Величного гіганта унікальна довершеність

Культура, Новости

  12 мая , 2012

Обласне народне творче об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя» та Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна 10 травня запросили жителів Миколаєва на відкриття персональної виставки Володимира Горевого – художника-мариніста, майстра мініатюрного моделювання. В рамках другого виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» до святкування 75-річчя Миколаївської області всі охочі могли переконатися, як вправність та терпіння створюють неймовірні витвори мистецтв.

Корвети, кораблі, фрегати захопили в полон присутніх у виставковій залі музею. В експозиції були представлені мініатюрні моделі різноманітних кораблів XVI-XVII століть. Це перша персональна виставка «корабельного ювеліра».

Володимир Валерійович Горевой з дитинства захоплювався моделюванням. А після закінчення морського університету свою трудову діяльність пов’язав із суднобудуванням. Світогляд майстра змінився, коли він уперше побачив на виставці мініатюрну копію корабля, саме тоді його захопила неймовірна пристрасть до цього рідкісного виду мистецтва.

Фрегат XVII століття.
 

Нові технології та матеріали – все автор відшукував сам. З удосконаленням навиків та розквітом творчих прагнень спробував будувати моделі з паперу, бамбука та сірників. У процесі роботи вже точно визначав «сировину», яка необхідна для конкретних деталей корабля. З роками підібрав ідеальний матеріал для своїх кораблів – очерет. Копіткий процес створювання мініатюр, від двох до чотирьох місяців, повністю повторює будування справжніх кораблів і потребує великої уважності та майстерності від автора. Проте лише творчість здатна вгамувати спрагу найвимогливішого майстра. І, як зізнається сам Володимир, усі матеріали матінки-землі надають природності його унікальним витворам мистецтва. Автор створює свої роботи без допомоги спеціального обладнання, а головним його інструментом є вправність рук та неймовірне терпіння. На творчому рахунку майстра – участь у всеукраїнських та обласних виставках.

У колі наставників та друзів.
 

Поздоровила свого підопічного з відкриттям персональної виставки і керівник обласного творчого об’єднання «Прибужжя» Валентина Кривцова: «Мистецтво моделювання наближується до ювелірного мистецтва, а іноді навіть ювелір не здатен виконати таку копітку та витончену роботу».

Кожен корабель асоціювався з душею майстра – такою сильною та талановитою, бо відтворити морського залізного гіганта у достовірній витонченій копії – це справа унікальної особистості.

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ