Рубати – не саджати

Конфликт, Новости

  12 Апр , 2012

Нещодавно до «Рідного Прибужжя» звернувся житель Снігурівки Віктор Калюта. Незважаючи на свій поважний вік (Віктор Гнатович – ветеран війни та праці), пенсіонер не стоїть осторонь проблем, що торкаються його рідного міста. Ось і зараз він написав до редакції довгого листа, де з відчаєм розповів про те, як обійшлася міська громада з ялинками, що колись росли на центральній площі.

«Восени 2009-го навпроти райдержадміністрації посадили такі гарні, пухнасті саджанці сосни, – пригадує Віктор Гнатович. – Поряд із ними росли ялини. Я уявляв собі, як через декілька років у центрі нашого міста буде маленький бір. І там пахнутиме хвоєю, а не вихлопними газами». Проте не так сталося, як гадалося… Не витримавши літньої спеки, ще не окріплі хвойні деревця засохли. І ніхто їх так і не полив. За ініціативою нового керівництва на їхньому місці посадили молоді ялинки. Але аналогічна доля спіткала й нові насадження. Зі слів В. Калюти зрозуміло, що вижити вдалося лише двом деревцям, та й ті вже почали жовтіти та засихати.

Недогледіли місцеві чиновники й дорослу ялинку, що росла навпроти музичної школи, неподалік від будівлі адміністрації, та була окрасою міста. Якраз напередодні Новорічних свят хтось із жителів Снігурівки спиляв вічнозелене дерево майже під самий корінь, до того ж прямо на очах у керівників району. За словами голови Снігурівської райдержадміністрації Сергія Бунчука, працівники правоохоронних органів займалися розслідуванням даної справи, але винуватців безжального поводження із природою не знайшли. Тож тепер місцевим жителям довго доведеться чекати, поки хвойне дерево відросте.

Пригадав пенсіонер у своєму листі ще один прикрий випадок, що трапився у його рідному місті. Ще в 2009-му В. Калюта у мікрорайоні «Семи вітрів» посадив 27 саджанців волоського горіха. Тодішній міський голова Снігурівки дав на це свій особистий дозвіл. «Доглядав я ці горіхи, обкопував, возив для них воду на велосипеді. У цьому мені допомагали й деякі земляки. Наші зусилля не були марними – дуже скоро всі деревця зазеленіли, попускали молоді пагінці з листочками», – розповідає він. Та й тут не судилося здійснитися мріям Віктора Гнатовича. За його словами, сам же мер Снігурівки, який спершу не заперечував проти зеленого облаштування території, дав доручення скосити горіхові деревця трактором. У результаті від них залишилися лише пеньки, та й ті згодом спалили «добрі» люди. Тоді міський голова пообіцяв мешканцям Снігурівки, що на тому ж місці, де раніше росли горіхи, обов’язково висадить нові дерева. Та, на жаль, його обіцянка не знайшла свого втілення у життя.

Якби кожен житель Снігурівки та й інших населених пунктів нашої степової області посадив хоч по одному деревцю, то вона б вже давно зашуміла парками та скверами. А так замість зелених насаджень повсюди розрослися базари та автозаправки, що аж ніяк не сприяють поліпшенню і так непростої екологічної ситуації. Ми вже давно звикли дихати шкідливими вихлопними газами, димом та пилом, забувши, що саме зелені насадження – це найкращі природні легені, що здатні очистити забруднене повітря та зберегти наше здоров’я.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ