Медицина: шляхом реформ

Новости, Общество

  5 Апр , 2012

Без перебільшення найактуальнішим питанням, яке торкається кожного мешканця району, є охорона здоров’я. Поговорити з головним лікарем Березнегуватської центральної районної лікарні не вдалося через дуже поважну і радісну причину: головний лікар ЦРЛ Вікторія Анатоліївна Самойлова перебуває зараз у пологовому будинку: у неї народилася двійня. З чим її вітаємо від усієї душі!
Втім бесіда все ж таки відбулася – із виконуючим обов’язки головного лікаря Олегом Валерійовичем Вавіліним. Він повідомив, що з початку нинішнього року на базі ЦРЛ створений Центр первинної медико-санітарної допомоги.

«Це перше місце, куди потрапляє людина, яка звернулася по медичну допомогу, – зазначив Олег Валерійович. – Далі у разі необхідності її направляють до вузьких спеціалістів, які консультують пацієнта та призначають лікування. Взагалі система в цілому передбачає наявність ще другого та третього рівнів медичної допомоги.


Зараз у районі, крім районної лікарні, працюють 5 лікувальних амбулаторій загальної практики сімейного типу, 18 фельдшерсько-акушерських пунктів».

Минулий рік для медичної галузі Березнегуватщини запам’ятався особливо. Березнегуватська ЦРЛ, а також її лабораторія у черговий раз підтвердили свої ліцензії на надання усіх видів кваліфікованої медичної допомоги.

Після капітального ремонту, який медики очікували близько двадцяти років, відкрилося операційне відділення лікарні, а ще збудували нові очисні споруди для інфекційного відділення.

«Загалом на ремонтні роботи було витрачено 500 тисяч гривень, – сказав голова райдержадміністрації Анатолій Миколайович Круц. – Приблизно 230 тис. грн. було виділено з районного бюджету, а ще 270 тис. – із обласного. Сподіваюся, що відтепер наше медичне обслуговування стане ще якіснішим, а ми не будемо зупинятися на досягнутому й продовжимо ремонтні роботи в лікувальному корпусі районної лікарні і у поліклініці, а також в інших приміщеннях, які є на території лікарні».

Велику допомогу районній лікарні надав глава фракції Партії регіонів у Миколаївській обласній раді Микола Жук, який виділив 15 тис. грн. депутатських коштів для облаштування районної лікарні.

«Наша лікарня забезпечена усією необхідною медичною апаратурою, – уточнює Олег Вавілін. – Зокрема нещодавно придбали апарат штучного вентилювання легенів. Придбано термостат для лабораторії, фототерапевтичну лампу для лікування жовтухи новонароджених, а також сухоповітряну шафу для стерилізації медичних інструментів.

За бюджетні кошти повністю обладнане пологове відділення на 7 місць: для породіль облаштовані індивідуальні палати з гарячою водою та усіма зручностями, є кювези для малят. 2010 року у відділенні був зроблений капітальний ремонт».

Тетяна ФІЛІППОВА

НА ЗНІМКУ: операційний блок ЦРЛ після капітального ремонту.

Сообщение:

*

НОВОСТИ