Пам’яті фашистських в’язнів

Новости

  12 Апр , 2012

11 квітня весь світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Багато миколаївців та гостей міста в цей день вшанували пам’ять загиблих жертв концтаборів.
Уже традиційно обласне та міське керівництво поклало квіти до пам’ятного знака, розташованого на місці колишнього концентраційного табору в Темводі. Через цей концтабір пройшло більше 32 тисяч людей, більшість з яких не дізнались про Перемогу над фашизмом.

Присутні також пригадали, що в березні 1945 року на території Бухенвальду, який був найбільшим концентраційним табором, спалахнуло збройне повстання, організоване силами самих ув’язнених. І коли 11 квітня в концтабір увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. Значною мірою завдяки цьому нацистам не вдалося замести сліди своїх злочинів, і свідчення в’язнів дійшли до міжнародного нюрнберзького трибуналу.

Після вшанування пам’яті загиблих відбулося засідання обласного відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму. Голова відділення Олексій Балутін зазначив, що ця організація діє вже більше двадцяти років і всі свої зусилля направляє на те, щоб людство ніколи не забуло, яким страшним лихом є нацизм.

Дмитро ШВАРЦ

Сообщение:

*

НОВОСТИ