Не бізнес, а стиль життя

Новости, Общество

  12 Апр , 2012

Так характеризує свою діяльність на посаді керівника ППАФ «Вікторія» депутат районної ради Віктор Іванович Степанов. Досвідчений аграрій із Костуватого добре знає: сільськогосподарське виробництво вимірюється не лише прибутками, відсотками та іншими виробничими показниками. Він переконаний, що надовго затриматися господарювати на землі без приділення належної уваги до потреб місцевих громад – неможливо.

Взяти бодай галузь тваринництва. Підприємство славиться своїми абсолютними показниками у розвитку цієї важливої галузі. Судіть самі: поголів’я великої рогатої худоби налічує 600 голів, із них 164 корови дійного стада. На свинотоварних фермах рохкає з вісім сотень п’ятачкових. Додайте до цього багатоголосся ще отару рідкісних для нинішніх часів овець (їх понад тисячу з гаком голів!), а також близько сорока коней, і стане зрозуміло: тваринництво є однією з вагомих складових життєдіяльності агрофірми.

– Але ж водночас, – зазначає Віктор Степанов, – тваринницька галузь не дає нам великих прибутків. Натомість на фермах мають постійну, впродовж усього року, роботу і гарантований заробіток 54 мої земляки.

Економіку господарства, а також фактично дотаційні робочі місця в тваринництві забезпечує галузь рослинництва. Хоча і це бізнес вельми нестабільний, адже дуже залежить від примх природи та свавілля цілої армади перекупників та монополістів. І все ж, усупереч вряди-годи несприятливим чинникам, Віктор Степанов упевнено веде корабель ППАФ «Вікторія» та близько 130-ти членів його екіпажу до кращого життя.

– Одначе лише гуртом – ми сила, – розмірковує Віктор Іванович, – бо тільки об’єднавши власні зусилля та земельні паї, ми можемо протистояти викликам часу, а також виборсуватися з лещат несприятливих вибриків природи. До прикладу, одного року град вибив посіви на трьох тисячах гектарів. Та ми встояли завдяки тому, що решта тисяча гектарів не постраждала внаслідок природних катаклізмів.

Завдяки запасу міцності агрофірма навесні не лише здійснює пересівання площ, що загинули, а й постійно оновлює власний парк сільгосптехніки та реманенту. Так, костуватські хлібодари нещодавно взяли на озброєння сівалку сучасного покоління «Great Plains». «Її головна перевага – продуктивність, – розповідає головний агроном Олексій Степанов. – При ширині захвату в 12 метрів за світовий день можна посіяти до 100 гектарів». Крім того, неабиякою перевагою нового агрегату є неухильне дотримання глибини засівання та рівномірності лягання насіння в землю. У захваті від нової конструкції й тракторист Олександр Холод: минулої осені йому підкорився своєрідний рекорд – 250 гектарів засіяних площ за одну добу!

За старанність та наполегливість у роботі трудівники агрофірми мають належну винагороду: достойну заробітну плату, соціальний пакет. Не в образі й пайовики: цього року, згідно з додатковими угодами до договорів оренди, вони отримуватимуть до 6 відсотків від вартості паю.

Усіляку підтримку ППАФ «Вікторія» надає й об’єктам соціально-культурного призначення. Два роки тому агрофірма за власний кошт реконструювала меморіал Слави. На мармурових обелісках викарбувані не лише прізвища полеглих героїв, а й імена тих учасників Великої Вітчизняної війни, котрі перетнули Вічну межу вже в мирні післявоєнні роки. Серед інших масштабних соціальних проектів Віктора Степанова варто виокремити будівництво в селі Костуватому торговельно-розважального центру. Магазини вже працюють, незабаром тут також відкриються пекарня, бар, більярдний зал тощо.

Тож важко не погодитися: діяльність на землі – це не бізнес, це – стиль життя Віктора Степанова.

Андрій ТЮРІН

НА ЗНІМКАХ (1-2): Віктор Степанов; Олександр Холод і Олексій Степанов;

Сообщение:

*

НОВОСТИ