Особлива увага – профілактиці

Новости, Общество

  19 Апр , 2012

Учора у приміщенні обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації під головуванням начальника управління Валерія Мельніченка.

Першим під час засідання освітяни розглянули питання про стан навчально-виховної роботи з фізичного виховання та спорту в навчальних закладах, дитячо-юнацьких спортивних школах на прикладі Казанківського, Новобузького, Снігурівського районів та міста Очакова. Начальник управління з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Кулішов порадив начальникам районних відділів освіти особливу увагу звернути на кадрове забезпечення шкіл та ДЮСШ, покращення їх матеріальної бази, а також дотримання техніки безпеки під час уроків фізичної культури та спортивних тренувань.

Торкнулися члени колегії й не менш актуальної проблеми, пов’язаної із роботою з попередження злочинів серед школярів. Лише в 2011 році за участю неповнолітніх було скоєно 233 тяжкі злочини. Найвищий рівень підліткової злочинності (77,8%) спостерігається у Кривоозерському та Березнегуватському районах. Заступник начальника управління освіти і науки ОДА Світлана Літвін переконана, що зменшити кількість таких злочинів можна, лише застосовуючи методи для їх попередження. Тому кожен класний керівник, педагог повинен щодня звертати увагу на те, як дитина поводиться у навчальному закладі, та намагатися зрозуміти причини її негативної поведінки. Окрім того, обов’язок навчального закладу – створити всі необхідні умови для комфортного, результативного навчання та виховання своїх учнів.

Також Світлана Миколаївна вважає, що профілактика злочинності потребує нових підходів до загальноприйнятих методів навчання. На її думку, більшість із них уже не мають належного впливу на сучасних підлітків. Тому основний акцент слід робити на різноманітних тренінгах, рольових іграх, які допоможуть учням навчитися застосовувати їх теоретичні знання на практиці. До співпраці з закладами освіти необхідно залучати й органи виконавчої влади, правоохоронців, громадські організації. У свою чергу, начальник відділу освіти Очаківської міської ради Ріта Земляна переконана, що особливу увагу варто приділяти саме сімейному вихованню, організовуючи для батьків конференції, родинні свята, під час яких вони мають можливість глибше пізнати своїх дітей та вчасно виявити причини, які в подальшому могли б спонукати їх до скоєння злочину.

Анна ВЛАДІМІРОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ