«Дзвіночок» у щасливе дитинство

Новости, Общество

  24 мая , 2012

Щоранку ДНЗ ясла-садок № 6 «Дзвіночок» наповнюються 165-ма дзвінкими та чистими голосами своїх вихованців, що поспішають до семи вікових груп. Щойно переступивши поріг дошкільного навчального закладу, дітлахи поринають у цікавий та пізнавальний світ дитинства, в якому завдяки комплексному підходу отримують гармонійне фізично-духовне гартування, водночас повноцінно адаптуючись до суспільного життя.

Дружний та творчий колектив ясел-садка під проводом досвідченого і водночас молодого керівника Світлани Миколаївни Шелар робить усе можливе, щоб із маленьких відвідувачів «Дзвіночка» зростали справжні патріоти України та своєї маленької батьківщини – міста Первомайська. Досить сказати, лише від побіжного знайомства з дошкільним закладом захоплює дух: в усіх приміщеннях садка панує затишна домашня атмосфера. Кімнати не лише капітально відремонтовані, а й з неабиякою любов’ю та естетично оформлені: кожна група має свій неповторний колорит, а інтер’єр оздоблений відповідно до вимог сучасного дизайну.

Завдяки постійній турботі міської влади в дитячій установі мало не щотижня істотно поліпшуються умови перебування дітей. Так, коли я побував у «Дзвіночку», там якраз закінчувалися ремонтні роботи в одній з групових кімнат, а старі дерев’яні вікна поступалися місцем новим, металопластиковим. А, як поділилася ще однією радістю Світлана Шелар, нещодавно у харчоблоці була встановлена система доочищення питної води вартістю 11 тисяч гривень. Тож тепер малеча залюбки п’є смачну та корисну водичку, та й страви готуються на безпечній рідині. Адже відомо: основа здоров’я – це чиста вода.

«Дітки, вам подобається їжа?», – питаю у маленьких, котрі якраз сіли обідати. У відповідь чую багатоголосне «Так!». Ще б пак: меню не лише відповідає всім санітарним вимогам, а й вражає багатством смачних та оригінальних страв. Їх якість у навчальних закладах м. Первомайська контролює група технологів при міському управлінні освіти. А, крім приготування різноманітних м’ясних, рибних, овочевих та молочних страв, вмілі працівниці у білих халатах ще й балують маленьких «клієнтів» різноманітною випічкою: пальчики оближеш!

Достоту підкріпившись та відпочивши у зручних ліжках, хлопчики та дівчатка із задоволенням долучаються до дошкільного процесу, оволодіваючи всіма необхідними навичками. Науково-методична програма ДНЗ № 6 «Дзвіночок» «Формування, збереження та зміцнення психофізичного здоров’я дошкільнят» спрямована на створення розвивального простору для особистісного зростання вихованців ясел-садка, реалізацію природних потенціалів кожної дитини, забезпечення комфортних, безконфліктних і безпечних умов розвитку маленьких первомайців. Задля реалізації цієї програми, зокрема, функціонують сім гуртків. Так, під проводом магістра філології Оксани Миколаївни Солнцевої дітки оволодівають азами англійської мови. Є також гуртки оздоровчий, хореографії, морально-етичного та художньо-естетичного напрямків. Більшість занять – безкоштовні, лише за навчання англійській мові та хореографії батьки сплачують символічну суму – до 30 гривень. Але планується ввести цих спеціалістів у штат, і тоді й ці послуги надаватимуться безкоштовно.

Щодо естетичного виховання, то його діти отримують не лише в навчальних кімнатах, а й, скажімо, від спостерігання та догляду за чудовим зимовим садом. Старші діточки самостійно саджають та поливають
рослини, витирають з них пил тощо. Приваблює зоокуточок: у ньому весело цвірінькають пташки, граціозно плавають рибки, повзають улюбленці малечі – черепашки.

Наріжним каменем у діяльності ясел-садка є плідна та всебічна співпраця колективу ДНЗ з батьківською громадськістю, що сприяє утвердженню позитивного іміджу батьків у дошкільному просторі. Спільні заходи за участю батьків уже давно стали традиційними: весело та цікаво відбуваються щорічний конкурс «Родина року» (за його підсумками вручається перехідний кубок), акція «Сімейна газета», засідання клубу молодої сім’ї «Усвідомлене батьківство». У пригоді стають заняття практичного психолога з елементами тренінгу «Гармонія».

Словом, життя у ДНЗ № 6 «Дзвіночок» вирує. Втім, як і в інших дошкільних навчальних закладах найпівнічнішого міста Миколаївщини. До речі, показник охоплення дошкільною освітою по Первомайську становить 98,1 відсотка (для порівняння: середньообласний – 94,7%, по Україні – 85,2%), а діти п’ятирічного віку охоплені стовідсотково. Зважаючи на це, в цілому дитячі садки перевантажені, тож нещодавно повернуто до комунальної власності приміщення колишнього дитсадка, що тривалий час використовувався не за призначенням. Після ремонту приміщень, а на ці цілі з бюджету було виділено 63,9 тис. грн., у грудні 2011 року ДНЗ № 4 «Дельфін» наповнився дзвінкими голосами юних городян. Голосами, що сповістили про народження ще однієї маленької країни щасливого дитинства.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ