Кожній дитині – родину

У рамках акції «Миколаївщина без сиріт» нещодавно відбулася прес-конференція, в якій взяли участь начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Микола Жук, начальник служби у справах дітей ОДА Руслан Колбаса, президент Всеукраїнської громадської організації Альянсу «Україна без сиріт» Руслан Малюта, а також представники громадських організацій області.

«На жаль, сьогодні Миколаївська область займає не найкраще місце щодо показників сирітства, – зауважив Микола Жук. – Тому перед усіма районними та міськими головами поставлене завдання уже найближчим часом створити як мінімум один будинок сімейного типу та дві прийомні сім’ї. На даний момент у нашій області налічується 4007 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Та облдержадміністрація разом із громадськими організаціями робитимуть усе для того, щоб до кінця року суттєво зменшити цей показник та охопити якнайбільше дітей-сиріт сімейними формами виховання», – наголосив начальник управління у справах сім’ї та молоді ОДА. Також він повідомив, що наразі ведуться переговори щодо створення та фінансування спеціалізованих центрів, у яких буде сконцентровано мінімум шість будинків сімейного типу. До кінця цього року планується відкриття першого такого центру. Окрім того, на найближчій сесії обласної ради на розгляд депутатів буде винесена програма, спрямована на подолання сирітства в Миколаївській області. Одним із основних пунктів даної програми буде передбачено конкретні заходи щодо вирішення питання забезпеченням житлом дітей-сиріт.

У свою чергу, Руслан Малюта переконаний, що лише спільними зусиллями можна змінити ситуацію, що склалася в Україні та на Миколаївщині зокрема. Сьогодні в нашій державі 27 тисяч дітей потребують усиновлення. Більшість із них – це діти старшого шкільного віку, з різноманітними хворобами, групи так званих «братів та сестер». Не менш актуальним залишається і питання влаштування випускників інтернатів. Щороку 12 тисяч таких дітей стають повнолітніми і покидають стіни різноманітних соціальних закладів.

Прийомні сімї та власники будинків сімейного типу можуть розраховувати на фінансову підтримку з боку держави у розмірі двох прожиткових мінімумів на кожну дитину, а також допомогу батькам на виховання прийомних дітей у розмірі 35% від загальної суми. Також батьки та їх усиновлені діти користуються усіма соціальними пільгами, передбаченими чинним законодавством. За словами виконуючої обов’язки директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірини Берегелі, усім без винятку прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу постійно надається підтримка з боку різноманітних соціальних служб. Тобто батьки, які виявили бажання подарувати таким дітям родину, не залишаються наодинці зі своїми проблемами та труднощами.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ