Досвід, корисний для всієї країни

Новости, Официально

  31 мая , 2012

Днями Миколаївщина вперше з ініціативи Верховної Ради України приймала на своїй землі виїзну нараду-семінар керівників секретаріатів (керуючих справами) Верховної Ради Автономної Республіки Крим, виконавчих апаратів обласних, Київської і Севастопольської міських рад.

Тема наради під головуванням заступника керівника апарату Верховної Ради України Володимира Ялового була «Про організаційно-методичне, матеріально-технічне і фінансове забезпечення діяльності місцевих рад, їх органів, депутатів».

Від імені голови облдержадміністрації Миколи Круглова членів делегації привітала на гостинній миколаївській землі заступник губернатора Наталя Іванцова, яка у вітальному слові зазначила, що згідно з дорученням Президента України країна розвивається шляхом реформ, а реформи – це зрушення. І на скільки ці зміни впливатимуть на рівень життя людей, буде залежати від того, як ми реагуватимемо на місцях.

Володимир Пащенко та Володимир Яловий у шкільному музеї бойової слави.
 

Аби поділитися результативними здобутками та досвідом роботи миколаївських органів місцевого самоврядування, перед делегатами виступили перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Пащенко, керуючий справами виконавчого апарату Віктор Кравченко, начальник юридичного відділу виконавчого апарату Тетяна Лабарткава.

Наголосивши на позитивному розвитку у соціально-економічних, господарських, фінансових питаннях, Володимир Пащенко зауважив, що поки депутати облради не мають змоги електронного голосування. А Віктор Кравченко відзначив, що динаміку зрушень можна побачити на контрастах двох скликань. І стрімкий розвиток та зкоординованість дій сьогодні ми маємо, в першу чергу, завдяки ініціативності, вмінню співпрацювати та діяти голови обласної ради Ігоря Дятлова.

«Вивчаючи роботу обласних рад, місцевого самоврядування, ми побачили, – сказав Володимир Яловий, – що Миколаївська область сьогодні знаходиться на підйомі. Вона успішно працює по виконанню соціально-економічних завдань та організації роботи. Безумовно, це буде корисно всім представникам інших областей, які сьогодні вивчають цей досвід саме на прикладі Миколаївщини».

Інноваційність діяльності органів місцевого самоврядування нашого регіону, зокрема виїзні засідання комісій та депутатських груп у районах, Дні обласної ради, плановість роботи та плідну узгоджену співпрацю з органами державної влади відзначили представники з Харкова та Києва.

«Сьогодні влада на Миколаївщині працює в одному ключі. Є спільна робота, і вона дає результати, саме тому це цікаво для всіх», – додав Володимир Яловий.

Після наради-семінару делегати відвідали Жовтневий район, де мали змогу ознайомитися з практикою роботи органів місцевого самоврядування та процедурою укладання угод соціального партнерства.

***

Мішково-Погорілівська сільська рада – найбільша не тільки в Жовтневому районі, а й у Миколаївській області в цілому. Тісна співпраця сільського голови Михайла Каблукова з органами місцевого самоврядування, керівниками установ та підприємств, розташованих на підвідомчій території, дозволяє ефективно вирішувати питання соціально-економічного розвитку населеного пункту. Зокрема поточного року в рамках угоди соціального партнерства, укладеної з компанією «Сандора», у дошкільних навчальних закладах сільради було здійснено ремонт приміщень, придбано нові меблі, встановлено металопластикові вікна, відремонтовано аптеку, а також закуплено два насоси для артезіанських свердловин.

Під час візиту учасники виїзної наради побували у нещодавно відремонтованому приміщенні Ради ветеранів, де тепер мають можливість збиратися 140 ветеранів Великої Вітчизняної війни, сім учасників війни. Також сільський голова Михайло Каблуков поділився із гостями своїми планами на майбутнє – він презентував проект Будинку культури, який уже найближчим часом буде збудований на території села.

Далі члени делегації ознайомилися з роботою базового підприємства ТОВ «Оксамит», розташованого на території Мішково-Погорілівської сільської ради. Воно спеціалізується на вирощуванні сільгоспкультур та плодово-ягідних дерев. У весняно-літній сезон тут працює більше 300 селян.

Директор підприємства Микола Кримчаков – корінний житель Мішково-Погорілового, тому йому не байдужі проблеми односельчан. Нещодавно на території «Оксамиту» Микола Миколайович збудував дзвіницю, двері якої цілодобово відкриті для усіх місцевих жителів. Піклується бізнесмен і про своїх працівників. Він навіть створив так звану «кімнату психологічної розрядки», де вони мають змогу перепочити після напруженого трудового дня та пограти на музичних інструментах.

Першокласники освоюють новітні технології.
 

Заслуговує на увагу й діяльність освітніх округів, яких у Жовтневому районі аж шість. Окрім того, на базі малокомплектних шкіл тут створюють навчальні (дитсад, школа), а також освітньо-культурні комплекси (дитсад, школа, бібліотека).

Усі школи району мають комп’ютерні класи, які об’єднані єдиною локальною мережею Інтернет. Нещодавно Миколаївський глиноземний завод подарував навчальним закладам 1050 нетбуків, на яких тепер займаються учні початкових класів.

Під час візиту до Жовтневого району члени делегації відвідали Мішково-Погорілівську ЗОШ. Сьогодні тут навчаються 425 учнів, які є активними учасниками районних та обласних олімпіад, різноманітних творчих конкурсів. На базі школи вже кілька років поспіль діє центр позашкільної освіти, де учні мають змогу опановувати музичне, образотворче мистецтво, займатися танцями та відвідувати різнопланові гуртки. Є тут і музеї, присвячені історії села та подвигам земляків, які полягли на війні.

Наостанок учасники виїзної наради-семінару побували на ТОВ «Сандора» – підприємстві, яке також ефективно співпрацює з сільською радою.

Підготували Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА та Анна НІКУЛІНА
Фото Анни НІКУЛІНОЇ

Сообщение:

*

НОВОСТИ