Їм дякують за порозуміння, співпрацю, терпіння

Новости, Общество

  26 Апр , 2012

За рівнем охоплення активною політикою зайнятості Братський районний центр зайнятості посідає чільні місця в структурі базових центрів зайнятості Миколаївщини. Приміром, за перші три місяці 2012 року братчани зайняли шосту позицію з-поміж 24-рьох установ. А якщо не враховувати міські та приміські центри зайнятості, в яких об’єктивно «стартові можливості» значно більші, то Братський РЦЗ взагалі увірвався до лідируючої трійки. Виявляється, і в сільській глибинці можна успішно вирішувати питання щодо навчання та перенавчання безробітних, профорієнтації молоді, залучення до громадських робіт тощо.

Завдяки послідовній та системній роботі колективу районного центру зайнятості на чолі з директором Василем Володимировичем ВІНІЧЕНКОМ виконано та перевиконано всі виробничі завдання. Так, протягом першого кварталу цього року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовані 165 мешканців району (104,4% до плану), здійснено профпідготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 171-го незайнятого громадянина (171%), залучено до громадських робіт 38 осіб (126,7%).

Про дієвість тих же громадських робіт яскраво свідчить бодай ціла папка подячних листів від сільських голів району, керівників установ та організацій. «Улянівська сільська рада, – читаємо в одній із подяк, – неодноразово зверталася до Братського РЦЗ з проханням направити людей на громадські роботи, і жодного разу нам не відмовили. Навпаки, директор районного центру зайнятості В.В. Вініченко часто сам ініціює такі суспільно корисні справи. Він турбується навіть про те, щоб люди, які працюють на громадських роботах, були забезпечені необхідним інвентарем. Завдяки безробітним, які беруть участь в оплачуваних громадських роботах, прибрано більшу частину села, підрізані дерева та кущі, впорядковано дитячий майданчик Улянівського дитсадка, село має доглянутий вигляд. Тож мені хотілося б від щирого серця подякувати всьому колективу Братського РЦЗ за порозуміння, співпрацю та терпіння». Погодьтеся, це не просто приємні слова, а передусім неупереджена оцінка зусиль дружного колективу районного центру зайнятості, їх внеску в соціально-культурний розвиток Братського регіону.

Завдяки широкому застосуванню громадських робіт значно охайніше стало й у приміщеннях Братської центральної районної лікарні. Вмілими руками безробітних наведено лад у приміщеннях – капітально відремонтовано пральний і кухонний блоки, здійснені штукатурно-малярні роботи, надано допомогу в ремонті полового відділення.
 

 

Незайняті громадяни також традиційно беруть участь у благоустрої населених пунктів та прилеглої території. А до всенародного свята – Дня Перемоги – під проводом працівників районного центру зайнятості безробітні традиційно впорядковують місця вшанування пам’яті загиблих героїв – меморіальні комплекси, обеліски, братні могили. У реєстрі добрих справ – допомога у ремонті районних Будинку культури, музею, бібліотеки. Лише у 2011 році на оплачуваних громадських роботах була освоєна пристойна сума – 566 тисяч гривень.

– Цього вдалося досягти, – ділиться професійними секретами директор Братського РЦЗ Василь Вініченко, – завдяки плідній співпраці з сільськими та селищним головами, керівниками підприємств та організацій, депутатами різного рівня. Та й районна влада повсякчас звертає увагу на проблеми зайнятості. З приходом на посаду голови райдержадміністрації Тетяни Петрівни Підборської та на посаду голови районної ради Тамари Миколаївни Фесько ситуація щодо зайнятості населення змінилася на краще. Кожен місяць я зустрічаюсь з керівниками району, разом окреслюємо наявні проблеми та шляхи їх подолання. А із заступником голови РДА Андрієм Миколайовичем Буньком зустрічаємося мало не щодня! Вдячний я за всебічну допомогу й директору обласного центру зайнятості Володимиру Вікторовичу Лусті.

Дієвість такої співпраці із соціальними партнерами доводить той факт, що кожного року десятки незайнятих громадян працевлаштовуються у СТОВ ім. Мічуріна (керівник О.В. Бачин), ССПП «Куйбишева» (О.О. Казарін), ПрАТ «Добробут» (О.М. Мезнік), ССПП «Сергіївка» (О.М. Юдов), ФГ «Свєтаня» (Ю.М. Ларченко), СМПП «Юг-Сервіс» (О.В. Кошкодан), ФОП Кучерюк О.В., ПАФ «Колос» (Н.В. Бартовщук) та багатьох інших. А тих, хто бажає оволодіти новою для себе професією, із нетерпінням чекають у Братському СПТУ № 17 (Г.Г. Савченко) і РСТК ТСОУ (Н.О. Спінчевська).

Словом, працівники Братського районного центру зайнятості професійно та відповідально виконують покладені на них державою соціальні функції – стати помічниками та порадниками для тих земляків, хто опинився перед непростим завданням – знайти гідне застосування власним нахилам та уподобанням у цьому буремному швидкоплинному житті.

Андрій ТЮРІН

Братський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ