На добро людям – із Божим благословенням

Культура, Новости

  12 Апр , 2012

Останньої неділі березня в Кобзарцях було людно та святково. У селі відбувалася знакова для місцевих жителів подія. Люди завчасно прибували сюди цілими родинами. Піднесений настрій та Божа благодать панували над селом із самого ранку, який приніс усім присутнім разом з чистою мелодією перших церковних дзвонів весняне тепло і чистоту думок, помислів, вчинків.
Церкви в селі не було. Засновані в 1927 році переселенцями-вольнодумцями із сусідньої Березнегуватщини, так званої Батуринської республіки, коли був суцільний атеїзм, Кобзарці так і жили без храму.

Змінилися часи. Через недолугі реформи на селі невідомо, як склалася б подальша доля кобзарчан, якби не досвідчений господар, потомствений хлібороб Анатолій Дем’янович Бренюк. Зумів свого часу переконати людей, щоб не довести до розору господарства. Створив на його базі нове приватно-орендне сільгосппідприємство «Веселий Кут-ІІІ». Селяни, які віддали свої земельні наділи, а це більшість місцевих мешканців, не прогадали. Сьогодні ПОСП не тільки міцно стоїть на ногах, а й має непогані господарські показники. З року в рік тут щедро родить нива. І це не випадковість, а стабільна закономірність, забезпечена високою агротехнікою, використанням висококондиційного посівного матеріалу новітніх селекцій. Зуміли веселокутівці зберегти і тваринницьку галузь. Важливий чинник успіху – повага до людей, гідна оцінка їхньої праці.

Це лише один бік справи. Керівник господарства переймається й соціальними проблемами. Саме завдяки трудовому колективу ПОСП на сьогодні в селі вирішено найпроблемніше питання з водозабезпечення. Члени сільгосппідприємства, крім зарплати, щомісяця отримують у натуральній оплаті додатково ще не менше 600 гривень. А це, погодьтеся, для села, де більшість тримає корівок-годувальниць, дуже важливо. Немало коштів вкладено у підтримку і зміцнення матеріальної бази місцевої школи, дитсадка, Будинку культури, бібліотеки, ФАПу.

Саме за підтримки, зрозуміло фінансової, в Кобзарцях функціонує чудовий сільський Палац спорту для занять самбістів і дзюдоїстів. На спортивних теренах село добре відоме і тому, що тут проводяться представницькі турніри, навіть міжнародного рівня, і через те, що живуть у ньому чемпіони України та призери чемпіонатів.

Тому й вірять люди А.Д. Бренюку, йдуть по пораду та підтримку. Так було і з церквою. Пообіцяв, що в селі церква буде, і слово дотримав. На зведенні сільського храму працювали кращі майстри, освоєно значні кошти. Та головне, що справа, яка робилася в ім’я Господа, була від чистого серця і з добрими помислами.
Незаперечна проста-простісінька істина: коли за діло береться справжній господар, небайдужий до людей, життя стає кращим. І як це добре в наш нелегкий час.

На освячення нової церкви, до речі, зведеної на кошти пайовиків сільгосппідприємства, завітав сам митрополит Миколаївський і Вознесенський Пітирим. В урочистому обряді освячення взяли участь церковні громади району, сусідів-березнегуватців, керівники місцевої влади, жителі села. Побував тут і голова райдержадміністрації С.В. Бунчук, який мав розмову з владикою щодо відродження на Снігурівщині духовних цінностей.

Відкриваючи церемонію, митрополит Пітирим сказав, що усі прихожани можуть по-справжньому бути горді від того, що мають такий чудовий храм, яким можуть похвалитися далеко не всі. І як добре, що живуть серед нас люди, які відроджують духовність, будуючи такі прекрасні церкви.

Церковну службу відслужили в храмі до читання святого Євангелія, а потім за традицією відбулася хресна хода з освяченням стін, подвір’я новобудови. Після закінчення святкової літургії митрополит вручив керівнику ПОСП «Веселий Кут-ІІІ» церковну відзнаку – орден Преподобних Антонія і Феодосія ІІ ступеня.
З поваги до цієї землі, до людей А.Д. Бренюк і побудував цей прекрасний православний храм.

Анатолій ЗАЄЦЬ
Снігурівський район
НА ЗНІМКУ: момент урочистого відкриття церкви.

Сообщение:

*

НОВОСТИ