообщение:

*

НОВОСТИ