Священна перлина степу

Новости, Общество

  17 мая , 2012

Визначною пам’яткою Новобузького краю є Свято-Михайлівський Пелагеївський жіночий монастир. Він розмістився подалі від дороги та людської цивілізації, серед степу та первозданної природи. Ще в 60-ті роки ХІХ століття це місце облюбував купець першої гільдії Сидір Дурилін, який вирішив оселитися тут разом зі своєю молодою дружиною Пелагеєю. Через слабке здоров’я жінці були необхідні свіже степове повітря та цілющий спокій. Іменем дружини Сидір назвав село, а після її смерті – храм. З того часу історія родини Дуриліних нерозривно пов’язана з приінгульським краєм. На знак пам’яті про трагічну долю своєї матері брати Андрій та Михайло Дуриліни заклали Пелагеївську церкву.

Її відкрили 19 серпня 1904 року. За радянських часів церква довго пустувала. Впродовж останніх п’яти років тут триває реставрація. Нещодавно був збудований житловий корпус для сестер, церква для проведення зимових богослужінь. У самому монастирі вдалося реконструювати лівий приділ преподобної Пелагеї, частково правий приділ. Наразі тривають роботи з реставрації центральної частини. У 2004 році, до сторічного ювілею монастиря, було відновлено дзвіницю, у 2006-му – чотири верхні куполи, у 2008-му – центральний, а у 2011 році реконструйовано дві башти та розпочато реконструкцію центрального входу. Кошти на проведення ремонтних робіт здебільшого жертвують небайдужі прихожани.

На церковні свята сюди з’їжджається чимало християн не тільки з Новобузького району, а й з інших міст України та навіть сусідніх держав. Сьогодні Свято-Михайлівський Пелагеївський жіночий монастир став своєрідним паломницьким центром, який об’єднує людей, різних за віком та соціальним статусом.

Нещодавно з’явилася своя маленька церква й у селі Новоюр’ївка. Раніше на її місці, у самому центрі цього населеного пункту, стояв напівзруйнований ФАП. Весною 2011 року керівник СТОВ «Зірка» Сергій Незнаюк вирішив знести занедбану будівлю, яка аж ніяк не прикрашала його рідне село, та збудувати замість неї невеличкий Божий храм. Він узяв благословення у митрополита Миколаївського та Вознесенського Пітирима та розпочав будівельні роботи. Сергій Вадимович самотужки розробляв проект майбутньої церкви, завозив будівельні матеріали з різних куточків країни.

У результаті церкву святого великомученика Сергія Радонезького Чудотворця було зведено менш ніж за три місяці. Поряд із нею керівник СТОВ «Зірка» планує збудувати дзвіницю з великими гучними дзвонами, викласти алею та змайструвати арку, а саму будівлю обнести огорожею. З дня на день селяни очікують на її урочисте відкриття.

Анна НІКУЛІНА

НА  ЗНІМКУ: у Свято-Михайлівському Пелагеївському жіночому монастирі триває реконструкція.

Сообщение:

*

НОВОСТИ