Майбутнє – за екологічно чистим паливом

Конфликт, Новости

  17 мая , 2012

Сьогодні більшість європейських країн віддають перевагу натуральним, не шкідливим для людського здоров’я видам палива. Цех із виробництва пілет (іншими словами – паливних гранул), який розташований у селі Єфремівка, чи не єдиний у Новобузькому районі. Наразі тут виготовляють пілети зі соняшникової лузги, та вже найближчим часом буде запущене виробництво солом’яних пілетів. За одну робочу зміну підприємство виробляє до 10 тонн продукції, яку згодом запаковують у спеціальні мішки – біг-беги (об’ємом по тонні кожний) та відправляють до іноземного покупця.

Лише минулого року керівник підприємства Олег Васильович Вишніцький заготував тисячу тонн соломи, яка нині зберігається у спеціально складених скиртах. До речі, технологію їх складання він запозичив у закордонних фермерів. Його скирти дещо відрізняються від тих, які ми звикли бачити на наших полях. Кожна така скирта завдовжки 50-60 метрів уміщує до двох тисяч тюків соломи. Тюки також незвичні на вигляд – вони мають круглу форму, а солома перетягнута спеціальною сіткою, яка запобігає її псуванню.

Оскільки подібне виробництво тільки набуває свого поширення на території нашої держави, то свого часу Олегу Васильовичу довелося збирати необхідне обладнання самотужки. Готова продукція реалізується за кордоном (здебільшого у Польщі). Там гранули з соняшникової лузги додатково подрібнюють, змішують з іншими видами палива та використовують для обігріву промислових, житлових приміщень. Проте підприємець сподівається, що в майбутньому цей вид альтернативного, а головне – екологічно чистого палива завоює попит і серед українських споживачів. Тим паче, що вартість тонни паливних гранул набагато нижча, ніж вартість, скажімо, кам’яного вугілля.

Анна НІКУЛІНА
НА  ЗНІМКУ: солом’яні скирти Олега Вишніцького.

Сообщение:

*

НОВОСТИ