Сергіївські обрії

Новости, Общество

  12 Апр , 2012

Приїжджаючи до Сергіївки або чуючи про це село, вкотре переконуюсь: балачки про занепад українського села – то радше для любителів почесати язики на якихось телевізійних шоу. Сергіївці ж звикли наполегливо працювати та з кожним днем бодай на дещицю поліпшувати власне життя.

Приклади такої самовідданої роботи на благо своєї маленької батьківщини?

Їх – більш ніж достатньо.
Згадаймо лише, що не так давно за участю віце-губернатора області Віталія Травянка, очільників місцевої влади у маленькому селі Михайлівці тієї ж Сергіївської сільської ради відбулося свято запалення символічного газового факелу.

А ще раніше, вже за власні кошти місцевого ССПП «Сергіївка», були газифіковані села Сергіївка та Сергіївське. Згодом – прокладені сучасні мережі водопостачання, встановлені лічильники обліку газу та води. Нині ж сільські вулиці вночі освітлюються за допомогою сучасних ліхтарів, установлених у населених пунктах. До цих добрих справ сповна долучилася й Сергіївська сільська рада.

Олександр Юдов (у центрі) з механізаторами Володимиром Соломичевим і Анатолієм Конупом.
 

Ось і під час моїх чергових відвідин Братщини сергіївці похвалилися черговим досягненням. У будівлі місцевої загальноосвітньої школі нарешті замінили стару неефективну систему опалення на нову електричну. Цього вдалося досягти завдяки чіткій послідовній позиції районної державної адміністрації в особі голови РДА Тетяни Підборської, сприяння губернатора Миколи Круглова та його першого заступника Геннадія Ніколенка. Проект реконструкції системи опалення знайшов відображення у Державній програмі по фінансуванню заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Братському району. У короткий термін було освоєно виділені кошти, і ось уже у шкільних приміщеннях панує тепло, стало затишно. А ще, як додає сільський голова Віктор Юдов, «енергетична революція» дала змогу заощадити значні бюджетні кошти.

У дитячому садочку «Буратіно».
 

Отак дбайливо та по-господарськи сергіївці підходять до вирішення будь-якої проблеми чи негаразду. Відтак не дивує, що місцевий дитячий садочок – кращий у районі. Для малечі створені по-сімейному затишні побутові умови. Дітлахам вдосталь різноманітних іграшок та навчальних посібників для належного інтелектуального та фізичного розвитку, подальшої гармонійної інтеграції у шкільний процес. А сільська рада, й не думаючи зупинятися на досягнутих рубежах, уже планує здійснити масштабний ремонт місцевого Будинку культури.

Було б украй несправедливо, якби у цьому нарисі про село я б не згадав його вірного сина та палкого патріота – голову селянської спілки приватних паїв «Сергіївка» Олександра Юдова. Олександр Миколайович разом із згаданим вище рідним братом Віктором Миколайовичем власним життєвим та професійним досвідом достойно продовжують справу свого батька Миколи Миколайовича (нині, на жаль, покійного), який розпочав будівництво справжньої степової оази на берегах місцевої річечки.

ССПП «Сергіївка» як базове господарство на теренах сільської ради є основою в усіх аспектах сільського життя-буття. Газифікація і «водофікація» тутешніх сіл – то основа айсберга незчисленного масиву добрих справ, котрі всіляко підтримує людина щирої вдачі та доброго серця – Олександр Юдов. До всього є діло цій знаній та шанованій людині. І футбольну команду підтримати, й реквізит придбати для лялькового театру дитсадка, й посприяти сільській інфраструктурі у нескінчених ремонтах-реконструкціях. То як ви гадаєте: чи цілком заслужено нещодавно, під оплески представників обласної громади, перед початком березневої сесії облради губернатор вручив О.М. Юдову ювілейну відзнаку з нагоди 20-річчя української держави? Як на мене, Олександр Миколайович заслужив іще на більше вшанування, та головне для нього – людське визнання.

– А знаєте, – зізнався Олександр Юдов під час нашої бесіди, – найбільше радує те, що протягом останніх років народжуваність у наших селах не зменшується, а, навпаки, збільшується. Це означає, що село має майбутнє, має перспективу.

І віриться, що не лише сергіївський обрій, а й українське небо осяє промінь надії на краще життя для всієї неньки, її синів та дочок. Досвід Юдових переконує, що так воно і буде.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ