Cоціальні ініціативи – в дії

Новости

  21 Июн , 2012

15 червня на Миколаївщині з робочим візитом побував віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики, куратор Миколаївської області із соціальних питань Сергій ТІГІПКО. Згідно з програмою візиту високопосадовець відвідав Центр дитячої ортопедії та реабілітації Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів, провів у облдержадміністрації нараду із соціальними працівниками нашої області, на прес-конференції відповів на запитання журналістів, а також зустрівся з працівниками Державного підприємства «Зоря» – «Машпроект» та Центру соціального захисту населення у селі Мішково-Погорілове Жовтневого району.

Будинок надії

Разом із Сергієм Тігіпком Центр дитячої ортопедії та реабілітації відвідали заступник голови обл-держадміністрації Наталя Іванцова, Миколаївський міський голова Володимир Чайка, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс, директор Центру Галина Тазарачева.

Віце-прем’єр ознайомився з роботою відділень Центру дитячої ортопедії та реабілітації, оцінив нове обладнання закладу, подивився на заняття із дітьми, поговорив з лікарями та батьками маленьких відвідувачів Центру. Після цього Сергій Тігіпко продемонстрував журналістам корекційно-навантажувальний костюм – так званий гравістат. Ця розробка відомого російського інженера Семенової, автора костюмів для космонавтів, допомагає корегувати ходу дитини, направляє коліна, надає навантаження м'язам стегна, ніг та спини. За словами директора Державного комплексу Галини Тазарачевої, цей пристрій є невід'ємною частиною програми реабілітації кожної дитини, саме від нього значною мірою залежить успішне відновлення рухових функцій організму. В цьому костюмі дитина повинна перебувати не менше трьох годин щодня. Таких гравістатів у Центрі реабілітації є 11, а потрібно – 60, причому кількох розмірів для дітей різного віку, кажуть працівники Центру.

Зустріч Сергія Тігіпка з представниками влади та батьками вихованців Центру.
 

Кошти на придбання таких необхідних пристроїв з'явилися нещодавно, коли уряд уперше за багато років виділив 44,8 млн. грн. на потреби дітей, які хворіють на дитячий церебральний параліч.

Як визнав міністр, у нього залишилися дуже приємні враження після відвідання Центру ортопедії та реабілітації, де він побачив прекрасні умови та ознайомився із програмами лікування дітей.

– Головні враження – від батьків, – зізнався Сергій Леонідович. – З ким я ні поговорив – усі задоволені. Вони йдуть сюди, як до себе додому. У цьому велика заслуга працівників Центру – видно, що умови тут дуже гарні. І програми також. Є деякі проблеми, які я допоможу вирішити. А взагалі роботою Центру дуже задоволений.

Далі в інтерв’ю Сергій Тігіпко окреслив ті кроки, які робить уряд України для покращення життя інвалідів, зокрема для підтримки дітей з обмеженими можливостями.

– Ми сьогодні перебуваємо у Державному центрі, який фінансується за рахунок бюджету, за рахунок Міністерства соціальної політики, – зазначив він. – Таких центрів по країні функціонує близько 190. Ще приблизно стільки ж знаходиться у міністерствах охорони здоров'я і освіти. Те, що вдалося їх створити, – велике досягнення. Але ми маємо проблеми щодо тих дітей, які живуть у невеликих містах та селах. Там таких центрів дуже не вистачає. Це колосальна проблема. Я вважаю, що наступний етап соціальних ініціатив, які повинні реалізовуватися, – будувати такі центри, у першу чергу з денним перебуванням. Щоби мама привезла дитинку зранку і з нею цілий день працювали лікарі.

Пояснюючи мету свого візиту у Миколаїв і, зокрема, у Центр дитячої реабілітації, Сергій Тігіпко сказав, що зусилля уряду повинні бути направлені на якомога раннє виявлення проблем зі здоров'ям дітей.

– Хто слухає спеціалістів, той розуміє: чим раніше буде помічена проблема, тим швидше її можна подолати. Країна не повинна допускати до інвалідності дітей. Треба допомогти такій людині спочатку навчитися обслуговувати себе, а потім допомогти їй знайти ще й робоче місце.

Кроки реформи

У нараді, яка відбулася того ж дня у приміщенні облдержадміністрації, взяли участь понад 200 працівників соціальної сфери Миколаївської області. Відкриваючи зустріч, голова облдержадміністрації Микола Круглов підкреслив, що у великій мірі нинішні соціальні реформи базуються на тих напрацюваннях, які були зроблені, зокрема, у Миколаївській області за роки незалежності.

– Протягом 20 років ми набули достатнього досвіду, як утримати від розвалу соціальний захист наших людей. За один візит важко побачити ті напрацювання, які є у Миколаївській області, але кроки Президента у реформуванні соціальної сфери свідчать про те, що ми майже повертаємося у повній чи неповній мірі до того варіанта системи соціального захисту, який існує у нашій Миколаївській області. Хочу сказати, що певний спокій у нашій державі, в області залежить якраз від того, як спрацьовують наші служби соціального захисту. Як працює Пенсійний фонд, як своєчасно виплачуються пенсії, як ми доходимо до кожної людини з вирішенням її проблем у кожному селі, – наголосив губернатор. – Я вдячний сьогодні 314?ти працівникам соціальної сфери нашої області, які працюють у територіальних центрах. Ми повертаємося до того, що практично всю роботу із соціального захисту держава бере на себе.

Занадто часто змінюються уряди. На превеликий жаль, дуже часто йдуть вибори, які не дозволяють стабілізувати систему, відпрацювати певний напрямок. Урешті-решт ми можемо перебороти і це.

Сергій Тігіпко пояснив, чому соціальні реформи просуваються так важко.

– Наш уряд працює всього два роки і два місяці, – зазначив міністр. – Ми отримали у спадок колосально проблемну ситуацію – хаос в економіці. Падіння ВВП становило на той час 14,8%. До того ж ми отримали дуже серйозний газовий контракт, який зараз тисне на нас. У 2011 році ми додатково заплатили за газ Росії 46 млрд. грн. Можна порівняти: всі підняття пенсій, які було зроблені у цьому році, становили 21 млрд.

Практично чотири роки готувалися до Євро. За 2008-2009 роки було профінансовано 3 млрд. 700 млн. А за останні два роки – 26 млрд. 500 млн. грн., і ми встиг-ли все зробити, хоча у це ніхто не вірив.

Наразі уряд зміг вийти на певну стабілізацію. У перший рік нашої роботи – 2010-й – ми змогли отримати 4,5% зростання ВВП, сповільнили підвищення цін. Як тільки запрацювала економіка, з'явилися можливості переходити до соціальних ініціатив. Про соціальні ініціативи вперше Президент заявив у березні. У квітні Верховна Рада прийняла зміни до бюджету, а вже у травні уряд виплатив підвищені пенсії. Ми підняли пенсії 12 млн. 900 тис. пенсіонерам. У середньому це становило по Україні 120 млн. грн. Ми вийшли на середню пенсію у 1 тис. 399 грн. 23 коп. Кількість пенсіонерів, які отримували пенсію нижче 1000 грн., зменшилася більше ніж удвічі. Це важлива позиція, тому що тут якраз криється бідність.

З 1 травня збільшили виплати для родин померлих інвалідів та для учасників війни. Перший раз одноразово на 327 грн. підняли виплати людям, які втратили праце-здатність на робочому місці. У цілому на 36% за півроку підвищилися пенсії для військових пенсіонерів.

Верховна Рада прийняла закон про психіатричну допомогу. Родини, які утримують інвалідів першої групи психічно хворих, отримуватимуть 1 тис. 94 грн. замість попередньої виплати всього у 109 грн.

Від пасиву – до активної роботи

Кардинально змінити напрямок соціальної роботи в країні – є одним з головних завдань Міністерства соціальної політики. Сергій Тігіпко вважає, що в державі необхідно перейти від пасивної позиції у соціальній роботі до активної. Не чекати, коли проблема виникає всередині, а працювати з родиною. Зокрема велику увагу необхідно приділяти сім'ям, які беруть до себе дітей-сиріт.
 

Незабаром усі маленькі пацієнти будуть забезпечені гравістатами.
 

– 22 тис. дітей перебувають ще в інтернатах. – зазначив Сергій Тігіпко. – Діти з інтернатів у більшості опиняються потім у тюрмі. В інтернатах вони абсолютно не готуються до реального життя, до проживання у суспільстві. Їх треба переводити у сімейні форми виховання. 77% наших дітей уже знаходяться у сім'ях. За дитиною йдуть достатньо великі гроші – 2 тис. 264 грн. щомісяця на кожну дитину, старшу 6 років. Залишилося тільки правильно підібрати людей, родини, пояснити їм це все, навчити їх і обов’язково проконтро-лювати. Прийнято рішення, що до 2020 року сиріт в інтернатах не повинно залишитися. Вони повинні жити у сім'ях.

Наразі до роботи додатково готуються 12 тис. соціальних працівників, які стануть, по суті, соціальними дільничними – першими помічниками батьків, пенсіонерів та малозахищених громадян.

Сергій Тігіпко також поінформував своїх колег про порядок повернення тисячі гривень колишнім вкладникам Ощадбанку, про зміни до Закону про зайнятість. Зупинився на надмірній кількості перевіряльних структур, які фактично, за його висловом, «замордували бізнес». Звертаючись до представників силових структур, Тігіпко закликав їх «прикрутити свою середню ланку», тобто зупинити працівників, які здійснюють перевірки на підприємствах:

– Підприємці розказують: одночасно приймаємо по сім перевіряльників – не знаємо, куди садити! Все, що сьогодні є, все задушено. Я питаю: що ми робимо? Ріжемо курку, яка несе золоті яйця. Нікого немає – ні з прокуратури і так далі – на «лежачих» підприємствах. Усі сидять у тих, хто працює. Всі хочуть економіку підняти? Всі дуже хочуть заробити!

Міністр повідомив, що наступним кроком уряду буде серйозне скорочення у всіх контролюючих установах: «Ми повинні розставити пріоритети: є його величність роботодавець, який дає робочі місця», – наголосив C. Тігіпко.

Про солідарну відповідальність і не тільки

На прес-конференції з Сергієм Тігіпком журналістів цікавили питання, зокрема, стосовно тривалості робочого тижня для українців, виплати заборгованості по заробітній платі на підприємствах, проблема подолання дитячого алкоголізму.

Високопосадовець повідомив, що у Кабінеті Міністрів готується законопроект про солідарну відповідальність. Останнім часом удалося дещо зменшити заборгованість по заробітній платі на підприємствах країни. Втім залишаються проблеми із державними підприємствами-банкрутами та підприємствами оборонного комплексу. Для погашення цих боргів найближчим часом треба зібрати близько одного мільярда гривень.

Згідно з новим законом, у країні буде створюватися фонд, у який відрахування робитиме кожен українець, який працює.

– Законопроект передбачає солідарну відповідальність працівників по відношенню до тих людей, які опинилися у скрутній ситуації невиплати зарплат, – сказав С. Тігіпко. – Це означає, що ми всі з кожної заробітної плати будемо робити перерахування. Швидше за все буде перерозподілятися частина єдиного соціального внеску, яку направлятимуть у цей фонд для погашення заборгованості.

«Іншого варіанта у наших умовах я не бачу», – зазначив міністр.

Ще однією новиною стало повідомлення про те, що майбутнє підвищення комунальних тарифів вірогідно буде проходити під контролем міністерства соціальної політики.?С. Тігіпко пояснив, що у Міжнародного валютного фонду залишається до України ще одна вимога: підвищення комунальних тарифів. Але, на думку Тігіпка, дозволити це робити комунальникам не можна, бо це призведе до звичного зростання ціни на електро-енергію, газ, тепло та воду. «Ми знайдемо розумне рішення», – каже міністр.

– Ми наразі вивчаємо дос-від інших країн з цього приводу, – сказав С. Тігіпко. – Свого часу Іран зробив дуже цікаво. У країні відкрили рахунки кожній сім'ї і перерахували на них суму, яка передбачалася на підвищення тарифу на газ. Людям сказали: якщо зекономити – це ваші гроші. Багаті платили за себе самі. Люди зекономили, а газ їм купували. Все залишилося у своїй економіці.
На закінчення зустрічі Сергій Тігіпко підсумував: «Ми зробили хороші соціальні ініціативи. Але мене наразі цікавлять програми, які носитимуть середньостроковий та довгостроковий характер, які передбачали б роботу на перспективу. Час думати про майбутнє, нам треба подбати про те, за рахунок чого ми піднімемо економіку, а потім вирішити, куди направляти зусилля держави у соціальній сфері».

Елена АНДРЕЕВА

Комментарии:

  1. саша слабослышащий:

    помогите сработой семья моя голодает

Сообщение:

*

НОВОСТИ