Братщина: дбаючи про виробництво, піклуватися про людей

Новости, Общество

  12 Апр , 2012

Як і всі регіони області, Братський район активно долучився до весняних польових робіт. Тож саме з цієї важливої теми розпочалося наше інтерв’ю з головою Братської райдержадміністрації Тетяною Петрівною ПІДБОРСЬКОЮ (на першому знімку).
– Влада усвідомлює всю відповідальність за кінцевий результат, – одразу зауважила Т.П. Підборська, – бо попри надскладні погодні умови ми зобов’язані забезпечити населення області і в цілому України хлібом. Зробити це буде непросто, адже через аномально посушливу осінь із загального клину озимих із майже 22 тисяч гектарів до весни «дожило» лише близько половини посівів – 11 тис. га. Тож, з метою забезпечення продовольчої безпеки, нами проведено роботу з сільгоспвиробниками щодо збереження в структурі посівів щонайменше 55 відсотків зернових культур. Загалом ставиться завдання: зерна має бути зібрано не менше, ніж торік.

Якщо детальніше, то по ранніх зернових культурах акцент робиться на ярий ячмінь, не забуваємо й про пшеницю. Втім, як і раніше, чільне місце на полях району посідатиме така важлива культура, як гречка, її, згідно з попередніми підрахунками, буде засіяно до 3 тисяч гектарів.

Радує те, що наші аграрії також розуміють складність ситуації. Зокрема серйозну роботу проведено по підживленню озимини. Відчуваємо ми й постійну увагу з боку обласної державної адміністрації. Щодня про ситуацію на полях ми інформуємо заступника голови облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Віталія Івановича Травянка. Оперативно робляться необхідні зміни у хід весняно-польових робіт, корегується тактика і стратегія розвитку аграрного господарства.

– А як щодо забезпечення паливно-мастильними матеріалами, насінням, добривами тощо?

– Мушу запевнити, що аграрії мають усе необхідне у повному обсязі. Те ж насіння – лише високої якості, гарної репродукції. Також усі господарства Братщини заздалегідь подбали про необхідний запас пального на весняний і літній цикли робіт, таким чином нівельовано нинішній стрибок цін на паливо.

– На обласному і державному рівнях наголошується на необхідності підтримки та розвитку галузі тваринництва. Як із цим у Братському районі?

– Працюємо над збільшенням поголів’я великої рогатої худоби, зокрема молочного стада. Принаймні негативну тенденцію зменшення поголів’я вже вдалося подолати. А лідерами щодо розвитку тваринництва є ППАФ «Вікторія», ССПП «Куйбишева», СТОВ ім. Мічуріна.  А фермер Микола Войцеховський має запровадити серйозний інвестиційний проект щодо вівчарства.

Відзначу й досвід депутата обласної ради, керівника ССПП «Куйбишева» О.О. Казаріна. Це підприємство, виробляючи належну кількість м’яса, реалізує власну продукцію у магазині в селищі Братському, причому – за прийнятними цінами. Крім того, соціально вразливі верстви населення можуть за цінами нижче ринкових придбати хліб, крупи, олію.

– Братський район наразі, безперечно, має суто аграрну спрямованість. Але що робиться владою, щоб відродити промислові потужності?

– Флагманом промислового виробництва є ТОВ «Агросінтез-Юг», що має базу в селі Іллічівка. Це підприємство, що спеціалізується на переробленні зерна сої, діяло на теренах району і раніше, але було зареєстровано в іншій області. Тепер же, за нашого наполягання, товариство «Агросінтез-Юг» змінило «прописку» на братську, відповідно податки та збори сплачуються до місцевих бюджетів і фондів. І лише в цьому році це підприємство інвестувало у виробництво 4 мільйони гривень.

– Які ще інвестиційні проекти впроваджуються у районі?

– Лише за січень-вересень 2011 року обсяги інвестицій в основний капітал зросли у 2,5 разу порівняно з аналогічним періодом минулого року й становили понад 24 мільйони гривень. Левова частка коштів – 93 відсотки – інвестована в сільське господарство. Сільгоспвиробники району спрямували значні кошти в технологічне переоснащення аграрного виробництва, придбання сучасної зернозбиральної техніки, обладнання та впровадження новітніх технологій. Якщо вдатися до конкретики, то, до прикладу, СМПП «Юг-Сервіс» завершило будівництво зерносховища та встановлення зерносушильного агрегату, а СТОВ ім. Мічуріна завершує реалізацію інвестиційного проекту «Сушіння та зберігання зерна за сучасними технологіями».

Вагомий соціальний ефект має дати і наша участь у проекті зі збирання та перероблення сміття, що започаткований мером Вознесенська Юрієм Гержовим. Нами вже виділені кошти для закупки контейнерів для роздільного збирання непотребу, незабаром вони будуть встановлені у Братському та на території трьох сільських рад. Таким чином буде вирішено наболілу проблему вивезення сміття.

– Які соціальні пріоритети у діяльності районної влади?

– Насамперед дбаємо про соціально незахищені верстви населення. У центрі нашої уваги – ветерани війни та праці, учасники бойових дій в Афганістані та інших країнах. У вирішенні цих питань активну участь бере заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віталій Травянко. Наразі спільно з Віталієм Івановичем реалізуємо проект з будівництва у районі пам’ятника «афганцям». Зведення цього монументу профінансують депутати обласної ради О.О. Казарін, О.М. Мезнік та В.І. Травянко.

Беззаперечним зрушенням останнього часу вважаю вступ до завершальної стадії ремонту районного Будинку культури. Проект реконструкції цього важливого об’єкта соціально-культурного призначення передбачає освоєння 8 мільйонів 713 тисяч гривень. Минулого року було використано понад 5,3 млн. грн. Зазначу, що із цієї суми 822 тис. грн. були спрямовані на закупівлю обладнання для систем опалення, електрозабезпечення, встановлення кондиціонерів тощо. Таким чином, залишилося здійснити лише деякі оздоблювальні роботи. І вже цього року в районному закладі має відбутися Гала-концерт другого Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Мій рідний край».

За підтримку та сприяння у здійсненні ремонту Будинку культури я щиро вдячна голові облдержадміністрації Миколі Петровичу Круглову, його першому заступнику Геннадію Борисовичу Ніколенку та, не дивуйтеся, Віктору Федоровичу Януковичу. Адже саме під час візиту Президента до Миколаївщини губернатором була озвучена ця нагальна для Братського району проблема.

Триває реконструкція районного Будинку культури.
 

– Що робиться у царині енергозбереження?

– У рамках державної програми з енергозбереження ми плануємо здійснити заміну вікон та утеплення фасадів і дахів у чотирьох загальноосвітніх закладах району. Це Новокостянтинівська, Новомар’ївська, Ганнівська та Петропавлівська школи. Крім того, цього року будуть завершені роботи із заміни вікон у Центральній районній лікарні, Братській гімназії. Електроопалення встановлено в будівлі Сергіївської ЗОШ, а незабаром аналогічна реконструкція буде здійснена у Григорівській ЗОШ, де досі пічне опалення.

– Актуальною залишається медична реформа…

– Реформи у медичній галузі насамперед вимагають дуже активної роз’яснювальної роботи серед населення. Тож під час відвідин місцевих громад, особистого прийому громадян наголошую на тому, що медична реформа має на меті підвищення якості медичного обслуговування.

Стосовно специфіки нашого району, то у нас не було дільничних лікарень, відтак не виникла потреба їх реорганізувати. А всі наявні 23 ФАПи працюють у звичайному режимі.

Акцент робиться на сімейній медицині. Досвід Вінницької області, де реалізується пілотний проект у цьому напрямку, доводить: при переході на сімейну медицину смертність серед населення зменшується. Але, на жаль, при потребі у 12 сімейних лікарях нині у районі працюють лише два спеціалісти.

– То як вирішуватимете кадрову колізію?

– У медичних вишах України наразі за кошти бюджету навчаються вісім студентів. Для молодих спеціалістів у Братському є будинок та благоустроєна квартира, тобто проблеми житла не існує. Тож на державному рівні треба остаточно вибудувати систему, за якої б випускники вишів працевлаштовувалися на місцях.

Також у рамках реформування галузі у районному бюджеті передбачені кошти – 180 тисяч гривень – на придбання однієї карети швидкої медичної допомоги. Причому нова машина матиме підвищену прохідність, відтак за потреби діставатиметься до хворих у віддалених селах і в сніг, і в дощ.

– Дякую, Тетяно Петрівно, за змістовні відповіді на поставлені запитання.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ