Книга – це найкращий подарунок

Новости

  26 Апр , 2012

Щорічно до Всесвітнього дня книги і авторського права, який відзначається 23 квітня, Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького організовує виставку місцевих видавництв «Миколаївська книга».

Цього року виставка святкує свій десятирічний ювілей. П’ятнадцять миколаївських видавництв представили жителям та гостям міста свої найкращі книжкові новинки. Упродовж п’яти днів усі охочі матимуть можливість насолодитися шедеврами літературного мистецтва, а також придбати для своєї колекції уподобані видання. Виставка наочно демонструє сучасний стан миколаївського книговидавництва, з усіма здобутками та перипетіями, які випали на його долю. Логічним продовженням виставки стане створення своєрідного літературного музею, в якому зберігатимуться численні видання місцевих авторів.

На урочисте відкриття виставки «Миколаївська книга» завітало чимало почесних гостей. Серед них – заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міської ради Лілія Заворотня, митрополит Миколаївський та Вознесенський Пітирим, видавці, автори книг.

Було наголошено, що лише минулого року на потреби книговидання з обласного бюджету було виділено 220 тис. грн., на які видали вісім найменувань книг місцевих авторів. Лілія Заворотня подарувала бібліотеці екземпляри пам’ятних книг, які побачили світ зовсім нещодавно.

Після урочистого відкриття ювілейної виставки відбулося засідання «круглого столу», присвячене обговоренню актуальних питань книговидання на Миколаївщині. Учасники заходу дійшли висновку, що, незважаючи на значні успіхи, книговидавнича галузь нашої області тільки розпочинає свій розвиток, а тому місцевим авторам та видавцям є над чим працювати.

Оскільки програма виставки була приурочена до 75-річчя від дня заснування Миколаївської області, вона передбачає ряд заходів, які здатні зацікавити як молодь, так і дорослих читачів. У її рамках пройдуть тематичні дні та презентації художніх книг, відбудуться зустрічі з відомими миколаївськими письменниками та поетами – лауреатами літературних премій. Також жителі та гості міста матимуть можливість особисто поспілкуватися із професіоналами видавничої справи.

Арт-супроводом ювілейної виставки «Миколаївська книга» стала віртуальна екскурсія «Літературні імена на мапі міста» та художня виставка, присвячена миколаївським «метрам пера».

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ