Ірина Циган: найменування «дитячий» не означає, що цей продукт можна давати дитині

Конфликт, Новости

  14 Июн , 2012

Днями у редакції газети «Рідне Прибужжя» відбулася пряма телефонна лінія з виконувачкою обов’язків начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області Іриною Циган. «Пряма лінія» була присвячена темі якості товарів і продуктів для дітей.

У ході «Прямої лінії» Ірина Миколаївна зазначила, що цій тематиці інспекція приділяє значну увагу. Останнім часом працівники установи перевіряли якість дитячого взуття. І, як показала перевірка, тільки за чотири місяці цього року було знято з реалізації 154 пари дитячого взуття. Загалом інспектори перевірили дев’ять миколаївських підприємств. В усіх – встановлені порушення.

Основними недоліками, що були виявлені під час перевірок, є відсутність сертифікатів відповідності на товари або їх номерів у супровідних документах, неповна інформація про товар, а саме – відсутність назви товару, назви та адреси виробників або інформація про них була вказана іноземною мовою, відсутність інструкцій по користуванню на доступній для споживача мові та реалізація товарів, що не відповідають вимогам нормативно-технічної документації з якості товарів.

У магазині ПП «Таврія-плюс» було забраковано та знято з реалізації дитяче взуття трьох видів китайського виробництва. Це – черевички малодитячі «Home stori» через дефекти виробничого характеру, а також черевики малодитячі текстильні з відкритою п'ятою. Вони не відповідають вимогам ДСТУ 26165-2003 «Взуття дитяче. ЗТУ» п. З.6, згідно з яким заборонено виготовлення взуття дитячого літнього з відкритою п'ятою. Крім того, вищезазначене взуття не відповідає вимогам ДСТУ 28371 через наявність виробничих дефектів: плями клею, западини по периметру платформи, різко виявлені бугри на підошвах, різна висота платформи.

На торговельній базі «Взуття» (м. Вознесенськ) заборонено реалізацію черевиків малодитячих літніх китайського виробництва фірми «Фонтон». Вони не відповідали вимогам ДСТУ через наявність відкритої п'яти на малодитячих літніх черевиках. Крім того, на підприємстві реалізувались черевики дитячі кімнатні двох найменувань виробництва СП «Ріф». У цих виробів на момент реалізації були відсутні сертифікати відповідності.

В одній із торговельних точок  забраковано та знято з реалізації черевики дитячі ясельні літні «Веселый мишка» через наявність відкритої п'яти на цьому взутті та відсутність на споживчій тарі адреси виробника та дати виготовлення. На цьому ж підприємстві реалізувалися чоботи малодитячі з натуральної шкіри виробництва Туреччини, фірма «Кемал Рафі», та чоботи дитячі дошкільні комбіновані «Міні мен». Назви та адреси виробника на цих виробах зазначалися іноземною мовою. Також заборонено реалізацію черевиків малодитячих текстильної фірми «Зетпол» (Польща) через відсутність сертифіката відповідності або інформації про нього у прибуткових документах.

У ще одному миколаївському магазині забраковано та знято з реалізації взуття для дітей ясельного віку текстильне ТМ «Тіффоні» (Туреччина) через наявність відкритої п'яти на ньому. Призупинено реалізацію черевиків дитячих для підлітків ТМ «Corne Karne» та черевиків дитячих для дітей ясельного віку через відсутність дати виготовлення та зазначення інформації про товар іноземною мовою. У цьому ж підприємстві заборонено реалізацію черевиків дитячих виробництва турецької фірми «Кадасі», що не мали сертифіката відповідності або інформації про нього у прибуткових документах.

У магазині «Топ-топ» заборонено реалізацію черевиків дитячих компанії «Вінсент» (Китай) через невідповідність вимогам ДСТУ 26165–2003 «Взуття дитяче. ЗТУ» п. З.6. (виготовлення взуття малодитячого з відкритою п'ятковою частиною). Також заборонено реалізацію черевиків дитячих моделі НГ 91192 виробництва Єгор’євської взуттєвої фабрики (Росія) через відсутність на момент перевірки сертифікатів відповідності або інформації про них у прибуткових документах.

У ТДВ «Південний Буг» знято з реалізації кімнатні малодитячі черевики фірми «Хом Сторі», котрі не мали дати виробництва та інструкції по догляду.

У магазині «П'ятачок» ФОП Черненко Л. В. заборонено реалізацію черевиків дитячих спортивних з роликовими ковзанами китайського виробництва через відсутність сертифіката відповідності, назви та адреси виробника на доступній мові та застережувальних написів «Обережно! Використовувати з наколінниками та налокітниками».

За фактом виявлених порушень керівники вищезазначених підприємств притягнуті до адміністративної відповідальності на загальну суму 5,6 тис. грн. А до підприємств застосовані адміністративно-господарські санкції на загальну суму 2,5 тис. грн.

Також під час «Прямої лінії» порушувалося питання щодо оздоровлення пільгової категорії дітей у дитячих літніх таборах. Мешканка обласного центру поцікавилася, наскільки повноцінним там є харчування. Адже на це харчування виділяється 36-38 гривен на день. Чи не замало це для дитини, запитує жінка.

За словами Ірини Циган, це питання розглядалося на виїзному засіданні у Рибаківці Березанського району за участю першого заступника голови облдержадміністрації Геннадія Ніколенка. Але суть проблеми не у кількості гривень, а у добових нормах. Якщо, наприклад, за нормою харчування в інтернаті дитина вживає три кілограми продукції, то у бюджетних таборах – два кілограми. І дефіцит спостерігається саме корисних продуктів, як-то м’яса, овочів, фруктів, риби. Виникає запитання: чому керівники цих таборів не звернулися до обладміністрації, обласної ради стосовно збільшення дотацій на ці установи, аби діти харчувалися повноцінно? Ми вважаємо, що таке становище треба виправляти, й діти мають добре харчуватися, особливо влітку. Геннадій Ніколенко дав завдання обласному управлінню освіти і науки розглянути це питання та звернутися до обласної ради, щоб отримати додаткове фінансування на дитячі табори.

Ще одне питання, яке хвилює читачів, стосувалося товарів дитячого харчування. Якщо продукт має у своїй назві слово «дитячий», чи можливо його давати дитині без зайвої перевірки? Зокрема на ринку продається «молочна дитяча ковбаса», проте коштує вона дешевше за інші сорти. Як це зрозуміти і чи корисна вона для дитини, запитала жінка, яка зателефонувала на «Пряму лінію».

Ірина Циган розповіла, що не завжди найменування «дитячий» означає, що цей продукт можна вживати дітям. Обов’язково на кожному виробі має бути вказано, що це продукт є саме дитячого харчування. Тоді цей продукт можна споживати дитині. На маркуванні має бути вказано, з якого віку його можно споживати. Крім того, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем-педіатром. Іншими словами, назва товару «дитяче, машенька, тотоша тощо»не вказує на те, що цей товар можна використати як дитяче харчування. Треба все уважно вивчати. «Хочу зазначити, – підкреслила Ірина Циган, – що продукція часто бракується саме через відсутність повної та достовірної інформації про продукт, у тому числі переліку інгредієнтів, добавок, які входять у цей продукт».

Підготував Віктор Павлов

Комментарии:

  1. Надія:

    А скільки дитячого взуття продається без усяких документів. Навіть без цінників. Нещодавно я завітала у магазин із величезною кількістю дитячого взуття без ніяких найменувать, сертифікатів і тд! Навіть цінників не було( Коли я запитала про причину їх відстутності – на мене взагалі ще й накричали.

  2. Таня:

    Поповоду сертификатов…Я владелец магазина детской обуви.Есть у меня обувь китайская—так на нее все сертификаты и т.д.,но поверте качества это не придает .Все знают ,что в нашей стране все покупается и все продается , иначе как такая обувь (Китай) может иметь сертификат? Поверте мне,качества там никакого,еще и бывают браки опасные для жизни наших детей(внутрение гвозди).
    Общалась я с поставщиками польской,турецкой обуви-им не выгодно брать сертификаты-очень дорого,сплошная корупция.Хотя обувь их прекрасная.Я закупила Зиму польских фирм…без сертификатов.Чем и поплатилась при проверке меня оштрафовали.Так что дорогие покупатели не видеть вам качественной обуви,но зато всякое китайское г-но носите и сертификаты не забудьте к ним приклеять !!!!Спасибо нашему государству!!!

Сообщение:

*

НОВОСТИ