Плекаючи культурну ниву

Новости, Общество

  24 мая , 2012

Галузь культури у м. Первомайську представляють Міський центр культури і дозвілля ім. Є. Зарницької, чотири початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, міська централізована бібліотечна система, Парк культури і відпочинку ім. Петровського. Лише минулого року на утримання цих закладів з місцевого бюджету було витрачено 6,386 млн. грн., а на поповнення матеріально-технічної бази – ще понад півмільйона гривень. Загалом у 2011 році видатки по галузі зросли в цілому на 23 відсотки порівняно з попереднім періодом, а середня зарплата працівників культури становила 1820 гривен.

Безперечно, осередком культурного життя «північної столиці» Миколаївщини є Центр культури і дозвілля ім. Є. Зарницької. На базі цього закладу успішно функціонують народний ансамбль танцю «Карнавал», народний ансамбль бального танцю «Натхнення», народний хор ветеранів війни та праці, народний цирк «Посмішка», народне вокальне тріо «Мальви» та інші. Всього ж звання народних мають одразу 10 колективів, причому чотири із них підтвердили це високе звання минулого року, а ще три гурти – минулого тижня. Всього ж у стінах Міського центру культури і дозвілля знаходять заняття до душі також учасники 20 колективів художньої самодіяльності, 11 любительських об’єднань.

Щодо творчого рівня первомайських симпатиків сцени, то красномовніше цифр ніщо не засвідчить: у минулому році початкові спеціалізовані навчальні заклади та аматорські колективи Центру здобули 12 призових місць на міжнародних (2010 рік – 8), 28 призових місць у всеукраїнських (14) та 37 місць пошани (18) в обласних конкурсах, оглядах і фестивалях. Отакої!

Ось лише деякі успішні «фрагменти» багатогранного творчого життя первомайських митців. 2011 року народний ансамбль бального танцю «Натхнення» (керівник О.О. Різник) став переможцем міжнародного фестивалю-конкурсу «Слов’янський вінок» (Болгарія). Того ж року народне вокальне тріо «Мальви» (О.П. Коник) було поза конкуренцією на фестивалі «Осіння ностальгія» (м. Новий Буг). І таких перемог – не злічити.

Варто згадати й унікальний – єдиний на Миколаївщині! – цирковий колектив «Посмішка» (В.Д. Соловйов). У репертуарі артистів – повітряна акробатика, гімнастичні номери, жонглювання, файєр-шоу тощо. Первомайські циркачі дарують своє іскрометне мистецтво не лише первомайцям, а й, у складі цирків-шапіто, мешканцям практично всієї України.

Було б несправедливо, якби не відзначити внесок на ниві культури молодого директора Міського центру культури і дозвілля ім. Є. Зарницької Олександра Олександровича Нестеренка. Закінчивши 2004 року Київський університет культури і мистецтв, молодий спеціаліст працював на різних посадах у Миколаєві (основна спеціалізація – спортивні бальні танці), аж поки 1 березня 2011 року не прийняв запрошення Первомайського міського голови Людмили Дромашко очолити культурний заклад. Мер дотримала своє слово, і буквально за півтора місяця після переїзду новий директор отримав обіцяну двокімнатну службову квартиру (з правом подальшої приватизації згідно з чинним законодавством) у центральній частині міста. Разом із О.О. Нестеренком на береги Синюхи переїхав і Ігор Олександрович Головатенко – його заступник з культурно-масової роботи.

Під проводом нової команди та за сприянням міського голови в червні минулого року розпочався масштабний капітальний ремонт Центру культури та дозвілля, який був уведений в експлуатацію у 1928 році. Періодично тут здійснювались поточні ремонти, але капітальних ремонтних робіт у приміщенні не проводилось багато років. Майже за рік були виконані електромонтажні роботи, роботи по механіці та електриці, постелено ковролін, замінені двері, вікна, панелі, придбані нові стільці, люстри, секції крісел, закуплено акустичну систему, світлові прилади, обладнання сцени та сценічний одяг, встановлено кондиціонери, здійснено ряд інших робіт. На зазначені цілі з міського бюджету витрачено близько 2 мільйонів гривень.

Словом, культурна нива Миколаївщини – під дбайливим доглядом. І вона щедро родить паростками прекрасного та вічного високого мистецтва.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ