Дитячий відпочинок повинен бути повноцінним

Новости

  7 Июн , 2012

Розширена нарада з питань підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей відбулася в останній день весни – 31 травня на базі обласного оздоровчого центру «Орлятко», що у с. Рибаківка Березанського району. На ній були розглянуті усі питання, пов’язані із початком сезону відпочинку: готовність дитячих закладів, підпорядкованих управлінню освіти і науки облдержадміністрації, а також відділам освіти райдержадміністрацій, їх санітарно-епідеміологічний стан та забезпечення пожежної та техногенної безпеки, організація перевезень дітей до місць відпочинку, медичне обслуговування у дитячих таборах.

Перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Геннадій Ніколенко зазначив, що до сезону відпочинку дітей у всіх 44 оздоровчих закладах області проведена велика робота, і наразі 92 % дитячих таборів готові зустріти відпочивальників. Залишаються лише три табори, які не отримали ліцензії, а їх керівництво працює над тим, щоб умови проживання відповідали вимогам.

Закрився один із таборів у Кривоозерському районі, що у райдержадміністрації пояснюють нестачею коштів. Геннадій Ніколенко зауважив, що обґрунтування цього рішення ще обов'язково перевірять. А втім, справа не тільки в кількості таборів відпочинку, скільки в їх якості: «Ми ставимо собі за мету, щоб це були, дійсно, заклади європейського рівня, у яких би діти могли відпочивати з усіма зручностями».

За інформацією начальника управління у справах сім'ї та молоді ОДА Миколи Жука, на сьогодні практично всі табори забезпечені якісною питною водою – для цього закуплені дорогі очисні системи.

На три гривні в день порівняно із минулим роком зменшилася вартість перебування кожної дитини у таборах, де вони відпочивають за бюджетні кошти, – до 135 грн., у тому числі 32 – 38 грн. передбачається на харчування. Але, переконує М. Жук, це не позначиться ні на якості послуг у таборах, ні на харчуванні.

Однак саме із харчуванням було пов’язано одне з найгостріших питань, що обговорювалися під час наради. Виявляється, в оздоровчих таборах харчування розраховано із норми 2 кг 367 г їжі на добу на кожну дитину, що майже на кілограм менше, ніж вихованці інтернатів отримують під час навчання (3 кг 328 г). Ця норма передбачена наказом Міністерства економіки ще у 2006 році, коли відомство очолював Арсеній Яценюк.

«Згідно з цим наказом, на харчування щоденно в оздоровчих дитячих таборах розраховано хліба – у два рази менше, ніж в інтернатах під час навчального року, соків – у два рази менше, фруктів – у три рази, – зазначив голова облради Ігор Дятлов. – Що таке для дитини, яка розвивається, 100 граммів фруктів? Щоб було зрозуміло – півбанана. Це – нічого. М'яса та ковбасних виробів – немає. Парадокс у тому, що за рахунок інших продуктів, менш поживних, дитина отримує навіть більше калорій, ніж під час навчання. Але хіба ми женемося за калоріями? Тим більше, що мова йде про дітей з інтернатів, у яких немає батьків, які і так обділені долею».

Протягом останніх двох років депутати Миколаївської облради разом із управлінням освіти облдержадміністрації порушують це питання, але Міністерство освіти залишає звернення без відповіді.

Отже, на нараді було прийнято рішення знову розглянути це питання на сесії 26 червня та обов’язково передбачити у бюджеті компенсацію різниці у вартості харчування – 660 тис. грн. Також було вирішено звернутися до Кабінету Міністрів з тим, щоб переглянути норму харчування, яка не відповідає фізіологічним потребам дітей.

«Улітку діти повинні харчуватися краще і більше, ніж взимку. У таборі вони бігають, плавають, займаються у секціях. Енергії у них витрачається набагато більше. Тому і харчуватися вони повинні повноцінно», – сказав Ігор Дятлов.

Тетяна Філіппова

Сообщение:

*

НОВОСТИ