Первомайськ: обличчя міста на злитті двох рік

Новости, Общество

  24 мая , 2012

Первомайськ – друге за чисельністю місто Миколаївщини. Тож від успішності роботи з реалізації потенціалу північного міста великою мірою залежить і соціально-економічний поступ області в цілому. Наше інтерв’ю – з Первомайським міським головою Людмилою Григорівною ДРОМАШКО.

– Які проблеми передусім турбують первомайців, і як влада працює над усуненням цих негараздів?

– Чи не найбільше незадоволення людей викликає стан міських доріг. Тож, зважаючи на гостроту проблеми, нами було ініційовано за підтримкою голови Миколаївської облдержадміністрації М. Круглова передачу частини доріг – тих, що знаходяться у складі траси Миколаїв – Улянівка, – з балансу міської ради на баланс «Укравтодору», тобто до державної власності. Це значно полегшало навантаження на наш бюджет і дозволило капітально відремонтувати зазначені ділянки автошляхів. Загалом вважаю, що дороги – це обличчя будь-якого міста.

Цього року нами виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капремонту доріг міста та розпочато їх ямковий ремонт.

– Скільки коштів на це виділяється?

– На жаль, трохи менше двох мільйонів, тож ідеться про незначні обсяги. Щодо географії ремонтних робіт, то лагодитимемо ті дільниці, стан яких викликає найбільше обурення моїх земляків, – зокрема це дорога до міської лікарні. А минулого року нами було реконструйовано одну з центральних площ міста, що мала вкрай непривабливий вигляд.– В якому напрямку розвивається житлово-комунальне господарство Первомайська?

– Реформування ЖКГ триває, і за останні два роки якість послуг, що їх надають житлово-комунальні підприємства, значно поліпшилася. До речі, виконавці цих послуг визначаються на конкурсних засадах. Поряд із підприємствами комунальної форми власності на ринку успішно функціонують приватні фірми, котрі багато в чому – і щодо якості, і щодо мобільності – переважають своїх конкурентів.

– У Первомайську – чи не найвищий в області тариф на воду, чому так?

– Один кубометр води на водопостачання та водовідведення коштує близько 10 гривень. Така висока на перший погляд вартість пов’язана з непростим рельєфом міста. Але це найвища ціна в нашій області.

Проте найбільше нас турбує фінансовий стан комунального підприємства «Первомайський міський водоканал», яке заборгувало перед бюджетом та Пенсійним фондом понад 10 мільйонів гривень. Цей борг виник унаслідок невідповідності тарифів на воду та водовідведення собівартості надання цих послуг.

З метою вирішення застарілої проблеми, міською радою ведеться робота стосовно передачі водного господарства в концесію ТОВ «Первомайський міський водоканал». Це підприємство, яке виграло відповідний конкурс, наразі зареєстровано в м. Харкові, але однією з вимог конкурсу є зобов’язання перереєструватися в м. Первомайську – з тим, аби податки сплачувалися до міського бюджету.

Свято 9 Травня.
 

– Не вперше перебуваючи в Первомайську, завжди звертаю увагу на досить ритмічну роботу міського пасажирського транспорту…

– Нещодавно нами було проведено конкурс на надання транспортних послуг та укладено відповідні договори з перевізниками. При цьому всі представники пільгової категорії населення користуються громадським транспортом, крім маршрутних таксі, безкоштовно.

– Як місто використовує можливості грантових проектів?

– Беремо участь і перемагаємо в цих проектах щорічно. От і цього року виграли грант Фонду підтримки місцевого самоврядування в Україні, спрямований на поліпшення якості питної води в нашому місті. Отримавши ресурс у 500 тисяч гривень, такі ж кошти долучили з міського бюджету. Завдяки цьому проекту заклади освіти м. Первомайська будуть забезпечені системами доочищення води.

– Хто основні наповнювачі міського бюджету?

– Це передовсім великі промислові підприємства, без сталої роботи яких навіть важко уявити життя нашого міста: Первомайський молочно-консервний комбінат, завод «Фрегат», «Первомайськдизельмаш», «Санта-Україна» та інші. Натомість велике значення надаємо й підтримці малого та середнього бізнесу. У квітні в Первомайську було відкрито Центр надання адміністративних послуг. Метою функціонування даного центру є побудова ефективної системи надання адмінпослуг населенню, яка дозволить оптимізувати доступ замовників до адміністративних органів за принципом «єдиного вікна» шляхом підвищення рівня їх відкритості за рахунок створення нових можливостей і зручностей, а також мінімізувати витрати трудових, матеріальних та часових ресурсів. За неповний місяць роботи центру послугами скористалися понад 800 відвідувачів, яким надано консультації, практична допомога та необхідна інформація. Відгуки відвідувачів – лише позитивні.

– Які пріоритети влади у розвитку соціально-культурної сфери?

– Дуже серйозну увагу звертаємо на питання енергозбереження об’єктів соціально-культурного призначення. Цього року плануємо здійснити реконструкцію систем опалення двох дитячих садочків з переведенням систем із централізованого опалення на електричне, а також провести термосанацію будівель – замінити вікна та двері. Утеплення плануємо провести ще в семи соціальних об’єктах. Ці проекти ми подали на розгляд Міністерства охорони навколишнього середовища України, тож дуже сподіваємось на підтримку держави.

Новинкою для Миколаївського регіону стало прийняття в нашому місті програми «Теплий дім», яка враховує потреби сьогодення та передбачає оновлення багатоквартирного житлового фонду в Первомайську шляхом здійснення термомодернізації будинків. Програма є унікальною, тому що враховуватиме потреби та побажання мешканців міста. На першому етапі реалізації заходів програми передбачається за рахунок коштів міського бюджету та залучених коштів провести утеплення фасадів чотирьох будинків, що призведе не тільки до зменшення тепловтрат, а й до покращення естетичного вигляду будівлі. В поточному році у міському бюджеті передбачено 320 тисяч гривень на реалізацію цієї програми.

– Як вирішується проблема вивезення сміття?

– Це справді величезна проблема. Старий полігон уже вичерпав свої ресурси, до того ж він розташований на в’їзді до міста по київської трасі. Завдяки участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування міська рада виграла грант, за рахунок якого розробили проект будівництва нового полігону твердих побутових відходів. Виділено земельну ділянку площею 4 га, яка розташована на відстані одного кілометра від північно-східного напрямку Первомайська. З міського бюджету для реалізації проекту виділено 1,5 мільйона гривень, всього ж необхідно близько 20 мільйонів гривень.

У цьому році в міському бюджеті також передбачені кошти в сумі 780 тисяч гривень на придбання в лізинг чотирьох сміттєвозів (усього ж потрібно понад 2 мільйони гривень). На сьогоднішній день проведені торги та підписана угода на придбання цих машин.
Тобто я сподіваюсь, що при успішній реалізації цих заходів проблема зі сміттям у місті буде вирішена.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ