«Ерудити»: дороговказ у світ професій

Новости

  26 Апр , 2012

Знайти себе у бурхливому потоці сучасного життя – непросте завдання для молоді. Реалізація власних амбіцій та прагнень юної порослі вряди-годи стикається з жорстокими реаліями сьогодення, відтак подбати про свій професійний вибір молодь мусить якщо не з дитинства, так зі шкільної лави – то напевно. Й завжди допоможе в цьому майбутнім будівничим української держави служба зайнятості. Програма державної служби зайнятості на 2008-2013 роки щодо професійної орієнтації молоді передбачає, зокрема, проведення профорієнтаційних змагально-мотиваційних заходів з молоддю. Одним із них є турнір «Ерудити професій».

Ці цікаві та корисні у виборі майбутньої професії змагання ось уже два роки, як «прописалися» й на теренах області. Щоправда, у 2010-му та 2011-му роках обласний центр зайнятості організовував та проводив турнір лише у місті Миколаєві. І ось цього року, в рамках співпраці Миколаївської обласної служби зайнятості та управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний турнір «Ерудити професій» проводився серед учнівських колективів загальноосвітніх навчальних закладів усієї області.

Профорієнтаційні змагання включали три етапи: відбірний – на районному рівні, зональний (півфінал) та обласний рівень. Учасниками початкового етапу конкурсу стали 122 учнівські колективи, які у гострому суперництві виявили 20 півфіналістів. Зональні змагання, що пройшли у Баштанці, Миколаєві, Вознесенську та Первомайську, й назвали імена щасливчиків – фіналістів турніру. Ними стали команди «ТОМА» («Творчі особистості майбутнього») Баштанського району, «Убойная сила» ЗОШ № 51 м. Миколаєва, «ММС» («Ми майбутнє світу») Новоодеської ЗОШ № 2 та «АНАНАС» Доброжанівської ЗОШ Врадіївського району. Саме хлопці та дівчата із цих гуртів вийшли 24 квітня на сцену Палацу творчості учнів м. Миколаєва. Годі й казати, що школярів бурхливо вітала заповнена вщерть зала, й вболівальники не зупинили свою несамовиту підтримку учасників аж до фінального акорду.

А подивитися було на що. Школярі добре підготувалися до фінальних перегонів. Дотепні жарти, музичні номери, театральні сценки. До того ж фіналісти розкрили та «прорекламували» потрібні у суспільстві професії – вчителя, міліціонера, будівельника… Принагідно зауважимо, переважно школярська аудиторія глядацької зали отримала адреси тих навчальних закладів, де можна здобути відповідну освіту. У пригоді хлопцям та дівчатам стануть й інформаційні буклети, в яких йдеться про послуги, що їх надає державна служба зайнятості.

Команда «ТОМА» (Баштанський район).
 

Понад дві години веселого та пізнавального дійства минули непомітно. А згодом журі на чолі із заступником директора обласного центру зайнятості Володимиром Сорокіним і заступником начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Світланою Літвін оголосили ім’я першого переможця обласного турніру «Ерудити професій». Під феєрверк та фанфари пройшло нагородження чемпіона – команди «ТОМА» («Творчі особистості майбутнього») Баштанського району. Команда «Убойная сила» отримала диплом за перемогу у номінації «Професійна обізнаність». А «ММС» («Ми майбутнє світу») стала переможцем у номінації «Яскравий та виразний гумор». Дипломом за «Творчий підхід та оригінальність була нагороджена команда «АНАНАС».

Що ж, побажаємо усім учасникам заходу успіхів і, безперечно, обрати професію до душі.

Андрій ТЮРІН, фото автора та Діни ФЕДИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ