Чичикови наших днів

Новости, Право

  7 Июн , 2012

Випадки шахрайства відносно літніх людей – далеко не рідкість. Сила-силенна різношерстих пройдисвітів, забувши про будь-які моральні принципи, не гребують ніякими методами, щоб позбавити нещасних пенсіонерів останніх заощаджень. Вряди-годи незаконним «промислом» займаються і працівники державних установ, як це було у випадку, про який нам розповів один із наших читачів.

80-річна мешканка Заводського району вже багато років хворіла на тяжкий психічний розлад і мала першу групу інвалідності. За нею доглядав 43-річний син Юрій. Пенсію бабусі приносили додому працівники найближчого поштового відділення системи УДППЗ «Укрпошта».

У березні цього року літній жінці стало зле, і 20-го числа вона пішла із життя. Юрію, який займався організацією похорон, було не до отримання пенсії, котру зазвичай приносили 21 або 22-го числа. Але за декілька днів, коли він звернувся до поштарки Тетяни Ярчук (прізвище змінено. – Ред.), то почув у відповідь: вам належить отримати допомогу на поховання в розмірі двох пенсій. «А як же пенсія за березень?», – спитав спантеличений чоловік. Поштарка, не моргнувши оком, заявила: мертвим гроші не виплачуються…

Про те, що останню пенсію його матері було брутальним чином викрадено, Юрій дізнався вже від працівників міліції. У відомості отримувачів пенсії за березень навпроти прізвища його матері стояла сума у 1004 гривні і… закарлючка, котра віддалено нагадувала справжній підпис його матусі. Цікаво, що Т. Ярчук почала обслуговувати пенсіонерів даного мікрорайону з травня 2011 року, коли було ліквідовано найближче до них поштове відділення. Як згадує Юрій, ще під час свого першого візиту до їхньої квартири поштарка побачила характер хвороби пенсіонерки та першим ділом поцікавилася, наскільки довго та недужає.

Як виявилося, це був лише один епізод із «багатогранної» протизаконної діяльності Тетяни. Зазвичай вона, розносячи пенсії стареньким, звертала увагу на ті оселі, де отримувачі виплат тривалий час були відсутні за постійним місцем проживання. Одна із бабусь на декілька місяців виїхала на лікування за кордон, інша бабуся вирушила на півроку няньчити онуків до Дніпропетровська…

Кінець протизаконній діяльності сучасної наслідувачки справи Чичикова поклали співробітники сектора Державної служби по боротьбі з економічними злочинами Заводського районного відділу внутрішніх справ м. Миколаєва.

– Справді, правоохоронцями затримано громадянку Т. Ярчук, 1968 народження, раніше не засуджену, працівницю одного з поштових відділень обласного центру, – повідомили редакцію в групі зв’язків з громадськістю Миколаївського міського управління УМВС України в Миколаївській області. – Ця особа з корисних мотивів шляхом підроблення підписів пенсіонерів привласнювала бюджетні кошти. Встановлено, що з вересня 2011-го по березень 2012 року від її дій постраждало 15 пенсіонерів. За даними фактами порушено кримінальну справу за статтями 358 («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів») і 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України.

Наразі слідство завершено і справу передано до суду Заводського району. Т. Ярчук повністю визнала свою провину і добровільно, ще до оголошення судового вироку, відшкодувала частину вкрадених коштів.

Ну, а Юрію, який уже отримав допомогу по похованню, незабаром також буде виплачено ту саму березневу пенсію.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ