Чверть століття без Миколи Рябошапки

Новости, Общество

  5 мая , 2012

Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї… Зважаючи на цю прописну істину, аж ніяк не віриться, що ось уже чверть століття немає з нами нашого видатного сучасника, легендарного Миколи Рябошапки. Надто багато добрих справ зробив для земляків Микола Миколайович, щоб за такий короткий термін стерлася про нього пам’ять у душах і серцях людських. Нині взагалі важко уявити Щербані без вагомої спадщини Героя Соціалістичної Праці. Шумлять рукотворні ліси та плескаються хвилі штучного моря, дарують щедрі плоди сади, а село за часів господарювання Рябошапки у місцевому колгоспі ім. Кірова змінилося невпізнанно. Микола Миколайович провів до Щербанів газ (першим у районі!), побудував чудові споруди – спортивний комплекс, школу, Палац культури, казкове містечко для дітей. А ще Миколу Рябошапку згадують як людину великої душі та доброго серця – чуйний, людяний, він приніс немало користі для покращення життя селян.

То чи варто дивуватися, що на черговий День пам’яті Героя Соціалістичної Праці, депутата Верховної Ради України, заслуженого працівника сільського господарства М.М. Рябошапки прийшли десятки, сотні людей. Це і мешканці села Щербані, і представники інших громад району, почесні гості тощо. Серед них – донька Рябошапки Ольга Миколаївна, онучка Оксана і вже стрункі правнуки – Микола і Катя, учні Миколаївської ЗОШ № 39. Аби віддати данину пам’яті видатній людині, традиційно завітали до мальовничого села на березі блакитної водойми й керівники району – голова райдержадміністрації Олександр Кучер і голова районної ради Іван Бурдін.

…І ось лунають позивні заходу, що відбувся в самісінькому центрі села, поблизу бронзового погруддя М.М. Рябошапки. Ведучі Віктор Голбан і Олена Шоломон від імені місцевої громади щиро вітають усіх тих, хто цього не по-весняному спекотного ранку зібрався біля святого місця:

Розплели зелені коси верби над ставками,
Барвінкові ранні роси бринять під ногами.
Завітайте в наші села люди чуйні і веселі.
Вас проситимуть до хати хлібом-сіллю пригощати.

За давньою українською традицією хліб-сіль вручається делегації гостей, цього разу – в особі керівника райдержадміністрації Олександра Борисовича Кучера. Присутні вшановують пам’ять Миколи Миколайовича Рябошапки хвилиною мовчання, а згодом до бюсту легендарного Рябошапки лягають десятки вінків, сотні живих квітів.

– Я бачив Миколу Миколайовича всього один раз, – узяв слово О.Б. Кучер, – коли школяром брав участь у районному конкурсі дитячої самодіяльності. Але ще тоді мене вразило те, що така велика людина знайшла час і можливість підійти до нас, дітей, та кожному сказати добре напуття, тепле слово… Микола Рябошапка був і залишається авторитетом і для сільгоспвиробників, і для влади. Своїм самовідданим життям він перетворив маленьке степове село на справжню оазу.

А голова районної ради Іван Бурдін подякував ще одному відомому уродженцеві Вознесенщини, екс-голові Миколаївської обласної ради Михайлу Миколайовичу Москаленку, з легкої руки якого й був започаткований День пам’яті М.М. Рябошапки.

Серед тих, хто підійшов під час мітингу до мікрофона, був і кращий учень Героя Соцпраці – керівник ТОВ «НТЦ «Лан» Володимир Кирилович Треножкін. І за нинішніх непростих часів В.К. Треножкін намагається гідно нести планку, високо підняту його знаменитим попередником. І те, що День пам’яті М.М. Рябошапки відбувся за безпосередньої допомоги і організації Володимира Кириловича – зайве тому підтвердження. Від душі, не соромлячись сліз, подякувала за збереження пам’яті про свого батька й донька Рябошапки Ольга Миколаївна.

А потім відбулося нагородження переможців конкурсу на здобуття Перехідного кубка та премії імені Героя Соціалістичної праці Миколи Миколайовича Рябошапки. До речі, цього року, з ініціативи молодого голови Вознесенської райдержадміністрації Олександра Кучера, список номінацій був значно розширений – кращих вибирали не лише з числа сільгоспвиробників, було також заохочено й представників соціально-культурної сфери району, меценатів тощо.

Отже, новим володарем Перехідного кубка імені М.М. Рябошапки конкурсне журі визнало керівника ТОВ «Болгарка» Юрія Кормишкіна. Подякувавши за надану честь, депутат обласної ради передав премію у розмірі 3 тисяч гривень Щербанівському сільському голові Олександру Чагіну – «на соціальний розвиток села», як сказав Юрій Анатолійович. Гадаю, це шляхетний вчинок, гідний імені легендарного Рябошапки.

Перехідний кубок ім. М.М. Рябошапки – у Юрія Кормишкіна.
 

А далі голова райдержадміністрації О.Б. Кучер і голова районної ради І.А. Бурдін вручили почесні грамоти і грошові премії іншим лауреатам. Друге місце в конкурсі на здобуття Перехідного кубка ім. М.М. Рябошапки виборола керівник ПСП «Новогригорівське» Олена Петрівна Булат, а третє місце присуджено керівникові селянського (фермерського) господарства «Горового Володимира Васильовича».

Cтипендії від Володимира Треножкіна.
 

Лауреатами у наступних номінаціях стали:

– керівник селянського (фермерського) господарства «Тимофєєва Анатолія Федоровича» – «Кращий працівник сільського господарства;
– Треножкіна Галина Олексіївна, директор Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ст. імені М.М. Рябошапки – «Кращий працівник у галузі «Освіта»;
– Садовський Сергій Валерійович, завідувач фельдшерсько-акушерського пункту с. Троїцьке, – «Кращий працівник у галузі «Охорона здоров’я»;
– Крижановський Володимир Петрович, керівник народного хореографічного колективу Олександрівського Будинку культури, – «Кращий працівник у галузі «Культура»;
– Ніколаєва Людмила Володимирівна, приватний підприємець, – «Кращий підприємець»;
– Романчукова Ірина Володимирівна, соцпрацівник Територіального центру, – «Кращий працівник у сфері соціального захисту»;
– Клименко Неоніла Федорівна, голова районної організації ВФСТ «Колос», – «Кращий працівник спортивної сфери»;
– Зверов Віталій Володимирович, керівник ПП «Зверов В.В.», – «Кращий меценат року»;
– Гриценко Ольга Миколаївна, Таборівський сільський голова, – «Кращий представник органів місцевого самоврядування»;
– Косенко Віталій Анатолійович, головний спеціаліст відділу РДА, – «Кращий службовець органів виконавчої влади».

Було заохочено й майбуття знаменитих Щербанів. Керівник ТОВ «НТЦ «Лан» Володимир Треножкін під бурхливі оплески присутніх вручив від сільгосппідприємства премії найбільш успішним учням місцевої загальноосвітньої школи.

…Під щербанівським блакитним небом залунала запальна українська пісня. Микола Рябошапка полюбляв народний спів, він надто любив це життя…

Підготував Андрій ТЮРІН

 

 

 

 

 

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ