Медичні реформи по-новобузьки

Новости

  17 мая , 2012

Новобузький район, на рівні окремого регіону, вже має певний досвід реформування медичної галузі. Ще у 2002-2003 роках на базі Центральної районної лікарні 17 лікарів-терапевтів, педіатрів, лікарів сільських амбулаторій, а також усі медсестри пройшли курси первинної спеціалізації.

2003 року на базі лікарні було відкрито відділення загальної практики/сімейної медицини на десять міських (15 тисяч 647 жителів) та одну приписну дільницю з населенням у 2 тисячі 344 жителі. Крім того, лікарські амбулаторії сіл Вільного Запоріжжя, Новополтавки та Софіївки, а пізніше – й Баратівки були реорганізовані в амбулаторії загальної практики/сімейної медицини. У січні минулого року тут також було створено Центр первинної медико-санітарної допомоги. Тож, уже починаючи з 2013 року, він функціонуватиме як самостійний заклад охорони здоров’я району, зі своїм власним управлінським апаратом і штатом. Робота центру полягатиме у забезпеченні населення доступними, безперервними, якісними та ефективними медичними послугами.

У 2011 році Новобузька ЦРЛ стала переможцем у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування «Медична допомога поруч». Даним проектом передбачено відкриття до кінця 2012 року амбулаторії на віддаленій від центру частині міста з населенням 1600 жителів. А до 2020 року планується створення ще трьох аналогічних амбулаторій у різних мікрорайонах Нового Буга.

Поточного року першочерговими питаннями медичної галузі району є приведення до належного стану сільських амбулаторій та ФАПів (зокрема це капітальний ремонт приміщень, підведення усіх необхідних комунікацій, забезпечення лікарями і середніми медичними працівниками, машинами швидкої допомоги). Передбачається, що для Новобузького району буде виділено дві-три машини швидкої допомоги (з 60 машин, призначених для Миколаївської області). Ще одна машина буде придбана за рахунок місцевого бюджету.

Після упровадження реформ на базі Новобузької ЦРЛ як окрема структура діятиме підстанція швидкої медичної допомоги (ШМД). Тут цілодобово працюватимуть дві фельдшерські бригади та диспетчерська служба. Такі ж тимчасові пункти будуть відкриті у селах Баратівка, Софіївка, Вільне Запоріжжя, Новополтавка.

Сьогодні у Миколаївській області в рамках реформування медичної галузі розроблено план створення семи госпітальних округів, кожен із яких охоплюватиме територію двох або трьох адміністративних районів. Це – Вознесенський, Жовтневий, Миколаївський, Новобузький, Первомайський, Снігурівський та Южноукраїнський округи.

Зокрема Новобузький госпітальний округ обслуговуватиме територію Новобузького, Баштанського та Казанківського районів.

Чому саме Новий Буг визначено центром округу? Звичайно, взято до уваги вигідне територіальне розташування міста відносно трьох адміністративних районів, що утворять вищезазначений госпітальний округ. Якщо поглянути на карту Миколаївської області, то можна помітити майже рівновіддалене розташування міста від крайніх точок південного заходу Баштанського району та північного сходу Казанківського району. Також спостерігається оптимальна рівновіддаленість міста від крайньої західної та крайньої східної точок цих районів відповідно. Крім того, Новий Буг є вузлом автошляхів. Подібна обставина обумовлює допустимі нормативи доїзду машин швидкої допомоги до віддалених сільських поселень на території майбутнього госпітального округу.

Проте є тут й інші, не менш вагомі причини. У Новобузькій центральній районній лікарні цілодобово працює бригада лікарів, хірургів і реаніматологів, сьогодні тут відремонтовано три операційні блоки, є реанімаційне відділення на шість ліжок.

У ЦРЛ активно впроваджуються сучасні перинатальні технології. Кількість пологів на 1000 жінок дітородного віку за 2011 рік становила більше 45 народжень (370-380 немовлят щорічно). Відділення має індивідуальні пологові зали, створено умови для спільного перебування матері і дитини з дотриманням міжнародних вимог.

Лікарня значною мірою забезпечена всім необхідним медичним обладнанням, до якого належать: дихальний апарат «IVENT»; кисневий концентратор з апаратом штучної вентиляції легень «Бриз», здатний до шести годин працювати в умовах відсутності електропостачання; електрокардіограф і кардіомонітор; дефібрилятор – апарат, призначений для ліквідації порушень серцевої діяльності шляхом впливу на серце електричного імпульсу; обладнання для надання допомоги новонародженим, УЗД-апарат тощо.

Не менш актуальним для Новобузького району залишається питання забезпечення лікарями та середніми медичними працівниками галузі охорони здоров’я. Наразі існує пропозиція щодо укладання тристоронніх угод між райдержадміністрацією, навчальними закладами, які займаються підготовкою відповідних спеціалістів, а також батьками студентів, які навчаються на ІІ, ІІІ, IV курсах. Райдержадміністрації пропонується взяти на себе зобов’язання оплачувати таким студентам навчання, щоб у подальшому вони приїхали сюди працювати терміном щонайменше на десять років.

Тож сьогодні можна сказати твердо, що медична реформа у цьому регіоні успішно діє, демонструючи хороші результати. Звісно, до повного поліпшення справ у галузі ще далеко, але зміни почалися – і це справляє оптимістичне враження. Адже сенс усіх реформ у медицині – це, передусім, зміна в кращий бік ставлення людей до власного здоров’я.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ