ЖКГ: під прицілом громадськості

Новости, Общество

  15 Мар , 2012

Тема  діяльності підприємств, що обслуговують галузь житлово-комунального господарства, була й залишається для населення однією із найбільш актуальних. У вівторок, 6 березня, управління ЖКГ облдержадміністрації провело День відкритих дверей. На захід були запрошені представники комунальних підприємств та громадських організацій області, ЗМІ, які взяли активну участь в обговоренні питань реформування та розвитку даної галузі.

Заступник начальника управління Роман Ільюк поінформував про підсумки роботи галузі за минулий рік. Він повідомив, що на ЖКГ у цілому було спрямовано близько 242,7 млн. грн. (це на 29,4% більше, ніж у 2010 році). Зокрема завдяки цьому сьогодні 470 (із 920-ти існуючих) населених пунктів Миколаївської області повністю забезпечені централізованим водопостачанням. У 2011 році пріоритетним напрямком реалізації обласної програми «Питна вода Миколаївщини» стало встановлення спеціальних установок для очищення води. Так, міста Баштанка та Вознесенськ отримали 26 таких бюветів, а смт Єланець, місто Очаків – новий водопровід. Водночас на території Матвіївки та мікрорайону «Північний» були проведені роботи з переоснащення вузлів знезараження хлордозаторних. Відтепер ці насосні станції працюють на гідрохлориді, який є набагато безпечнішим, ніж хлор. Поточного року запланована реконструкція системи водопостачання та каналізації у місті Миколаєві. Проте поки що відкритим залишається питання виділення коштів із держбюджету.

У рамках програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Миколаївської області на 2010-2014 роки за звітний період вдалося реконструювати дві котельні у Вознесенську, що дозволило скоротити споживання природного газу в середньому на 300 тис. куб. метрів. Окрім того, в Баштанці було здійснено ремонт двох, а в Снігурівці – семи дахів.

Не втрачає своєї актуальності й питання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). За словами Романа Ільюка, тут ми маємо один із найкращих показників серед інших регіонів України. «Це говорить про те, що наше населення добре розуміє, що відповідальність за власне житло – обов’язок не лише держави, а й кожного окремого громадянина», – переконаний він.

Перед підприємствами житлово-комунальної галузі стоїть чітке завдання – забезпечити споживачів теплоенергетики приладами обліку. Сьогодні близько 88% всієї енергії, що відпускається, контролюється лічильниками. Це дозволяє значно зменшити втрату теплової енергії у мережах.

Не менш важливим є запровадження автоматизації житлово-комунальних підприємств «Миколаївоблтеплоенерго» та «Миколаївводоканал», яка допомагає заощадити витрати на виплату заробітної плати працівникам. Сьогодні вже 24 котельні працюють без персоналу, а до кінця цього року автоматизованих котелень стане на вісім більше. Наразі автоматизовані й майже всі насосні станції водопроводу.

Найболючішим для жителів міста Миколаєва та області є питання ремонту дахів та ліфтів. За словами заступника директора департаменту ЖКГ міськвиконкому Андрія Палька, у 2011 році було відремонтовано 44 дахи та здійснено капітальний ремонт 263 ліфтів. Проте з 2044 ліфтів, які обслуговують 747 багатоповерхівок області, 906 мають термін експлуатації більше 25 років.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

НА ЗНІМКУ: під час засідання.

Сообщение:

*

НОВОСТИ