Співпраця, що приносить результат

Новости, Общество

  31 мая , 2012

Всеукраїнський проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» діє у Миколаївській області з 2008 року. За цей час 44 сільські громади встигли реалізувати 52 мікропроекти загальною вартістю 7,3 млн. грн., спрямовані на вирішення проблем водопостачання, енергозбереження, охорони довкілля та покращення умов надання медичних послуг. Проте головний здобуток даного проекту – це активізація мешканців, залучення їх до реалізації спільних ініціатив, а також покращення взаємодії окремих громад із органами місцевого самоврядування.

25 травня з метою ознайомлення з результатами I етапу проекту Миколаївську область відвідав Постійний представник ПРООН в Україні Олів’є Адам. Його гостинно зустріли перший заступник голови облдержадміністрації, виконувач функцій та повноважень голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко та голова обласної ради Ігор Дятлов, які під час зустрічі обговорили моменти, пов’язані із реалізацією проекту та перспективи подальшої співпраці.

Олів’є Адам (у центрі) під час візиту до Мар’ївської ЗОШ.
 

Перший заступник голови облдержадміністрації торкнувся проблеми енергозбереження та тих кроків, які вже зроблені для її вирішення. Він зауважив, що існують два основні напрямки енергозбереження – це термосанація (утеплення приміщень) та альтернативна енергетика, за якими активно працює наша область. Зважаючи на те, що на території Миколаївської області зосереджено 10% усього вітряного потенціалу України, минулого року тут було побудовано 10 вітряних установок по 2,5 мВт кожна. Цього року планується звести ще 100 подібних установок.

Більш детально перший заступник голови облдержадміністрації розповів про реалізацію великого проекту на території нашої області, що передбачає газифікацію віддалених населених пунктів: «Цього року ми спільно з НАК «Нафтогаз України» впроваджуємо проект, спрямований на будівництво підвідних газопроводів до сіл та селищ області вартістю більш ніж 120 млн. грн. Забезпечення сільського населення джерелами енергії – це наше першочергове завдання. Далі нам потрібно буде займатися вирішенням проблеми економії цієї енергії, тобто впровадженням енергозберігальних технологій, і в цьому питанні ми сподіваємося на підтримку ПРООН».

Геннадій Ніколенко також підкреслив, що облдержадміністрація разом з обласною радою проводять навчання для сільських та селищних голів, під час яких вони мають можливість більш детально ознайомитися із методами впровадження енергозберігальних технологій. Одним із них є встановлення гелійових установок у дитячих садках, які дозволяють забезпечувати навчальний заклад теплою водою та здійснювати обігрів приміщення в осінньо-весняний період.

Питання, пов’язані із взаємодією громади з органами місцевого самоврядуванням, окреслив голова обласної ради Ігор Дятлов. Зокрема він нагадав, що фінансування будь-якого мікропроекту відбувається таким чином: 50% його загальної вартості сплачують ЄС та ПРООН, 45% – це кошти з місцевого бюджету, а інші 5% повинна внести громада. «Даний проект спрямований, у першу чергу, на консолідацію громади. Тому його фінансування неможливе, якщо жителі населеного пункту не об’єднаються разом з метою заснування окремої громадської організації, не створять власний проект та не контролюватимуть його впровадження. Паралельно із реалізацією проекту селяни мають можливість вирішити багато різних проблемних питань. Подібні проекти формують свідомість та культуру наших громадян, тому ми їх активно підтримуємо», – наголосив Ігор Сергійович.

У свою чергу, Олів’є Адам високо оцінив результативність проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Миколаївської області. Завдяки вагомій підтримці керівництва області сільські та селищні громади змогли втілити в життя більшу кількість мікропроектів, ніж було заплановано. Також він повідомив, що цього року лише в 5-ти регіонах України розпочинається реалізація нового напрямку програми ПРООН – бізнес-проект громади, і Миколаївська область уже ввійшла до складу його учасників.

Після офіційної зустрічі делегація відвідала Баштанський район, де мала можливість оглянути один із 52 реалізованих проектів, який передбачав заміну 57 вікон у навчальних кабінетах Мар’ївської ЗОШ І-ІІІ ст., а також поспілкуватися з активом Баштанського району стосовно подальших перспектив співпраці та нових напрямків діяльності програми щодо муніципального розвитку регіону. За словами голови Баштанської РДА Івана Рубського, наразі район працює над реалізацією 16 проектів, які спрямовані, передусім, на розвиток соціальної сфери.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ