Олімпійський резерв країни

Новости, Общество

  24 мая , 2012

Дитячо-юнацька спортивна школа управління освіти Первомайської міської ради – визнана кузня чемпіонів. За свою понад 65-річну історію ДЮСШ виплекала цілу плеяду переможців міжнародних, всеукраїнських та обласних змагань.Так, заслужений майстер спорту з велоспорту Максим Поліщук брав участь в Олімпійських іграх 2008 року, де посів почесне місце у чільній десятці. А наразі Максим, виборовши свою чергову олімпійську ліцензію, готується до відповідальних стартів нового форуму, що відбудеться в Лондоні.

Не менш відомим у світі спорту є й колега по амплуа. Майстер спорту міжнародного класу Юрій Кривцов брав участь і перемагав у багатьох етапах найпрестижніших велогонок Старого світу, й, попри солідний як для спортсмена вік, продовжує поповнювати Музей слави ДЮСШ усе новими експонатами.
 

В.В. Тофан і В.Є. Плохута.
 

Тренер М. Поліщука та Ю. Кривцова Віктор Васильович Тофан прийшов працювати у ДЮСШ ще в далекі 60-ті роки. Розробивши унікальну методику підготовки велосипедистів, заслужений тренер України, Почесний громадянин міста Первомайська В.В. Тофан підготував цілу плеяду знаменитих у всьому світі чемпіонів, а загалом лише майстрами спорту стали 42 його вихованці!

Серед видатних постатей тренерського цеху – тренер з волейболу Веніамін Михайлович Сорокін, який, навіть важко у це повірити, беззмінно трудиться на одному і тому ж місці ціле півстоліття! Спортсмени та тренери ДЮСШ свято шанують і пам’ять заслуженого тренера України з футболу, Почесного громадянина м. Первомайська Леоніда Григоровича Кривицького, який підготував чимало видатних майстрів шкіряного м’яча, котрі виступають у професійних командах України. Хто, до прикладу, не знає прізвища відомих футболістів В. Мілька та О. Допілки? Ще за життя іменем Л.Г. Кривицького названо Кубок з футболу, що розігрується серед дитячих і юнацьких команд.

Трохи історії. Первомайську ДЮСШ було відкрито в тяжкий післявоєнний час, а саме 1946 року. Її очолив фронтовик Володимир Федорович Петренко, а в спортивних групах тоді займалося 100 учнів. Першим значним успіхом стало вручення у 1949 році, за відмінну роботу та значні спортивні досягнення, перехідного Червоного прапора як найкращій спортивній організації тодішньої Одеської області…

З 2009 року директором ДЮСШ було призначено майстра з велоспорту Валерія Євгеновича Плохуту. Під його орудою – шість відділень (футбол, волейбол, велоспорт, важка атлетика, бокс і настільний теніс), 500 вихованців та 15 тренерів. Протягом 2009-2011 років значно зміцнилася матеріальна база ДЮСШ: за допомогою міської влади (загалом освоєно майже 1,3 млн. грн. бюджетних коштів, а також залучено 162 тис. грн. позабюджетних коштів) замінено газон футбольного поля, встановлено 3550 сучасних глядацьких крісел, здійснено капітальний ремонт дахів та залів дитячо-юнацького закладу. А зважаючи на те, що також зроблено ремонт трибун та вхідної арки, облаштовано прилеглу територію – висаджено дерева та квіти, викладено тротуарну плитку, стає цілком очевидно: спортивна арена, що розташована в самісінькому центрі Первомайська, – одна із справжніх окрас і візиток міста, що утворилося на злитті двох річок.

Серед останніх успіхів колективу Первомайської ДЮСШ – чемпіонство Петра Білухи та «срібло» Владислава Бесараба на чемпіонаті України з важкої атлетики (тренер М.М. Потарина), перемога Ганни Буреги (тренер О.А. Шишкіна) на першості країни з велоспорту. А в 2010-2011 навчальних роках футбольна команда тренера О.К. Доценка впевнено перемогла в чемпіонаті області серед 19-ти ДЮСШ. Порадували й юні боксери (наставники Ю.О. Бартєнєв і Ю.Г. Нерубальщук), які здобули 15 призових місць у міжнародному турнірі.

Словом, Первомайська ДЮСШ гідно виконує покладені на неї обов’язки з фізичного гартування молодого покоління, відволікання молоді від негативних викликів сьогодення.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ