Березнегуватщина: впевненість сьогодні, сподівання – на майбутнє

Новости, Общество

  5 Апр , 2012

Хочеться нагадати відому істину: для того, щоб успішно рухатися вперед, необхідно ретельно проаналізувати зроблене, визнати помилки та окреслити досягнення. Отже, і на першій у нинішньому році XIII сесії Березнегуватської районної ради, яка відбулася 22 березня, було розглянуто та прийнято рішення майже по 15 актуальних питаннях життєдіяльності району. Втім головним на порядку денному був звіт голови райдержадміністрації Анатолія Миколайовича КРУЦА. Підсумки роботи громади за минулий 2011 рік він підбив у інтерв’ю кореспонденту газети «Рідне Прибужжя».

– З якими досягненнями Березнегуватщина закінчила попередній рік? Які результати роботи були оголошені на сесії?

– Звичайно, перш за все, йдеться про фінансово-економічний стан району. Видаткова частина зведеного бюджету виконана. Порівняно з минулим роком сума збільшилась на 3%. Надходження податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету району становили 113% до плану року. Досягнуто виконання планових показників по всіх джерелах податків і зборів. Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах району відсутня. Середня заробітна плата по району зросла на 11%.

Стосовно сільського господарства, то у 2011 році сільгоспвиробники Березнегуватщини покращили свої показники у порівнянні з 2010-м. Так, площі збирання зернових виросли на 3,8 тис. га (у 2010 році площа збирання зернових становила 45,2 тис. га, в 2011-му – 49,0 тис. га), валовий збір зернових у 2010 році – 87,4 тис. т, а в 2011-му – 108,7 тис. т (на 21,3 тис. т більше). Урожайність 2010 року була 19,3 ц/га; в 2011-му – 22,2 ц/га. На 8,3 тис. га зменшилися площі посіву соняшнику.

Серед підприємств району традиційно непогано спрацював колектив Березнегуватської філії «Миколаївобленерго». Має прибуток і наш райавтодор.

Якщо вести мову про екологію, то в цій сфері у нас теж знакова подія – в минулому році рішенням Миколаївської обласної ради на території нашого району створено «Висунсько–Інгулецький ландшафтний парк».

– Анатолію Миколайовичу, у сфері освіти і медицини нашої країни відбуваються реформи. Що змінюється у цих галузях у Березнегуватському районі?

– Звісно, особливу увагу приділяємо освіті. Загалом, на утримання установ освіти в 2011 році було виділено майже 31 млн. грн., що більше минулорічного на 8%.

Освітню галузь району представляє 21 загальноосвітня школа, в якій навчається 2001 учень (на 20 менше, ніж у 2010 році); 21 дошкільний навчальний заклад, в якому виховується 765 дітей дошкільного віку (на 120 дітей більше проти 2010 року).

Продовжує зміцнюватися матеріально-технічна база наших освітніх закладів. На її покращення в 2011 році було направлено 415,5 тис. грн. (крім будівництва), що на 39,6 тис. грн. більше, ніж у 2010-му. Середньомісячна заробітна плата вчителя в 2011 році становила 2 тис. 573 грн. проти 2 тис. 024 грн. – 2010-го. Позашкільною освітою діти охоплені у районному Будинку дитячої творчості, де працює 39 груп і займається 695 вихованців, та в ДЮСШ, де функціонує 23 групи, в яких виховується близько 400 юних спортсменів.

Звичайно, немає нічого важливішого, ніж турбота про здоров’я населення. Ось результати діяльності в галузі охорони здоров’я: 2011 року бюджет галузі був затверджений на 4% більше, ніж у 2010 році. Проведена велика робота з реформування галузі – сільські заклади охорони здоров’я передані до структури Центральної районної лікарні.

У 2011 році ЦРЛ залучено 200 тис. грн. позабюджетних коштів від господарської діяльності, спонсорської та гуманітарної допомоги, які використані на проведення поточних ремонтів, придбання медичного обладнання, медикаментів, продуктів харчування.

– Що можна сказати про інші сфери життя мешканців району?

– Березнегуватщина має багату культурну спадщину. Процес підтримки і розвитку галузі культури знаходиться на високому рівні. Про це свідчать результати: в клубних установах району працює 116 клубних формувань, в яких налічується 1 тис. 140 учасників.

На високому професійному рівні у 2011 році проведено районні заходи: День Перемоги, День захисту дітей, День Державного прапора та 20-та річниця незалежності України та інші.
Завдяки участі в проекті «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» у рамках програми «Бібліоміст» централізована бібліотечна система отримала 15 комп’ютерних систем.

Для закладів культури придбано музичні інструменти, апаратуру, сценічне обладнання, костюми, меблі на суму 107 тис. грн.

Активно діє мережа спортивних закладів – ДЮСШ та ФСТ «Колос», на базі яких працюють спортивні гуртки по футболу, волейболу, дзюдо тощо. Взагалі за рік було проведено понад 30 змагань районного та обласного рівнів з різних видів спорту.

– Підбиваючи підсумки роботи, традиційно ми ставимо перед собою нові завдання і визначаємо плани на майбутнє. Над чим, у першу чергу, працюватиме влада і мешканці району?

– Основне завдання, яке стоїть перед нами, – це виконати всі планові показники. І звісно, рухатися вперед, щоб наш район був одним з найкращих в області. Є певні здобутки, є недоліки, є ще багато, над чим працювати. Розуміємо, що швидко справитися з усіма завданнями нелегко. Тим не менше, ми маємо перспективи досягти значно кращих результатів. І ресурси для цього є.

Тетяна ФІЛІППОВА

НА ЗНІМКАХ: голова РДА А.М. Круц (у центрі) та голова фракції ПР у обласній раді М.В. Жук (праворуч) відкривають топкову Висунської ЗОШ I–III ступенів; колектив Березнегуватської філії ПАТ «Миколаївобленерго»; бронзовий призер Всеукраїнських змагань з футболу – команда «Вікторія»; сучасне комп’ютерне обладнання з’явилося у бібліотеках району; ремонт доріг; святкування Дня Перемоги.

Сообщение:

*

НОВОСТИ