Єднання душ і сердець слов’янських народів

Новости

  5 Апр , 2012

Південнослов’янський інститут має давні та міцні наукові і загальноосвітні зв’язки з вищими навчальними закладами Польщі. Ось уже упродовж багатьох років студенти «Слов’янки» проходять стажування у Вищій школі адміністрування м. Бєльсько-Бяла.

Упродовж всього стажування українські студенти брали участь у навчальному процесі: відвідали лекції «Закони і інститути у рамках Євросоюзу», «Клінічна фізіотерапія», «Контакти зі ЗМІ», семінарські заняття та «круглі столи». Майже кожного дня проводились заняття з вивчення польської мови. Знайомство з мовою професійно збагатило нас, водночас допомогло зрозуміти специфіку своєї рідної.

Крім занять, студенти мали можливість піднятися на гірське плато біля міста Бєльсько-Бяла. Підйом здійснювався на канатній дорозі, із затишних кабін відкривалися чудові гірські пейзажі, картини незайманої природи Бєльсько-Бяла. Після підйому ми могли побачити панораму міста і засніжені чудові краєвиди.

Українські студенти мали можливість зустрітись зі студентським парламентом Вищої школи адміністрування і ознайомитись з їхньою роботою.

У вільний від занять час ми відвідали культурні місця – студію мультфільмів, літературний музей пана Тадеуша, концтабір Освенцим. Відвідування останнього змусило замислитись про нелюдське ставлення фашистів до людей різних національностей. Молодому поколінню треба докласти всіх зусиль, щоб ця трагедія ніколи не повторилась. Студенти вшанували пам’ять тих, хто загинув у стінах концтабору.

Залишилися приємні спогади і враження про цю країну, яка зветься Польща, про навчання та зустрічі з польськими студентами, колегами. Супутником зустрічей були теплота і сердечність, творче натхнення, безкорисність служіння науці, єднання душ і сердець. Усе це є об’єднувальним фактором інтелектуальних еліт двох слов’янських народів.

Студенти «Слов’янки» з нетерпінням чекатимуть у травні цього року польських студентів в Україні, в місті корабелів – Миколаєві.

В.Й. БРОДОВСЬКА, доцент кафедри слов’янської філології Південнослов’янського інституту КСУ

Сообщение:

*

НОВОСТИ