Місцеві флагмани тваринництва

Новости, Общество

  17 мая , 2012

На території Новобузького району діють п’ять підприємств, які займаються тваринництвом. Серед них – ПОСП «Золота нива», керівником якого ось уже 26 років є Володимир Іванович Ключник.

Сьогодні у його господарстві налічується 136 голів дійного стада, 78 свиноматок та п’ять хряків, до речі, вагою близько 300 кілограмів, та більше трьох тисяч курей. Турбуються у «Золотій ниві» й про оновлення маточного поголів’я свиней шляхом отримання молодняка від кращих порід свиноматок.

Для «мешканців» тваринницької ферми створені всі необхідні умови. Їх годують тільки натуральними кормами, які заготовляють власними силами, а в теплу пору року тварини мають можливість перебувати на свіжому повітрі та випасатися на зелених лугах.

Отриману продукцію сільгосппідприємство реалізує, передусім, у найближчі м’ясокомбінати, а свіжі молоко та яйця щодня надходять у продаж до власного магазину. Слід зазначити, що їх ціна є доступною для населення, а якість – стабільно високою.

Доярки «Красної Баштанки» разом із головним зоотехніком Ольгою Довгалюк (праворуч).
 

Окрім розведення великої рогатої худоби, свиней та курей, ПОСП «Золота нива» займається вирощуванням зернових та технічних культур, зокрема пшениці, ячменю, кукурудзи, гороху, соняшнику. Сьогодні господарство має в оренді більше чотирьох тисяч гектарів ріллі, за які регулярно та своєчасно розраховується зі своїми пайовиками. За словами Володимира Івановича, починаючи з 1986 року, відколи він очолив сільгосппідприємство, жодного разу не виникло затримки з виплатою орендної плати. За бажанням селяни завжди могли отримати чи то гроші, чи то зерно – кому як вигідніше.

Дбають тут і про 250 своїх працівників. Кожен із них має можливість харчуватися в їдальні, де комплексний обід коштує усього 50 копійок. Враховуючи сьогоднішні ціни на продукти харчування, таку вартість обіду можна назвати символічною.

Побувавши на території цього сільгосппідприємства, не можливо було не помітити, що, окрім виконання своїх основних обов’язків, його керівник Володимир Іванович Ключник разом зі своє дружиною Людмилою Василівною велику увагу приділяють зовнішньому вигляду господарства. Всюди чистота, порядок, дерева охайно побілені, а приміщення, де перебувають тварини, – вичищені. Одразу помітно, що тут не обійшлося без дбайливих жіночих рук.
 

Працівниці птахоферми ПОСП «Золота нива» за роботою; перерва на обід.
 

Окрім того, «Золота нива» опікується об’єктами соціальної сфери. Під її шефством знаходяться два сільські будинки культури та школа.

Ще одне сільськогосподарське підприємство «Красна Баштанка», розташоване на території Шевченківської сільської ради, сьогодні також успішно займається тваринництвом. Щодня 250 корів дають по 15 літрів молока, яке одразу ж надходить до Баштанського сирзаводу. Свинина ж здебільшого постачається на м’ясокомбінати Херсона, Миколаєва та Дніпропетровська.

Господарство має потужну кормову базу, всі корми вирощуються на власних полях, тому тварин тут годують лише натуральними зерновими та технічними культурами, що, в свою чергу, позитивно впливає на якість молока та м’яса.

І хоча в «Красній Баштанці» працює лише 37 селян, кожен із них старанно та відповідально виконує покладені на нього обов’язки. Керівник господарства Світлана Андріївна Сербіна добре розуміє, що роботу на фермі аж ніяк не можна назвати легкою, тому й заробітна плата її працівників повинна бути достойною. Слід також зазначити, що переважна більшість тваринників – молоді люди віком до 35-40 років. Тож для тих, хто хоче працювати в сільському господарстві, робота тут завжди знайдеться.

Анна НІКУЛІНА

НА  ЗНІМКАХ: ; працівниці птахоферми ПОСП «Золота нива» за роботою; перерва на обід.

Сообщение:

*

НОВОСТИ