Новобужжя: разом легше вирішувати проблеми громади

Новости, Общество

  17 мая , 2012

Новобузький район – це яскравий приклад тісної та плідної співпраці районної ради та адміністрації. Вони злагоджено, а головне – успішно вирішують нагальні проблеми та роблять усе можливе для динамічного розвитку району, покращення добробуту його жителів. Тому й інтерв’ю журналіста «РП» з керівниками регіону – головою райдержадміністрації Віктором Миколайовичем СЕРБІНИМ та головою районної ради Валентиною Григорівною ТЕРЗІЄВОЮ – вийшло спільним.

Перше запитання – до Віктора Миколайовича:

– Зважаючи на непрості погодні умови, сьогодні всіх хвилює питання: яким же буде майбутній урожай та чого слід очікувати місцевим аграріям?

– Перспективи майбутнього врожаю, як і в інших районах Миколаївської області, сьогодні, на жаль, не райдужні. Восени ми посіяли 29,9 тисячі гектарів озимих зернових культур. Проте через відсутність продуктивних опадів перші сходи вдалося отримати практично перед самим Новим роком. Тому зараз ми змушені пересівати поля зерновими культурами, гречкою, кукурудзою, сорго. На жаль, температура повітря й надалі залишається занадто високою, а опадів не передбачається. Та все ж таки ми всі сподіваємося, що погода врешті-решт над нами змилується. А наші аграрії вже точно не підведуть.

– Як у районі вирішується проблема газифікації? Що вже зроблено та які плани на майбутнє?

– Сьогодні газифіковано місто Новий Буг та деякі околишні села. Наразі ми відпрацьовуємо питання щодо газифікації Новомихайлівської та Новополтавської сільських рад. Для першої сільради вже практично підготовлена проектно-кошторисна документація, тому я переконаний, що найближчим часом ми пройдемо необхідну експертизу, а взимку селяни будуть із газом. Для другої ж необхідно розробляти новий проект газифікації, та й коштів планується витратити значно більше. Тому в цьому році ми лише розпочнемо будівництво газопроводу. Окрім того, найбільш віддалені села, де газифікація буде неможливою, ми хочемо перевести на електричне опалення, яке є економнішим від газового.

– А як щодо ремонту автомобільних доріг, розташованих на території району?

– Щороку з державного бюджету на кожну сільську раду виділяються певні кошти на ремонт доріг. Ми сподіваємося, що в 2013-2014 роках будуть виділені додаткові кошти на ремонт доріг не лише державного значення, а й тих, що відносяться до комунальної власності. На жаль, сьогодні ми не в змозі відремонтувати їх власними силами, оскільки цього року ми витратили значні кошти з районного бюджету на вирішення нагального питання, яке турбувало місцевих жителів не один рік, а саме – ремонт опалення у Центральній районній лікарні. Нещодавно ми встановили там нові котли, які допомагають суттєво скоротити витрати на газ, а також забезпечують стабільну температуру повітря в усіх приміщеннях лікувального закладу.

– Чи є належною взаємодія місцевої влади та громади? Якщо так, то які її найяскравіші прояви?

– Звичайно, відповідь позитивна, за що я особисто вдячний усім депутатам сільських та селищних рад. Ось, наприклад, у Шевченківській сільській раді спільними зусиллями нам вдалося реконструювати спортивну залу. Нещодавно на території двох сільських рад (Новополтавської та Шевченківської) було збудовано два пункти доочистки питної води. У майбутньому планується розширення сфер використання цієї води, щоб нею могли користуватися жителі всіх населених пунктів Новобузького району та, передусім, школярі. На черзі – завершення ремонту водопровідної системи в Майорівській сільраді. Взагалі ми плануємо поступово забезпечити усіх мешканців району якісною питною водою. І хоча ця проблема й надалі залишається актуальною для району, та, дякуючи голові облдержадміністрації Миколі Круглову і його першому заступникові Геннадію Ніколенку, ми її обов’язково вирішимо.

Далі до розмови долучилася Валентина Григорівна.

– Не секрет, що залучення інвестицій – це ефективний шлях розвитку району. Чи не стоять осторонь місцеві громади у вирішенні цього питання, та що вже зроблено для покращення добробуту жителів Новобузького району?

– Хочеться зауважити, що наш район є активним учасником Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Лише в цьому році з 16 проектів, які здобули перемогу в області, чотири проекти – від Новобузького району. Один із них стосується створення амбулаторії у приміщенні дитячого садка, розташованого на базі колишнього колгоспу ім. Чкалова. Незабаром жителі віддалених від Центральної районної лікарні територій матимуть можливість своєчасно отримувати всі необхідні медичні послуги. У свою чергу, Новомихайлівська сільська рада, яка також стала переможцем даного конкурсу, планує будівництво системи доочищення води на базі артезіанської свердловини, а Новохристофорівська та Вільнозапорізька – реконструкцію закладів культури.

Крім того, Новобузький район здобув перемогу в другому етапі ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У результаті на базі сільських рад було організовано чотири громадські об’єднання. Зокрема три проекти (Новохристофорівської, Новополтавської та Новомихайлівської сільських рад) спрямовані на створення у школах енергозберігальних технологій. У селі Ганнівка Баратівської сільської ради ми разом із громадою плануємо на базі малокомплектної школи відкрити дитячий садочок, що дозволить покращити демографічну ситуацію у цьому населеному пункті.

– Вікторе Миколайовичу, Валентино Григорівно, дякую за інтерв’ю!


Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ