Із чорнобильцями – відверто про наболіле

Новости

  26 Апр , 2012

Нагальні проблеми чорнобильців стали темою обговорення на Южно-Українській атомній електростанції 19 квітня, напередодні чергової, 26-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Ігор Дятлов та голова Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андрєєв у конференц-залі Южно-Української АЕС зустрілись з делегаціями обласних організацій інвалідів «Союз Чорнобиль України» Миколаївської, Херсонської, Одеської областей та Автономної Республіки Крим.

«Напередодні подій 26 квітня ми збираємося, щоб обговорити ті проблемні питання, які існують у чорнобильців, – медицина, забезпеченням медикаментами, продуктами, житлом, компенсації, – зазначив Микола Круглов. – В останні два роки є можливість додавати з обласного бюджету кошти на вирішення тих питань, які ставлять громадські організації, зокрема «Союз Чорнобиль України».

За даними на 1 квітня 2012 року в Миколаївській області на обліку перебувало 7495 осіб, віднесених до постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та 122 дружини (чоловіки) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, що становить 0,6% від загальної кількості населення області. У 2011 році видатки на соціальний захист мешканців Миколаївщини, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи, становили 10,2 млн. гривень.

Голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Рубік Сімонян розповів про головні проблеми миколаївських чорнобильців. На його думку, треба забезпечити соціальну справедливість, зокрема у наданні компенсацій на придбання ліків, тому що суми на одні й ті самі препарати для різних людей дуже відрізняються.

У жовтні минулого року між обласною державною адміністрацією, обласною радою та обласною організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» було підписано Меморандум про взаємодію і співробітництво, що напевне допоможе захищати права громадян, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.

Тетяна ФІЛІППОВА

Комментарии:

  1. ы:

    Круглов с Дятловым уже молчали бы. Лично против них ничего не имею, но азАров с тигИбко за чернобыльцев должны ответить!

Сообщение:

*

НОВОСТИ